ParallyShawy ParallyShawy komentáře u knih

Příroda v ČSSR Příroda v ČSSR Jiří Čihař

Při hledání této knihy zde, jsem na pár vteřin zaváhal, jestli je to TA kniha. Ano, tuhle knihu jsem zdědil po dědečkovi bez přebalu. Co se budu rozepisovat, když vše bylo napsáno... je prostě skvělá.

Zbraně sečné a bodné Zbraně sečné a bodné Eduard Wagner

Spojte do jedné osoby larpistu, kreslíře, milovníka historie či zbraní a máte ideální osobu, pro kterou je tato kniha určená.

14.04.2021 5 z 5

Středověk: Doba předhusitská a husitská Středověk: Doba předhusitská a husitská Eduard Wagner

Jedná se o mojí první knihu od Eduarda Wagnera vůbec... a co jsem se jí nahledal. Ano, je to velká bichle s kvalitním zpracováním a v určitém počtu výtisků. Dnes už bude složitější kteroukoliv knihu ze svaté trojice někde najít ke koupi. Každopádně pokud se Vám dostane do rukou, tak nebudete zklamáni.

14.04.2021 5 z 5

Čtyřlístek: První půlstoletí v Třeskoprskách Čtyřlístek: První půlstoletí v Třeskoprskách Tomáš Prokůpek

Na podobný počin jsem čekal hodně dlouho a dočkal se. Tato kniha se spoustou krásných příloh nesmí chybět nikomu, kdo na časopisu Čtyřlístek vyrostl a zajímá ho jak se v průběhu let vyvíjel, a kolik úsilí stálo a stále stojí za tímto dílem. Skoro až se bojím v knize listovat abych ji neponičil. Možná přehnaná posvátnost, ale za tohle se netřeba stydět.

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Zajímavě filosoficky postavená vtipnokniha. Je pravda, že jsem očekával více pasáží s Vilémem alias Smrťem, ale pomalu si začínám zvykat, že od Terryho nedostanu úplně vše. Ke konci knihy jsem se přistihl, že při čtení si malinko tancuji... ANO!

09.04.2021 5 z 5

Falešná apokalypsa Falešná apokalypsa Zbyněk Kučera Holub (p)

Můj první modul k Dračáku vůbec. Prolistovával jsem připravenými dobrodružstvími i bestiářem stále dokola a na modulu už je to asi znát. Chtěl bych Falešnou apokalypsu doporučit, ale to se dělá těžko u věcí, které jsou nesehnatelné až na pár výjimek. Pokud však patříte k majitelům, tak Vám gratuluji.

Prostě si ji sežeňte kde můžete, tečka.

Zlatá pavučina Zlatá pavučina Zbyněk Holub

Pro milovníky zlodějů (těch herních, ne těch v politice apod.) je to v podstatě nutnost tento modul. A i když dnes třeba nehrajete dle pravidel DrD 1.6 a nižší, tak je zde spoustu věcí které využijete i jinde. Tohle byl zásadní modul pro mého hobitího zloděje.

Dračí Doupě II - Bestiář Dračí Doupě II - Bestiář Karel Černín

Nejlepší ilustrace co jsem u českých her na hrdiny do té doby viděl. Nálož inspirace i pro jiné herní systémy, jelikož DrD2 bohužel nikdo skoro nehraje (teď jsem se dotkl asi některých lidí). Každopádně jestli Vám pravidla Dračího doupěte 2 nevyhovují, tak Bestiář stojí za to.

Dračí doupě Plus: Bestiář Dračí doupě Plus: Bestiář Matouš Ježek

Neznám moc lidí, ale existují tací, kteří hráli/hrají dle pravidel Dračí doupě+. I já mám tyhle pravidla, ale jediné co jsem od "Pluska" fakt četl, tak je právě bestiář. Je vlastně jedno dle čeho parta lidiček hraje. Bestiář+ dodá spoustu informací a inspirace, tudíž doporučuji. Narozdíl od Dračáku1.6 se "Plusko" dá ještě sehnat.

