panPatejl panPatejl komentáře u knih

Jádro Jádro Peter V. Brett

Tak, a je to za náma! Byla to dlouhá jízda, ale ty zubatý potvory nakonec dostaly, co jim patřilo! Aj, to byl brojler. Sorry. No když už je to venku, tak můžu pokračovat.
Dream team se vykvajznul na svý kámoše a nechal je napospas hordám, zatímco v klidu vyrazili v doprovodu svázanýho satana na bosse. Největší překvapení bylo rozhodně to, že se je nakonec dropy pokusily zabít! Naštěstí to kérkař ala deux ex machina zachránil. I když bohužel kamikaze. Jinak je kniha celkem přímočará a je znát autorův tah na bránu. Asi už to chtěl mít z krku. Větších zvratů se už nedočkáme. Ale to nevadí, protože Breťák hravě a dynamicky skáče mezi příběhy jako lesní démon takovým způsobem, že vás dokáže navnadit líp než Šerednázáda.
Když to vezmu kolem a čtvercem, tak to bylo úctyhodné zakončení série a jsem zvědav, jestli bude Pítrs ve svých dalších počinech stejně úspěšný.

16.10.2018 5 z 5

Praví bastardi Praví bastardi Jonathan French

První díl byl utahaný, ale todle už je fakt srajda nastavená močí.

08.02.2024 1 z 5

Ohnivá pole Ohnivá pole Marko Kloos

Každý díl je malinko jiný, ale Klosák opět nezklamal. Bitva o Mars byla epická!

04.01.2023 4 z 5

Zrádcové Říma Zrádcové Říma Simon Scarrow

Po přečtení podobné literatury z tohoto období musím vyzdvihnout poutavost vyprávění, kontinuální kvalitu, obraznost bitev i (co můžu posoudit) faktickou přesnost. Udržet vše zmíněné, bez výrazných škobrtnutí tolik dílů, je obdivuhodné. Klobouk dolů a těším se na další pokračování!

03.01.2023 5 z 5

Stříbrný orel Stříbrný orel Ben Kane

Tady se bohužel slibný rozjezd začíná rozpadat. Postavy ztrácí integritu, děj je chaotický a objevuje se čím dál víc nelogických situací. Často je těžké se v tom vyznat. Oblíbené bojové scény jsem musel většinou protrpět, protože z popisu skoro nelze pochopit, co se na bitevním poli odehrává. Těžko říct, zda to Ben neumí nebo se něco ztratilo v překladu. Každopádně je to velká škoda.

03.01.2023 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Málem jsem zapomněl, že jsem tuhle knihu kdysi četl. Ale když už jsem ji tu objevil, tak ohodnotím.
Kdyby měla indiánské jméno, znělo by "Škoda papíru" nebo "Na zadek dobrý".
Jediné +, které můžu zmínit je, že jsem to dočetl. Ale možná jen proto, že jsem čekal, že se dočkám nějakého vysvětlení těch nesmyslů, které se tam náhodně dějí. No nic. Každý den není posvícení. A mentálně postižení fanoušci seriálu Ztraceni musí taky něco číst...

06.03.2020 2 z 5

Sandman Slim Sandman Slim Richard Kadrey

Předpoklady pro slušnou kráječku se zdají být splněny. Pekelníci, démoni, správně vychýlený andělé, dokonce i nějaký ty čáry máry!
Ale prostě tady něco drhne... No co naplat. Snaha byla. Uvidíme, co přinesou další díly. Pokud se Sandman nerozjede a bude si pořád jen tlačkat Slimejše, tak sem první díl četl úplně zbytečně. Sakra!

25.03.2019 3 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Když si poblijete peřinu, tak ji můžete otočit a spíte v suchu. Možná to trošku smrdí, ale jinak je to docela fajn. Když se ale poblejete znova a zkusíte ji otočit ještě jednou, tak zjistíte, že už to tak dobře nefunguje. Proč to zmiňuji zrovna u třetího dílu? Mezi zvratkou a zvratem totiž není zas až takový rozdíl. Mottejlův styl je strhující, ale k tomu je potřeba zvrat. Zvracel Gejm, zvracel v Šum, ale ještě než stihnul vyzvrátit Bublinu tak se na nás nalepila ta studená zvratka z Gejmu. Ne že bych si chtěl stěžovat. Pořád byl bublinozvrat(ek) slušnej. Ale bylo by mu lehčí uvěřit, když by si tím nepo(dr/bl)ejval zvratky předchozí.
Závěr to nebyl špatnej, ale pro příště bych doporučoval držet se přísloví: "Nepobliješ dvakrát stejnou nohu."

