Aféra s křečkem a jiné povídky

Aféra s křečkem a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73271/bmid_afera-s-kreckem-a-jine-povidky-7hY-73271.png 4 68 12

Soubor povídek, ve kterých autor s humorem sobě vlastním zachycuje různé epizody ze života lidí, nejčastěji však dětí a mládeže.

cukrovka
27.10.2022 3 z 5

Při čtení těchto povídek jsem měla dost problém se zastaralým jazykem. Nemohu popřít, že některé povídky (např. Aféra s křečkem, Hodina pravopisu) byly vtipné, ale další (např. Beťárská povídka, Posvícení v Křivici) zase dost nudné.

marabart
28.06.2021 4 z 5

U knížky jsem se mnohokrát zasmál, třeba povídky Historické anekdoty a Nedělní zábavná příloha jsou skvělé. Knihu naopak trochu sráží podle mě nudné povídky Přísaha Michy Gama, Beťárská povídka a Posvícení v Křivici, které k ostatním dílkům vůbec nepasují. Knihu jako celek rozhodně doporučuji.

DádazPrahy
17.04.2021 3 z 5

Knížka mne zaujala hlavně díky černobílým ilustracím Josefa Lady a proto jsem jí v nabídce antikvariátu za Kč 20,-- nemohla odolat.
Přiznám se, že se mi úvodní povídka "Aféra s křečkem" vůbec nelíbila, ale dobře, že jsem se nenechala odradit a knížku neodložila - další povídky už byly čím dál lepší. Nejvíce se mne líbily povídky "Hodina pravopisu", "Stavovské rozdíly" a především cyklus "Ze staré droguerie".
Myslím, že si tyto Haškovy povídky, přibližně sto let od jejich napsání, mohou se zájmem přečíst i dnešní čtenáři.

KapitánSmrt
25.07.2020 2 z 5

Přišlo mi, že spíše než o důkaz Haškovi geniality, mají povídky význam tolko historický. Nasát atmosféru doby, číst si o tom, jak vypadala Praha před více než stoletím, číst si zajímavé historky o svatebním obřadu kdesi na Balkáně, to v člověku probudí jisté příjemné nostalgické pocity. Jinak mě ale humor povídek dost míjel. To samé se dá říct o pointách, které mi přišli hodně slabé.

Leona333
15.03.2020 5 z 5

Všichni jistě známe od autora Švejka. Škoda, že ne každý zná další, dobré knihy, které Jaroslav Hašek napsal. Tato knížka, respektive povídky v ní jsou velice hezky a vtipně napsány. Ke knize se ráda vracím.
Knížku doporučuji ke čtení a ne jen milovníkům zvířátek...

Jaruš7
20.09.2019 5 z 5

Není nad soužití člověka se zvířátkem. Ale čím menší, tím je hbitější, to potom byt obydlí obyvatel neodbytný a vybydlit ho, chce odvahu k obydlení neodbytnějšího dobyvatele , obyvatele původně zabydleného v klecovém bytečku. Honička ve vyhánění jednoho druhým se stupňuje a do počtu přibývají další a další, jenž se ve zjevně zabydleném souladu usadili na rozlehlém gaučovém sídle.
Pomsta byla absurdně hrozná, ale snad to jen autor vygradoval ve své představivosti pro imaginární zážitek čtenáře. ( I když při potížích co měl s vydavateli se netřeba divit.) ;-)

Jaruš7
03.09.2019 5 z 5

Užívám si to, a v sekci povídky z dojmů mé srdce plesá.
(viz povídky)

stoun25
03.03.2019 5 z 5

Když potřebuji pozvednout náladu tak se k těmto krátkým povídkám rád vracím

LuckaH2
27.09.2018 4 z 5

Od Haška jsem doposud četla jen Švejka, že vydal povídky jsem si matně pamatovala ze školy. A jsou pěkné, líbily se sice méně než Švejk, ale zasmala jsem se

Ema22
26.04.2017 5 z 5

Vtipná, nadčasově napsaná, pro milovníka zvířat s naprosto šokujícím koncem, Aféra s křečkem mě překvapila a nesmírně pobavila.

h2220
19.09.2016

Vydáno znovu v 80. letech, opravdu vtipné historky, nejlepší je skutečně ta titulní, příběhy jsou inspirované také mládím autora, kdy pracoval jako učeň v obchodě.

papaja
23.02.2012 5 z 5

Všechny povídky byly báječné, ale konkrétně a bezkonkurenčně nejlepší zůstává Aféra s křečkem, celou dobu jsem se smála, autor mi humorem naprosto sedí.