pankaplan pankaplan komentáře u knih

Léto s Káťou Léto s Káťou Trevanian (p)

Koho neodradí lehčí (ale skvěle napsaný!) příběh ze začátku, dočká se vzrušujícího napětí a podmanivé atmosféry. Tuhle knížku od Trevaniana mám hodně rád a rád dávám plný počet hvězd

Sonny Boy Sonny Boy Annejet van der Zijl

Mrazivé svědectví o osobní odvaze člověka, který se mohl rozhodnout stát mimo. Přísně reportážní styl knížce dává autenticitu a prohlubuje čtenářský zážitek.

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Lordem Mordem si to u mě Urban vyžehlil a díky této knížce (a díky Sedmikostelí a Stínu katedráli) jsem ho zařadil zde na Databázi do oblíbených autorů. je vidět, že když si dá na románu záležet, umí napsat dobrou knížku. Když se soustředí na to, co mu jde nejlíp - budování atmosféry, vykreslení charakteru postav - že to jde. Kéž by ale nikdy nenapsal Santiniho jazyk nebo Michaelu.

13.02.2011 4 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Michaela je tupě perverzní román, kde perverznosti nahrazují skutečný děj. Nebavilo mě to, ale dávám dvě hvězdy za to, že to bylo tak krátký.

13.02.2011 2 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Pro mě jedna z nejslabších knížek Miloše Urbana, rozhodně má na víc.

13.02.2011 2 z 5

Pět báječných strýčků Pět báječných strýčků František Nepil

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek, dodnes na ni s láskou v srdci vzpomínám

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

První knížka, kterou jsem jako malé dítko četl. Kouzelná, krásná a naprosto nezapomenutelná.

Jmenuji se Ašer Lev Jmenuji se Ašer Lev Chaim Potok

Mé vzpomínky na dobu, kdy jsem knížku četl, jsou nezapomenutelné. Pomalu jsem se stavil na své vlastní nohy a docházelo mi, že prosadit se dokáže jen člověk, který je sám sebou. Proto jsem hltal tento příběh, a proto jsem se do literatury Chaima Potoka okamžitě zamiloval.

Staré lásky Staré lásky Isaac Bashevis Singer

Nejlepší ukázka mistrovství I. B. Singera

Kajícník Kajícník Isaac Bashevis Singer

Možná nejlepší Singerova novela.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Pro mě srovnatelně dobrá s Larssonovým Miléniem. Strhující, uhrančivá, dojemná.

10.12.2010 5 z 5