16.10.2018 4 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Nikdy bych neřek, že takhle utahaná knížka může bejt tak dobrá. Za tu atomošku 4. Kondenzovaná deprese!

05.12.2017 4 z 5

Magické pouto Magické pouto Larry Correia

Plnohodnotný druhý díl (žádná přilepenina). Příběh dál rozvíjí, ale naštěstí se netočí v kruzích, jak už to s podobnými sériemi bývá. Grímáci dostávaj čočku, gravitace se kotí, blesky lítaj sem tam a démoni a další creepy zatancujou strhující boogie, až při tom rozdupou půlku DC. Prostě našlapaná jízda!

04.12.2017 5 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Poslední díl je milé překvapení. Upíři a Tupíři se začnou konečně trochu mydlit. Darren podle očekávání použije kamikaze kličku před osudem. V tuto chvíli bych čekal, že to všechno skončí, ale přijde příjemný závěr zahrnující mimo jiné netradiční chirurgický zákrok a doktora Kdo. Navíc konečně začne dávat smysl proč autor pojmenoval hlavní postavu po sobě.
Sice se říká, že konec dobrý všechno dobré, ale předchozích pár utahaných dílů to úplně nezachránilo. Sága Lartena Hrůzlyho je jako celek rozhodně lepší.

13.09.2017 4 z 5

Zabijáci úsvitu Zabijáci úsvitu Darren Shan (p)

Stejný problém s jednoduchostí hlavních hrdinů jako v předchozím díle. Zatímco vampýři kují důmyslné pikle, upíři se pouze bezhlavě vrhají na každé místo, kde pán vampýrů jen vystrčí tesák. Knihu bych pojmenoval spíše "Z pasti do pasti". Lartenovo nepochopitelné poslední rozhodnutí tomu jen nasadilo korunu. Potěšilo pouze vydařené napálení čtenáře na konci knihy.

13.09.2017 3 z 5

Spřeženci noci Spřeženci noci Darren Shan (p)

Asi budu "vyhejtován", ale řekl bych, že v tomto místě začíná být už opravdu zdát, že sérii (nebo autorovi) dochází šťáva. Tupíři se chovají tak hloupě, že jim už člověk nemůže ani fandit. Prastarý Lantern a jeho ještě starší kumpáni začnou trpět takovou demencí, že se nechají hloupě napálit od drzého vampýrského fracka. To, co bude následovat jim pak v podstatě patří...

13.09.2017 3 z 5

Bratři až do smrti Bratři až do smrti Darren Shan (p)

Die Todbruderen aneb Herr Hroozey und Waffen SS si zahrají na schofku. Škoda, že náglové nedostali ještě trošku víc prostoru. Válka pak totiž přestárlého krvesaje celkem vezme a on již tradičně upadá do depresí. Existencionální krize se tentokrát nebezpečně prohlubuje a deprese z moderního světa a hlasité hippiesácké hudby si vybírá svou daň. Náš oblíbený zubatec se kvůli tomu nakonec sebere a uteče brečet do polí.
Zejména v druhé půlce knihy je již dosti patrné, že jde především o přípravu kulis pro začátek původní ságy a děj poněkud ztrácí obrátky. S tím se ale hold u prequelu musí počítat.

22.07.2017 4 z 5

Oceán krve Oceán krve Darren Shan (p)

Plynulé pokračování prvního dílu o Mistru Zubatci a jeho pijavicích. Nese se v podstatě ve stejném duchu. Odrostlí nemrtví nám začínají dospívat a stavět se na vlastní nohy. Zmítá s nimi puberta a sem tam ztropí nějaký bengál. Přečteno jedním dechem a s chutí pokračuji dál.

13.07.2017 5 z 5