Pan_Skala Pan_Skala komentáře u knih

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Tak tohle byl správný nářez a krásné vyvrcholení série. Četlo se to parádně jak děj ubíhal, že jsem se ani nerozkoukal a byl na konci. Ze začátku jsem si říkal, že to samotné by dobře obstálo jako samotná kniha stejně jako první díl, ale pak se to zlomilo a provázelo s předchozími díly a pak už jen grandiozní jízda ke konci. Ten byl tak nějak očekávaný s momentem co potěšil i když měl nepotěšující návaznost, ale co už nemůže být furt plný happyend.

19.10.2023 5 z 5

Posmrtná predace Posmrtná predace Vilém Koubek

Tak tohle byl dobrý nářez. Nevím proč jsem si tu knihu před lety koupil, ale objevila se v mé knihovně. Otevíral jsem ji aniž bych už přesně tušil do čeho vlastně jdu. Možná proto to bylo takové velmi příjemné překvapení. Zajímavý "svět zítřka" s dokonalým hlavním hrdinou, který nadává, kouří a chlastá. Něco takového už v poslední době kolikrát nenajdu a o to více to těší. Musím uznat, že jsem si knihu neskutečně užil a přelouskal v rychlém čase. A na to, že je to detektivka a hlavní zápletku již znám tak si ji stejně někdy v budoucnu přečtu znova, protože to fakt stálo za to.

04.10.2023 5 z 5

Inkoust a pečeť Inkoust a pečeť Kevin Hearne

Moje první setkání se světem Železného druida a bylo to velmi příjemné setkání. Velmi rychle se dostanem do děje a vůbec celý koncept pečetníků, pečetí, magických tvorů a fungování světa mi přijde hrozně fajn. Četlo se to super a šotek a Nadia jsou naprosto super postavy. Jisté je, že jednak si koupím další díl až vyjde a za druhé, že se určitě mrknu na knihy o Železném druidovi.

24.11.2022 4 z 5

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Fuse

Když jsem si to kupoval tak jsem si říkal, že proč to nezkusit, když to nevypadalo při prohlížení nějak zle. Ve výsledku to není zase tak špatné takže určitě dám šanci i dalšímu dílu, protože už mi to nedá a chci vědět jak to dopadne.

11.09.2022 4 z 5

Tuhle holku a její cestu nemůžete nemilovat. Místy vám bude připadat děsná pak prdlá a nakonec se budete smát i s ní. A jasně, že jsem začal hned hledat boty na trail, zrcadlovku a plánovat nějakou podobnou šílenost.

Hvězdičku jsem ubral jenom za to, že nějak nejsem příznivec té "zamilované" části, ale to je tak asi jediné co bych tomu vytknul.

17.07.2022 4 z 5

Rytíři temné pověsti Rytíři temné pověsti David Gemmell

Knihy Davida Gemmella byly pro mne vždy jasnou volbou, když jsem v mládí přišel do knihovny. Ona kouzelně krásná fialová obálka byla jak maják. Možná proto mám stále po letech nutkání ty knihy opět číst. Bohužel to je možná problém a taky to, že v podstatě všechny česky vydané knihy jsem už četl. A tak nastává ta blbá chvíle, kdy mi v podstatě přijde konstrukce příběhů stejná a vnitřně mne ubíjí vědomí, že bych chtěl návrat těch čtecích zážitků z mládí.
Máme tu hrdiny co nejsou hrdiny, špatné lidi dělající správnou věc a lidi co se stanou něčím co nechtěli. Stejně jako závěr knihy, kdy cesta k pokračování je jak zavřená tak i otevřena. Prostě je to klasický Gemmell a je jenom na vás jestli mu dovolíte vás opět zatáhnout do jeho knih. A já budu muset dát si před další Gemmellovou knihou větší pauzu, abych si nepřipadal až tak moc kritcký.

09.07.2022 3 z 5

Z krve zrozená Z krve zrozená Nathan Long

Na rozjezd série velmi dobré. Celkem jsem si to užíval a bylo to i velmi zajímavý pohled do světa Warhammeru z pohledu upírů. Hezky pomalu to gradovalo ke konci, kde se to rozjelo velmi rychle. Určitě se vrhnu i na další díly.

31.05.2022 4 z 5

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Trošku s nadšením a trošku s obavami jsem kupoval a začal číst 2. díl. Bohužel jsem měl ze začátku problém se v knize najít a krásně se začíst. To se projevilo tím, že jsem si nakonec musel dát na nějakou dobu dát od knihy pauzu. A kupodivu to neskutečně pomohlo, protože jsem ji pak dočetl velmi v pohodě a klidu.

Děj samotný se nám trošku zkomplikuje, aby se pak na závěr krásně srovnal a nechal nám na konci lehkou slzu v oku a pocit, že to zase byla krásná knížka, která stála za přečtení.

