Pan_Skala Pan_Skala komentáře u knih

Vysněná učitelka Vysněná učitelka Miro Gavran

Malinkatá jednohubka na odpoledne, která sice není tak vtipná jako Deník Nicka Twispa, ale pokud jste se někdy v dětství ocitli ve stejné situaci jako hlavní hrdina tak se budete smát tomu o trošku více.

28.01.2020 3 z 5

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

To tak přemýšlíte jestli plný počet nebo ne, protože tu jsou další díly série, ale pak si řeknete, že proč se držet při zdi, když vás tahle kniha tak neskutečně bavila. Zajímavé postavy, zajímavý příběh, zajímavá zápletka. Je to už nějakou chvíli co jsem narazil na něco takového. Asi bych vážně klonil k tomu označení steampunk, ale je to neskutečně zábavný a čtivý. Něco mi napovídá, že se tady asi probudila nová závislost na autorovi.

27.01.2020 5 z 5

Druuna Druuna Paolo Eleuteri Serpieri

Kresba je naprosto úžasná a člověk si ji užívá a to nejen Druunu :) ale celkově prostředí nebo mutanty. Příběhově je to už trošku horší, protože mi to přijde docela místy zamotané. Je možné, že v dalších dílech se to více vyjasní, ale momentálně mě spíše bavila kresba jak příběh.

23.01.2020 4 z 5

Francouzský deník aneb velká fotbalová párty pod Eiffelovou věží Francouzský deník aneb velká fotbalová párty pod Eiffelovou věží Jaromír Bosák

Není to můj první deník od pana Bosáka a tak už jsem věděl co čekat. Bavilo mě to stejně jako mě bavil ten předtím. Jedinou vadu to má, že už si pořádně nevzpomínám na to sportovní pozadí, ale zase více vnímám to co vlastně takový komentátor musí v průběhu šampionátu zažít a přežít.

12.01.2020 4 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Tohle bylo takové příjemné pohlazení na duši a snad i lepší jak film. Přeci jenom tady jsem si mohl vy postavy lépe vykreslit do mě sympatičtější podob. Do toho si užívat ten krásný přesun ze zamračeného a šedého Londýna do krásné a slunné Francie, kde si jak hrdina tak já uvědomuji, že někdy fakt je lepší nespěchat a nehonit se a užívat si těch rozkoší života. Jedno je určitě jasné, že ikdyž to mám jako E-knihu tak zaručeně jdu objednat i papírovou verzi a tu si položím na noční stolek k dalším pokladům, které tam mám, když nevím co už číst a chci něco co mě baví.

05.01.2020 5 z 5

Každý krok se počítá Každý krok se počítá Bernd Neumann

Je to spíše shrnutí různých informací ohledně kroků a fascií co se za poslední roky objevili všude. Určitě to nedává nějakou snadnou a rychlou odpověď na zaručené výsledky. Spíše je to o tom, aby nás přesvědčila se začít hýbat a když není moc času tak aspoň uvolnit se u chůze.

04.01.2020 3 z 5

Borgia Borgia Alejandro Jodorowsky

Má to nádhernou a propracovanou kresbu a i příběh, který je sice fikce, ale krásně postavená na historickém pozadí. Tak nějak v poslední době mě začínají ty komiksy bavit a ani tady jsem určitě neudělal krok špatným směrem.

30.12.2019 4 z 5

Atentát na Reinharda Heydricha Atentát na Reinharda Heydricha Miroslav Ivanov

Určitě neupírám panu autorovi, že by neuměl psát, protože v delších pasážích to brilantně dokazuje. Bohužel co mi hrozně kazilo dojem je to rozdělení do monologů a vzpomínek různých účastníků. To mi hrozně překáželo v začtení a požitku z knihy. Možná zvolit jinou formu sepsání a hodnotil bych jinak, ale takhle doopravdy nemůžu.

30.12.2019 3 z 5

Údolí Údolí John Renehan

Bylo to takové příjemné a pohodové čtení válečného románu. Pravda chvílemi jsem se ve druhé půlce ztrácel v postavách, ale to bylo spíše tím, že jsem hltal děl a přitom se občas stane, že se v hlavě prohodí postavy. Možná mojí výhodou je, že kolikrát se tak začtu, že když přijde hlavní zvrat tak jsem perfektně překvapen a nemůžu si říct, že tohle jsem teda čekal. Já ne, protože jsem to čekal od úplně jiné postavy.

09.12.2019 4 z 5

Josef František: Pokus o pravdivý příběh československého stíhače Josef František: Pokus o pravdivý příběh československého stíhače Jiří Rajlich

V téhle knize najdete asi nejlépe zpracovaný život tohoto skvělého stíhacího pilota. Je to tak dobře napsaný, že si to čtení užíváte a do toho spousta fotografií, která jsou u nás neznámé. Za mě naprostá povinnost pro každého kdo se zajímá o osudy našich pilotů za druhé světové války.

