p.a. p.a. komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Četl jsem tuhle knihu na začátku 80. let. Komouši jí tenkrát vydali, protože ukazovala desiluzi života v kapitalizmu. Moc mě nebavila tenkrát a dneska by to bylo ještě horší. Trochu nechápu ten její kultovní status. 45 %.

27.06.2013 2 z 5

Katilinovo spiknutí Katilinovo spiknutí John Maddox Roberts

Děj knihy se odehrává 7 let po událostech z první knihy. Stejná zábava jako první díl. Objevujeme zde nové postavy z římských dějin, i staré známé z prvního dílu. Já jako fanda antiky a antického Říma mám velkou radost z publikování této série a děkuju Jupiterovi za to, že jsem jí objevil v městské knihovně. 95 %.

27.06.2013 5 z 5

Královský gambit Královský gambit John Maddox Roberts

Celkem svižná detektivka z doby antického Říma. Autor celkem dbá na faktickou přesnost a kniha je zaplněna historickými postavami. Pro fandy antiky 100 %.

27.06.2013 5 z 5

Vzdálené vrcholky hor 2 Vzdálené vrcholky hor 2 Mary Margaret Kaye

Tento druhý díl už nebyl tak zajímavý jako předcházející kniha. Více popisnosti, méně zaměření na jednotlivé postavy. I tak neublíží a pro zjištění dalších osudů hlavních hrdinů nutnost přečíst. U prvního dílu jsem hvězdy poněkud nadsadil, zde tedy jen za 3 hvězdy a 65 %.

27.06.2013 3 z 5

Vzdálené vrcholky hor 1 Vzdálené vrcholky hor 1 Mary Margaret Kaye

Vzhledem k tomu, že jsem pamětník uvedení seriálu natočeného podle této knihy v ČT, zajímaly mě osudy postav. Kniha je rozsáhlá a velmi popisná. Díky bohu to spádu knihy příliš neškodí a čte se velmi dobře. Hvezdičkově trochu nadsadím a jinak 75 %.

27.06.2013 4 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Mrakoplaš, Zavazadlo, barbar Cohen, Stříbrná horda a zase hroznej chaos a sranda. Co by kdo potřeboval víc?

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Alberta alias Vlahoše mám rád. Není to sice taková ikona jako Mrakoplaš, Čingis Cohen, Smrť nebo členové Hlídky, ale je dobrej. "Nadělat prachy" se mi líbilo víc než "Zaslaná pošta". Je to dobrá zábava, jako celá série o Zeměploše. Doporučuju.

Černý šíp Černý šíp Robert Louis Stevenson

Dobrá dobrodružná literatura. Primárně určená spíše pro mládež, rozhodně nublíží ani dospělému. Četl jsem již vydání KOD. Tato kniha na mě zapůsobila velmi a můžu jen vřele doporučit.

Quentin Durward Quentin Durward Walter Scott

Dobrá dobrodružná literatura. Dnes spíše již pro mládež, ale rozhodně neublíží nikomu. Četl jsem jí zhruba před 30 lety jako dvoudílný román s krásnými ilustracemi. Dodnes si ji pomatuji a vřele doporučuji.

24.06.2013 4 z 5

Odplata Odplata Richard Stark (p)

Na motivy této novely vznikl film "Odplata" z roku 1999 s Melem Gibsonem v hlavní roli a také film z roku 1967 "Bez okolků" s Lee Marvinem.V celku brutální představení profesionálního kriminálníka Parkera. Na to že byl poprvé vydán v roce 1962 se s tím Donald Edwin Westlake nijak nemazal. Autor ho vydal pod jménem Richard Stark - jako všechny knihy o Parkerovi. 5 hvězd procentuálně tak 80 - 90 %

Ruso a mizející tanečnice Ruso a mizející tanečnice Ruth Downie

Obálka je přiblblá, ale kniha překvapivě dobrá. Snaha o historickou přesnost. Sem tam humor, někdy akce (té neni mnoho). Jako detektivka to funguje. Můžu jen doporučit. Snad u nás vyjdou i další dobrodružství tohohle doktora.