10.01.2021 4 z 5

Juliette Society Juliette Society Sasha Grey

Jak vlastně ohodnotit tuhle knihu? Dalo mi to hodně zabrat, protože kdybych to mohl nějak rozkouskovat tak by se to dalo asi lépe. Takhle z toho musí vznít taková směska stejná jako byla kniha.

Jediné části knihy, které relativně fungovali, byly ty, které bych označil za literární verzi porna. Detailní a obsažný popis, který by byl ideální vzorem pro pornofilm. Možná autorka jako pornoherečka psala nějaké scénáře.

Když pominu tento aspekt a vrhnu se na základní děj tak je takový obyčejný a vlastně jen propojující prvek mezi jednotlivými částmi toho porna. I to bych asi zvládnul nějak překousnout a vzít to jako hluchou výplň.

Co, ale nejvíce zabilo dojem z knihy byl ten závěr. Vystřižené jak z nějakého politicko-kriminálního thrilleru, kde by to možná fungovalo, kdybychom se k tomu závěru propracovávali podobně stavěným zbytkem knihy. Tady to bohužel k ničemu nesedí a je to jako pěst na oko.

Takže ve výsledku bych to vzal tak, že pokud vám jde o knižní porno tak můžete číst asi tak někde do 240. stránky a pak to odložte. Pokud vás, ale tohle nezajímá tak s knihou ani nezačínejte, protože pochybuji, že by jste tam našli něco co by vás zaujalo a udrželo u knihy do konce. Já vydržel, protože jsem čekal vyvrcholení porno románu, ale bohužel to někdo ukradl.

09.08.2020 1 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Jednu věc Gaimanovi nikdy nemůžu upřít a to, že umí psát neskutečně čtivě a stejně překladatel, protože tohle se při mých volných chvílích četlo doopravdy nádherně. Krásně převyprávěné báje severské mytologie. Většinu z nich jsem ani neznal ačkoliv my některá jména a pojmy byly známé díky filmům od Marvelu nebo počítačovým hrám.

Co bylo více šokovější, že severští bohové nebyli nějací klaďasové, ale občas pěkný parchanti. Pomineme Lokiho, který to prostě má v sobě. Jistě to bylo dáno i dobou ve které mýty vznikaly, protože drsný bůh spíše navnadí k pořádným činům.

Jisté je, že tímhle Gaimanovým dílem určitě neprohloupíte a pokud vás trošku zajímá severská mytologie tak už ji musíte mít v knihovně.

27.02.2020 4 z 5

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

To tak přemýšlíte jestli plný počet nebo ne, protože tu jsou další díly série, ale pak si řeknete, že proč se držet při zdi, když vás tahle kniha tak neskutečně bavila. Zajímavé postavy, zajímavý příběh, zajímavá zápletka. Je to už nějakou chvíli co jsem narazil na něco takového. Asi bych vážně klonil k tomu označení steampunk, ale je to neskutečně zábavný a čtivý. Něco mi napovídá, že se tady asi probudila nová závislost na autorovi.

27.01.2020 5 z 5

Údolí Údolí John Renehan

Bylo to takové příjemné a pohodové čtení válečného románu. Pravda chvílemi jsem se ve druhé půlce ztrácel v postavách, ale to bylo spíše tím, že jsem hltal děl a přitom se občas stane, že se v hlavě prohodí postavy. Možná mojí výhodou je, že kolikrát se tak začtu, že když přijde hlavní zvrat tak jsem perfektně překvapen a nemůžu si říct, že tohle jsem teda čekal. Já ne, protože jsem to čekal od úplně jiné postavy.

09.12.2019 4 z 5

World of Warcraft: Kronika 2 World of Warcraft: Kronika 2 Chris Metzen

Oproti prvnímu dílu daleko čtivější a hlavně velkou část popisovaných událostí již znáte z knihy Zrod Hordy. Což bylo k prospěchu, protože jsem si jenom události, které už znám. Pravda jako hráč jsem zvyklý mít názvy lokací v angličtině což s českými překlady dělalo trochu problém, ale buď vysvětlivky a nebo troška přemýšlení a hned jsem věděl.
Opět je kniha proložena naprosto skvělými ilustracemi, které ikdyby byly samotné stojí za zakoupení.
Ve výsledku je ta kniha povinností pro každého milovníka Warcraftu.

18.09.2019 5 z 5

V tajné službě Koruny české V tajné službě Koruny české Jan Kotouč

Trošku odklon od hlavní série, ale za to je z toho celkem příjemný špionážní román. Občas tedy autor odkryje karty moc brzo, ale ten hlavní zvrat jsem nečekal. Tam jsem nepřemýšlel tak špionážně jako spíše přímočaře. I tak se jedná o hezkou odpočinkovku na odpoledne a už se znovu těším až se v nějaké další knize potkám s Pavlem a Taťánou.

