pajunček pajunček komentáře u knih

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Trochu moc sladký konec, ale jinak zábavné čtení. Mně se naopak historická linka ze středověkého kláštera líbila moc. Dokonce bych si představila i celou knihu o tomto tématu.

22.01.2023 4 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Téma reinkarnace je určitě zajímavé, ale mě osobně nejvíc zaujal příběh Denise. Její ztráta syna a snaha se s tím vyrovnat. Ta nejistota, zda žije.. případně kdy a jak zemřel... Připomnělo mi to román Pevné pouto, z jehož filmového zpracování jsem se dlouho nemohla vzpamatovat.

30.08.2017 4 z 5

Vúdú, zombie, karnevaly Vúdú, zombie, karnevaly Miloslav Stingl

Název je trochu zavádějící, jde spíše o dějiny "černých" obyvatel Ameriky. Vúdu, zombie a karnevaly tvoří jen malou část knihy. To však nemění nic na tom, že je perfektně a srozumitelně zpracována.

24.10.2016 4 z 5

Tichošlap Tichošlap Sylva Lauerová

Přidávám se k těm, kteří ji hodnotí jako skvělou! Autorka mile překvapila, po otřesné Hračce a dobrém Jumaroru je jako zjevení. Má tajemství, překvapení, ale hlavně atmosféru a perfektní konec. Nesouhlasím, že pochopí jen vyvolení, ale určitě se to hlavní skrývá "mezi řádky", takže nepatří k jednoduchým příběhům, které se čtou masově a velebí jako bestsellery. Tomu odpovídá i hodnocení, buď plný počet hvězd nebo minimum, žádný průměr a šeď, což ji trochu sráží procenta, určitě si zaslouží víc. Doporučuji!
A mimochodem - obálka je perfektní, přesně vystihuje obsah.

02.09.2015 5 z 5

Minutky a rychlá jídla Minutky a rychlá jídla Šárka Vaiglová

Dobrá kuchařka určená spíše pro začátečníky, obsahuje základní jídla, ale mě osobně i pobavila. Recept "Špagety s kečupem" mě úplně odrovnal! Ale jinak hodnotím kladně.

13.03.2015 4 z 5

Jak jste tak mohli žít? Jak jste tak mohli žít? František Janouch

Velmi zajímavé názory "kovaného komunisty", který prozřel, ale přesto zůstal věrný odkazu K. Marxe. Akorát je třeba při čtení mít na zřeteli, že rozhovor se uskutečnil v 70. letech, od té doby se společnost posunula jiným směrem, než si p. Kolman přál. Doporučuji všem, koho zajímá novodobá historie a filozofie.

05.01.2015 4 z 5

Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Denis Diderot

Musím souhlasit s "kní" a Niclouxem, už na mě nepůsobí. Možná je opravdu z těch, které je třeba číst v brzkém mládí. Přelouskala jsem všechny tři, Rameauův synovec byl nejméně zajímavý, ale ani slavná Jeptiška mě neuhranula, takže jsem trochu srazila zdejší vysoké hodnocení.

16.06.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami. Román není ničím výjimečný, dokonce ani nijak extra zajímavý, ale zase je pravda, že se dobře čte a poslední část má spád. Souhlasím, že kdyby byl autor neznámý, kniha by zapadla jako stovky jiných. Mě osobně více zaujala Rowlingová svým Prázdným místem, to je její parketa, pokud chce psát pro dospělé, ne detektivky.

13.05.2014 3 z 5

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

Kniha se četla dobře, ale "na větvi" z ní také nejsem. Příběhy jistě zajímavé, ale všechno je hrozně povrchně popsané, jako novinová zpráva - kdo, kde, co a jak a hned se odvíjí osudy dalších lidí, takže celkem zmatek. Jediná pasáž, která mě opravdu zaujala, byla migrace pakoňů z pohledu vůdčího samce. Fakt dobrý nápad!

29.04.2014 3 z 5

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

Recenze a anotace románu byly velmi slibné, ale bohužel se moje očekávání nenaplnilo. Téma výborné, hlavně vliv médií, manipulace a ovlivnění mas, nebezpečný pud stádnosti a v neposlední řadě výbušné téma pedofilie. Škoda, přeškoda slabého zpracování!
Možná, kdyby neměl nálepku "severská krimi", byl by přijat lépe. Je to spíše román než typická krimi, chybí tam napětí a spád.

16.04.2014 3 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Tohle dílo by mělo být zařazeno do povinné četby, forma deníku je jednoduchá a srozumitelná i pro děti. Navíc není kniha moc obsáhlá a je doplněna autorčinými kresbami, ze kterých mrazí víc než z textu. Pokud deník neupravovala v dospělosti, klobouk dolů, nějak si nedokážu představit dnešní dítě, které vytvoří něco takového. Možná to bylo těmi hrůznými zážitky....

