Zlatá pavučina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Buďte pozdraveni všichni poutníci asterionští. Již vám oschl šat a slunce na něm vykreslilo slanou mapu? Již jste si navykli používat všelikých udělátek na dýchání pod vodou? Nebo jste si cestování po mořském dně usnadnili užíváním některého z lektvarů? Sám jsem některé zkusil a mohu říct, že část jich je opravdu nechutných. Ale raději polykat tyhle lektvary, než zůstat sám v džungli. Kde bez nadsázky nebezpečí číhá za každým stromem, kde se pro ten ustavičný křik papoušků nemůžete spolehnout na sluch. A když v džungli všechno utichne víte, že nastávají problémy. Buď stojíte na nějakém zakázaném a většinou svatém či prokletém místě, nebo jste padli do pasti a ještě o tom nevíte. Buď se na vás něco vyřítí z nitra země nebo z hrobky, nebo vás napadne cosi ze vzduchu, něco co může číhat za každým stromem. Ale pokud čtete tyto řádky, máte to naštěstí všechno úspěšně za sebou a rádi se ještě mnohokrát vrátíte do Hlubin zelené a modré, za novými dobrodružstvími se starými přáteli. Takže co dál? Zlatá pavučina – další z řady tematických modulů, jenž se tentokrát zabývá obchodem. Obchodováním, obchodníky. Ale také právem na Asterionu, soudnictvím. Zloději a pašeráky. Bankami a peněžnictvím. Budete-li chtít, můžete navštívit některé z doupat neřesti, dát se najmout jako lodní dělník, nosič nákladu, vyvolávač na tržišti nebo dokonce jako katův pacholek a budete vědět, kolik vám to hodí. A že na penězích není nic moc zajímavého a akčního? Jen zkuste třeba v Erinu ukrást někomu jeho měšec. Nebo na moři někomu přepadněte loď s nákladem koření. A jestli se vám i tohle zdá málo, ponořte se znovu do hlubin a zkuste si uzurpovat plantáž raísi. Že to je něco jiného? Samozřejmě, že není! Vždyť je to všechno o penězích, o zisku a ušlém zisku! Zlatá pavučina je rozdělena do čtyř hlavních kapitol a každá z nich bude mít jedno nosné téma. Ráno – hlavní téma obchodníci. Poledne – hlavní téma právo a soudy. Večer – hlavní téma ekonomika. Noc – hlavní téma zloději. A pokud jste si ještě nevybrali a jste na vážkách, pak věřte, že na vás navíc čeká spousta překvapení, neuvěřitelných příhod a samozřejmě dobrodružství. Obsah: Hlavní text – 100 stran Klíč bytostí astrálních – 24 stran Strážci a sběrači pokladů Obří jeskyně – 40 stran Dobrodružství pro DrD. Aplikace pravidel DrD 1.6 – 12 stran Popis reálií z tohoto modulu pomocí pravidel Dračího doupěte - 8 kartiček mincí a platidel - Obal s ceníkem - Barevná mapa A2 všech oblastí...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/88613/zlata-pavucina-88613.jpg 4.49
Série

Asterion - herní řada 7.

Žánr
Literatura česká, Fantasy, Gamebook
Vydáno, Altar
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Zlatá pavučina

RyonMathrin
05.04.2018

Vynikající tematický modul pro Dračí Doupě. Pojednává o životě ve městě se vším, co k tomu patří: obchod, bankovnictví, soudy, zloději. Všechny tyto aspekty jsou podány buď jako suchý popis, většinou však jako zpověď fiktivní postavy nebo úryvek nějakého životního příběhu. Z těchto střípků se vám při čtení skládá bohatý a barvitý obrázek města, jeho obdivuhodných i temných stránek.
Osobně se mi nejvíc líbil popis podsvětních organizací. Možná je to i tím, že se mi v DrD zdála postava sicca (pro neznalé: rozšířené povolání zloděje, jednoduše by se dalo asi vystihnout jako městský intrikán nebo vládce podsvětí) poněkud slabá, nepraktická. Tento modul však velmi pomáhá uvědomit si všechny možnosti města a doplňuje neuvěřitelně podrobně věci, které by jinak Pán jeskyně musel vymýšlet zcela sám. Umožňuje tak přidat do hry velikou pestrost a umocnit zážitek.
Nelze nezmínit několikastránkový ceník všech možných věcí, které se ve fantasy světě mohou koupit – počínaje stavebním materiálem přes byliny, drahokamy, jídlo a pití, praktické náčiní jako kladivo a hřeben až po zbraně a zbroje.
Součástí modulu je opět hotové dobrodružství. Toto nese název Obří jeskyně a na 38 stránkách dává tušit mnohahodinovému zážitku u hry.
Jako u ostatních modulů zasloužených 5*.

Autoři knihy

Zbyněk Holub
česká, 1980
Jan Č. Galeta
česká, 1982

Kniha Zlatá pavučina je v

Přečtených10x
Doporučených1x
Knihotéce7x
Chystám se číst2x
Chci si koupit2x