papaja papaja komentáře u knih

Lolitky a jiné povídky Lolitky a jiné povídky Věra Dumková

Tak opravdu asi nejhorší kniha a snad i nejhorší obálka, co jsem četla. Obálka odpovídá kvalitě knihy :-D

16.08.2016 1 z 5

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Dáma, která měla ráda čisté záchodky James Patrick Donleavy

Do knihy jsem se začetla cca na straně 30, což byla polovina knihy, takže byl zase hned konec :). Zajímavý příběh, při čtení jsem měla pocit příběhu odvyprávěný ženou, které se příběh stal. Autor se uměl vžít do své postavy, ale konec byl velice předvídatelný.

06.06.2016 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Kate Holden

Styl psaní autorky příjemný a čtivý, však po obsahové stránce slabé, má očekávání kniha určitě nenaplnila, sice tam bylo popsáno pár nepříjemných chvil, které zažila coby prostitutka, ale když si vezmu dojem z knihy, tak mi přišlo, že z pohledu autorky není tak špatné šlapat. Pro mne zpověď puberťačky, která si plně neuvědomuje, co vůbec udělala. Další díl, dle popisu je jen popis sexu s chlapy, za což pro změnu zaplaceno nedostávala, si nechám raději ujít...

06.06.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dle komentářů nejsem jediná, komu trvalo se začíst do knihy, jelikož styl psaní je zvláštní, ale po pár stránkách mě příběh dostal a nemohla jsem se odtrhnout. Vadilo mi, že autor vyzrazoval děj knihy dopředu a to hlavně, kdy dopředu řekl, zda postava zemře a kdy zemře, také mi přišel lehce "odfláknutý" konec, kdy mohl autor vše trochu více rozvést a okomentovat. Celkově mám z knihy velice dobrý pocit a určitě stojí za přečtení.

03.06.2016 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Moje první kniha od Kinga a určitě nebude poslední, dojem dobrý, příběh velice poutavý, jen mne zklamal konec, celý příběh byl na hraně - to se dá vysvětlit, souhra náhod, ale konec byl na mne moc "ujetý". Líbil se mi poutavý styl psaní, kniha nebyla "utahaná" - což se u knih, které mají více stránek děje. Tento autor se sice nezařadí mezi mé oblíbence, ale určitě se k němu ráda vrátím.

31.05.2016 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Po shlédnutí velkofilmu z Hollywoodu jsem byla celkem nadšená z krásných kostýmů, šperků a prostředí, tak jsem hned sáhla po knize, kde jsem čekala mnohem poutavěji napsaný příběh, kniha pro mne byla obrovské zklamání, protože film se mi líbil více, což jsem nečekala, takže velmi slabé 3 hvězdy, které jsem dala spíš díky filmu.

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Sice nemám moc ráda útlé knihy, jelikož se začtete a je konec, ale tady by to knize velice prospělo, příběh byl velice dobrý, téma bylo kruté a pro většinu lidí naprosto nechutné, ale za tu délku musím dát jen 3 hvězdy.

Město malomocného krále Město malomocného krále Emilio Salgari

Dobrodružné knihy nepatří mezi můj oblíbený žánr, ale tato kniha byla velice příjemná a čtivá, konec byl velmi předvídatelný, ale to už u dobrodružných knih bývá :).

20.05.2016 4 z 5

Nefertiti Nefertiti Jacqueline Dauxois

Před touto knihou jsem četla Miluj bližního svého, takže jsem měla na začátku problém s trochu krkolomným stylem psaní, kniha mě vtáhla do děje, ale velice mne zklamal biblický konec knihy, kdybych to věděla předem, tak se do čtení nepustím. Hvězda dolů za styl a druhá za konec. Dost mě překvapilo, že tato kniha přijde někomu složitá, mě přišla spíš jako román, který se tváří historicky.

20.05.2016 3 z 5

Odmaturuj! ze společenských věd Odmaturuj! ze společenských věd kolektiv autorů

Moje očekávání moc nesplnila a k maturitě jsem se většinu látky učila z vypracovaných otázek z internetu...

22.03.2014 3 z 5

Velká kuchařka Velká kuchařka Vilém Vrabec

Mamka se z ní naučila vařit a díky novému vydání z Levných knih ji mám také :)

22.03.2014 5 z 5

Agaguk, syn eskymáckého náčelníka Agaguk, syn eskymáckého náčelníka Yves Thériault

Tuto knihu jsem četla asi v 8 letech a musím říct, že na mne velice zapůsobila, opravdu silný příběh o životě, který si jen těžko dokážeme představit

22.03.2014 5 z 5

Kariéra dr. Gézy Tamhletoho aneb vědci a hlodavci Kariéra dr. Gézy Tamhletoho aneb vědci a hlodavci Tibor Dévényi

Milá knížka, oddechovka, která určitě pobaví.

23.09.2013 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Báječný román, knížka byla výborná, jen posledních pár stránek mi přišlo až moc "přeslazených", proto o hvězdu méně.

03.12.2012 4 z 5

Poslední americký muž Poslední americký muž Elizabeth Gilbert

Tak dokonalý muž, až je svou dokonalostí dokonale nesnesitelný...kniha jinak velice čtivá a velmi zajímavá

02.07.2012 5 z 5

Věřící Věřící Norma Lazo

Zpočátku trochu nudná kniha, ovšem postupem času do sebe vše začíná zapadat a konec musím říci jsem opravdu nečekala a několik posledních stran jsem se nemohla odtrhnout..určitě doporučuji!

06.05.2012 4 z 5

Aféra s křečkem a jiné povídky Aféra s křečkem a jiné povídky Jaroslav Hašek

Všechny povídky byly báječné, ale konkrétně a bezkonkurenčně nejlepší zůstává Aféra s křečkem, celou dobu jsem se smála, autor mi humorem naprosto sedí.

23.02.2012 5 z 5

Mario a kouzelník Mario a kouzelník Thomas Mann

Začátek byl báječný, především se mi líbilo pohoršení všech na pláži, když viděli nahou holčičku pobíhající na pláži, ale scéna s kouzelníkem byla příliš dlouhá a těšila jsem se až budu na konci, ale motiv a děj se mi líbí.

01.12.2011 3 z 5

Morčata Morčata Ludvík Vaculík

Mé nejoblíbenější zvíře? Hlodavec jakéhokoli druhu..hrůza...při čtení jsem trpěla a přetrpěla, jen kvůli tomu, abych si odškrtla knihu z povinné literatury..sice byla kniha propracovaná a mnoho věcí bylo "mezi řádky" ale ty morčata...ještě teď mám z toho trauma..a to se mi název tak líbil..

01.12.2011 2 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Ve mne nechala nezapomenutelný dojem Balada o očích topičových, vždy když slyším jméno autora hned se mi vybaví smutný příběh z tohoto díla.

01.12.2011 4 z 5