28.01.2014 5 z 5

Osudové ženy Jindřicha VIII. Osudové ženy Jindřicha VIII. Kelly Hart

Velmi podrobně sepsaná "sbírka" Jindřichových manželek a milenek včetně jejich příbuzenských vztahů, ve kterých jsem se občas ztrácela. Všechny aristokratické rody jsou spojeny různými příbuzenskými svazky, takže každý je něčí sestřenice, snacha, levoboček apod. Tyto popisované skutečnosti byly trochu těžce stravitelné, dobrá orientace by vyžadovala papír, tužku a rodový strom. Ale zase mě nepřekvapilo, že do jejich rodové linie patří např. Winston Churchill, princezna Diana, nemluvě o vládnoucí rodině Windsorů, prostě všechny šlechtické rody jsou propojeny.

22.01.2014 3 z 5

Besceler!!! Besceler!!! Ruda z Ostravy (p)

Je to kniha na odlehčení, taky jsem u ní měla párkrát záchvaty smíchu, takže účel splnila. Snad proto, že jsem místní, z Ostravska, ostatním to možná nepřijde tak vtipné.

17.01.2014 4 z 5

Beze stopy Beze stopy Jane Casey

Musím souhlasit, že zhruba polovina knihy je velmi napínavá a čtivá, vypadalo to na dobrou detektivku s psychologickým přesahem. Oceňuji téma zmizení dítěte a hlavně dopad na další členy rodiny. Rozuzlení však není vůbec nečekané, tipovala jsem vraha ihned po jeho vstupu do děje, což mě dost otrávilo. Od dobré detektivky očekávám hlavně napětí do konce a to jsem postrádala. A ten závěr byl opravdu přitažený za vlasy. Proto 3 *, i když ze začátku to vypadalo na 4, ale bohužel...

03.01.2014 3 z 5

Muž, který přežil Lidice Muž, který přežil Lidice Zdeněk Mahler

Silný příběh, ale heslovitý styl mu neprospěl, jako by byl určen pro "nečtenáře". Myslím, že pro ty, kdo neznají podrobnosti a detaily příčin lidické tragédie je těžké se v něm orientovat. Románová forma by mu slušela lépe.

15.04.2013 3 z 5

7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství 7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství Josef Urban

Ano, i takové jsou naše dějiny a je potřeba to připomínat, i když to někoho zjevně dráždí (viz komentář níže - Mipo - je zajímavé, že někomu stojí za 5 nenávistných slov zakládat profil). Kniha každopádně stojí za přečtení, už jen kvůli tématu.

26.02.2013 5 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Naprostá blbost! Tento "komerční erotický román" není ani román ani erotický, snad jen ta komerce zůstala. Škoda ztraceného času. Ani nevím, za co jsem dala jednu *, asi za mou trpělivost a výdrž dočíst do konce.

26.02.2013 1 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Kdo očekává knihu o ekonomii ve smyslu, v jakém je dnes prezentována, bude zklamán. Jde spíše o filozofii. Každopádně zajímavý pohled autora do historie ekonomiky, zvláště porovnání vývoje od starověku, přes Starý i Nový zákon až k dnešní době. Rovněž spojení ekonomie s etikou a morálkou je netradiční. Kniha určitě stojí za přečtení a zamyšlení, hlavně poslední kapitoly, kde autor rozebírá příčiny nynější ekonomické krize a naznačuje, který směrem by se společnost měla ubírat.

14.01.2013 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Velmi zajímavé téma hypnózy, i když nějaké vady na kráse dílo určitě má - nedotažení případu Josefa Ekka, další osud jeho sestry a hlavně překotný závěr s ne zcela jasnými pohnutky Marka. Nicméně jsem nečekala "hoch kultur", od krimi (thrilleru, detektivky) očekávám napětí, spád a totální vtažení do příběhu, čehož se mi bohatě dostalo.

01.11.2012 4 z 5

Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Pamela Oldfield

Vzhledem k tomu, že kniha je určena věkové skupině 10-12 let, do které již nepatřím, jsem nemohla hodnotit více než 3 *. Velké plus má ovšem celá série "Můj příběh" za nenásilné přiblížení historie dětem přitažlivou formou deníku. Co mě však při čtení vytáčelo, bylo velké množství chyb v textu!! Kniha snad ani korekturou neprošla. Jinak mladším čtenářům určitě doporučuji.

23.06.2012 3 z 5