23.11.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Přišel jsem si jak na horské dráze při čtení. Určité části respektive příběhy určitých postav se mi četli naprosto v pohodě a užíval jsem si to. U některých to zase bylo stylem se tím prokousat, aby mi nechyběli souvislosti děje, protože mě byly ty postavy nesympatické a nebo vůbec jejich příběh nudný a otravný. Stejně je takové rozkolísané i moje hodnocení, protože za něco bych dal plný počet a za něco spíše podprůměr. Ve výsledku knížka neurazí, ale že by to bylo něco co bych doporučil a nebo si přečetl znova tak to určitě ne.

10.11.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi čtivá kniha, která už jak se objevila tak mne lákala. Dokonce jsem i na kousek nahlídnul u kamarádky a samozřejmě jsem přečetl asi dvacet stránek v kuse. Naštěstí to není až tak drastické jak jsem to zažil u Schindlerova seznamu. I tak je tam spousta momentů při kterých vás bude mrazit. Pozitivní je, že při něčem tak zvráceném jako je průmyslové vraždění dokáže se najít prostor pro vražděné být aspoň částečně lidmi, když už nemůžou užívat si svobody.

03.11.2019 4 z 5

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Pokud si to koupíte a bude se těšit na nějaké čuňačinky tak asi budete zklamání. Ano i já měl stejný důvod. Na konci, ale jsem dostal zajímavý příběh podaný v naprosto krásných ilustracích, že jsem se musel vyloženě nutit k tomu nepospíchat a užívat si to. A ano doopravdy to stojí za to si to pořídit.

02.11.2019 5 z 5

Brazilský deník Brazilský deník Jaromír Bosák

Není to ani sportovní deník ani cestopis, ale je to takový mix obojího. K tomu, když znáte pana Bosáka tak se vám při čtení hlavou ozývá jeho hlas což umocní zážitek. Oproti ruskému MS je tohle o něco slabší, ale zase o 4 roky starší. Takže je znát, že psací styl se vyvíjí a opět se těším na dalšího fotbalové mistrovství a jen mohu doufat, že opět bude s komentářem pana Bosáka.

26.10.2019 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Ano, je to brak, ale je to náš a oblíbený brak. Je to kompletní klišovka, ale čte se to tak výborně, že máte spíše problém se od toho odtrhnout. A tak si vylouhujete moc čaj, spálíte řízek, rozvaříte brambory. Prostě tuhle knížku to chce číst, když neděláte u toho nic jiného. Po prvním díle mě to bavilo opět a je mi jasné, že mě bude bavit i další díl. Prostě Kotleta je náš současný král.

20.10.2019 5 z 5

Pacifik Pacifik Hugh Ambrose

Pokud od knihy očekáváte, že je to vlastně napsaný seriál tak budete zklamaní. Ano jsou zde lidi známí ze seriálu, ale jedna se spíše o takový popis bojů v Pacifiku, kterých se účastnili. Takže je to zajímavá kniha, která stojí jistě za přečtení, ale asi bychom našli lepší alternativy pokud nás zajímají přímo osudy námořních pěšáků ze seriálu a nebo popis bojů.

12.10.2019 4 z 5

World of Warcraft: Kronika 3 World of Warcraft: Kronika 3 Chris Metzen

Třetí díl, který už hlavně obsahuje období Classic Wowka a prvních 3 datadisků. Krásně a zjednodušeně to vše popisuje a hlavně probudil chuť opětovně hrát World of Warcraft.

25.09.2019 5 z 5

World of Warcraft: Kronika 2 World of Warcraft: Kronika 2 Chris Metzen

Oproti prvnímu dílu daleko čtivější a hlavně velkou část popisovaných událostí již znáte z knihy Zrod Hordy. Což bylo k prospěchu, protože jsem si jenom události, které už znám. Pravda jako hráč jsem zvyklý mít názvy lokací v angličtině což s českými překlady dělalo trochu problém, ale buď vysvětlivky a nebo troška přemýšlení a hned jsem věděl.
Opět je kniha proložena naprosto skvělými ilustracemi, které ikdyby byly samotné stojí za zakoupení.
Ve výsledku je ta kniha povinností pro každého milovníka Warcraftu.

18.09.2019 5 z 5

Jóga pro začátečníky - 35 základních pozic pro uklidnění Jóga pro začátečníky - 35 základních pozic pro uklidnění Cory Martin

Může to posloužit jako takový dobrý úvodník do jógy. Sám jsem v tomhle úplný začátečník, ale pro někoho kdo nedokáže do věcí skočit po hlavě je dobré si pomocí knihy vyzkoušet jógu doma. A hlavně není to ani těžké na pochopení což je velkým plusem pro absolutní neznalce.

13.09.2019 4 z 5

Noc draka Noc draka Richard A. Knaak

Nějakou dobu jsem Warcraft knížky pomíjel, protože nějak nebyla chuť. Stačilo, aby došlo k vydání Classic verze WoWka a hned jsem zase začal číst.
Příjemné je, že kniha opouští orky a přesouvá se jinam. Je to sice takový "místní" příběh, ale pro mne to bylo velmi příjemné. Už i z toho důvodu, že jedna z postav je draenai což byla vždy moje oblíbená rasa ve WoW.
Bez nějakého spoilerování se dá děj shrnout na klasický boj dobra se zlem, který má jisté příjemné i nepříjemné části. To, ale určitě nikoho z těch co budou chtít neodradí od čtení.

12.09.2019 4 z 5