31.03.2021 5 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro experty: Svět Dračí doupě: Pravidla pro experty: Svět Michael Bronec

Nejen že jsou celkově pravidla pro Dračák nedostatkový artikl, ale už v dobách dávno minulých jsem měl problém najít "Expert svět", ale nakonec se to povedlo... v době kdy jsem místo hledání na internetu musel projít kamenné obchody (internet už byl, ale já byl akorát opožděnej). Za mě super záležitost. Hrajte, čtěte a fantazírujte.

31.03.2021 5 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro pokročilé Dračí doupě: Pravidla pro pokročilé Michael Bronec

Už si ani nepamatuji samotná pravidla pro pokročilé, jako spíš výčet bestií v knize. To bohužel bez výjimek platí u DrD+ a DrDII, ale to odbočuji. Hrdina se dostává z kobky ven na světlo a může se rozhlédnout po dobrodružství v blízkém okolí. Stejně jako vše ostatní co bylo ukováno pro Dračí doupě je i tohle krásná nostalgie. I když dle těchto pravidel už nějakou chvíli nehraji, tak se v nich rád prohrabuji... hlavně ve zmíněném bestiáři samozřejmě.

31.03.2021 4 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Michael Bronec

Klasika z dětství, oškubaná a zmuchlaná, místy podpořena izolepou a jiným "drž" materiálem. Sbíral jsem k Dračáku vše co bylo možné i nemožné a ještě dnes mám tyto pravidla a všechny svoje deníky - ano i ten úplně první. V dnešní době je nástupců her na hrdiny spousty, a já sám se spíš přikláním k D&D, ale s Dračákem by snad mohlo začít každé dobrodružství chtivé dítě narozené na území Čech, Moravy a Slezka. Škoda, že se dnes už nedá prakticky sehnat, ale takový dotisk z nostalgie by nezaškodil.

Platnéř Platnéř František Niedl

Historie a dějiny... to je moje. Ačkoliv mám rád fakta i pověsti, tak historickým románům jsem se vyhýbal. Vlastně ani ne tak vyhýbal, jako je spíš přehlížel. Dal jsem však na doporučení a rozhodně jsem nebyl zklamaný. A jelikož kniha není psaná nějakou staročeštinou (což by pro fajnšmekry mohlo být super), tak je román otevřený širokému čtenářskému okolí. Plusy či mínusy netřeba vypisovat a ani to nemám ve zvyku. Prostě se vrhněte do čtení této trilogie a uvidíte sami.

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Magický prazdroj jsem si pořídil jako malý kluk a to nejspíš byla chyba. Po letech jsem ji oprášil a přečetl. Řekl bych, že chvílemi člověk tuhle knihu čte se zaujetím a nic jiného nevnímá, ale pak nastane pasáž, kterou si přečte a nepamatuje si že ji vůbec četl. Přesto jsem se skrze ni dostal k dalším knihám z Úžasné Zěmeplochy a postupně si doplňuji své fantasy vzdělání.

31.03.2021 4 z 5

Tajemství papyrů Tajemství papyrů * antologie

Jednoho dne jsem dostal doporučení na jednu knihu a tak jsem ji hledal po antikvariátech. Náhle jsem narazil na antickou knihovnu a začalo mne to zajímat. Tajemství papyrů je moje první z této série a v tuto chvíli ke mě putuje zbytek do sbírky co si hodlám přečíst.

Kniha je seřazena od ozámení narození dítěte a průběžně přechází až k úmrtí... to vše propleteno úředními listinami i osobními dopisy.
Tento náhled do minulosti obyčejných lidí, kteří suma sumárum řeší stejné starosti i radosti jako my, je dobře čtivý. Člověk se vžije do osoby, která dopis psala i do situace adresáta a prožívá drobné příběhy někoho, který už tu mnohá staletí není mezi námi.

01.03.2021 5 z 5