08.09.2019 5 z 5

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

Mám rád knihy, které jsou nějak založený na původní historie ve které dojde k nějaké události, která může rozjet fiktivní vývoj. O to více bylo příjemné číst o tom, že se české země tak rozmohly i když první lákadlo byla hodně hezká obálka. Celkově se to četlo hrozně fajn, protože je to takové nenáročné čtení. Nebyl problém se ponořit do děje a ani rozlišovat jednotlivé postavy od sebe. S ohledem, že vím o dalších dílech tak se konec celkem dal tušit. I tam došlo k pár menším překvapením, ale neublížilo to celkovému dojmu z knihy. Takže já se jdu vrhnout na další díl.

22.08.2019 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Konečně jsem se po všech letech dokopal k přečtení Lolity. Nejsem zklamán, ale ani úplně ohromen. Jsem přesně ve stavu, kdy cítím, že takhle klasika má své kouzlo. Slovy hlavního hrdiny přímo nymfické kouzlo. Svým způsobem se můj dojem vyvíjel jak děj knihy. Nejdříve opatrně, pak přímo kouzelně až přes bolestnou část ke konci, který zanechal zvláštní dojem. Možná v dnešní době, kdy člověk je zvyklý na velkolepý nebo akční (nejlépe obojí) konec je takové zakončení knihy trošku zklamáním. Možná s odstupem delším jak hodina od dočtení bude výsledný dojem stoupat na paprscích slunce k větším výšinám. I přesto všechno jsem rád, že jsem Lolitu přečetl a můžu ji vřele doporučit všem milovníkům klasiky, kteří hledají malé odbočující zpestření.

28.04.2019 4 z 5

Láska ve střihu cosplaye 3 Láska ve střihu cosplaye 3 Šin'iči Fukuda

3. díl a připadám si jako závislý na nějaké droze. Chci si to lehce dávkovat a vychutnávat si to a číst po menších částech a stejně to skončí jak u předchozí dílů, kdy to musím mít celé a najednou.
Děj se nám hezky posunul a já se už těším na prosinec, kdy vyjde další a já se dozvím jak to mezi postavami se dál vyvíjí.

05.10.2023 5 z 5

Prokletí pro všechny Prokletí pro všechny Martin Paytok

Přiznávám, že po přečtení jsem hodně na vážkách jak knihu hodnotit. Ze začátku byl problém se do ní začíst. Zvyknout si na postavy a nějak si je pro sebe rozdělit. Pak se to začalo číst dobře. Nevadilo i to střídání děje v minulosti a přítomnosti, protože i na to se dalo zvyknout. I ten styl psaní byl zábavný a bavil mě a užíval jsem si to. A pak závěr, který byl z části očekávaný, ale zároveň mi přišel takový nedotažený s ohledem na zbytek knihy. Vše tak nějak dohromady a já tu sedím u klávesnice a přemýšlím jestli to jsou 3 nebo 4 hvězdy, když tak nějak nejde to narvat přesně doprostřed. Asi to musím kompletně okecat, abych dal jenom ty 3 hvědy. Nebylo to tedy ve výsledku až tak zlý, ale číst to znova nebudu a ani to nedoporučím nikomu, protože mám pocit, že bych našel pro kamarády lepší knihy na přečtení.

30.04.2023 3 z 5

Zdivočelá země Zdivočelá země Jiří Stránský

Rád bych tvrdil jak byla tahle kniha fajn, ale to bych lhal sám sobě. Není to špatný, ale ani výborný, protože je to prostě průměrný. Možná mám zkreslenou představu seriálem, ale bohužel pro mne to bylo zdlouhavé. Vyvrcholení knihy, které jsem čekal tak přišlo tak rapidním způsobem a bylo hned po něm jak po letní bouřce. Je to škoda, protože jsem se fakt na knihu těšil, ale takhle zůstává lehká pachuť a vůbec nevím jestli se někdy ještě pustím do druhého dílu.

23.10.2022 3 z 5

Gideon Devátá Gideon Devátá Tamsyn Muir

Naprosto příjemné překvapení, protože tohle jsem vážně nečekal. Ani nevím, proč jsem si knihu vůbec kupoval, ale nejspíše za to mohla kombinace nádherné obálky a celkem zajímavé anotace.
V prvé řadě autorčino pojetí nekromancie a ústřední motiv celé knihy bylo něco neočekávaného. Pravda jsem se díky množství "dvorů" ztrácel v postavách a kdo ke komu patří, ale to je drobná vada. Hlavní hrdinka mi celkem přirostla k srdci stejně jako druhá hrdinka i když k té se ta cesta hledala pomaleji. K tomu celkem zajímavá zamotanost děje s dobrým vyvrcholením a jsem spokojen. Pravda ... ten konec mě spíše naštval, ale i tak se určitě časem vrhnu na další díl.

27.09.2022 5 z 5