OUTbrain OUTbrain komentáře u knih

Tulák 2 - V říši vlka Tulák 2 - V říši vlka David Gemmell

Výrazně lepší než první díl a daleko méně se tu všichni zubí.

14.03.2024

Cestou vlka – Tulák 1 Cestou vlka – Tulák 1 David Gemmell

Kniha jako taková ušla, ale je to první kniha, kde jsem opravdu nesnášel překlad. Na každé straně bylo tak 2x slovo "zubit se" ve všech formách. Děs

28.02.2024 3 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Hodně dlouhý a nezáživný začátek, ale poslední třetina podobná ostatním knihám.

17.04.2022 3 z 5

Stín nad Innsmouthem (7 povídek) Stín nad Innsmouthem (7 povídek) Howard Phillips Lovecraft

Zábavné

22.01.2021 4 z 5

Volání Cthulhu Volání Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Hodně krátké a nevýrazné.

22.01.2021 2 z 5

Kaldera 2 Kaldera 2 Alastair Reynolds

Tak toto byl zklamání. Odhalený vesmír byl super, ale toto bylo jakési prázdno bez konce.

24.10.2020 2 z 5

Kaldera 1 Kaldera 1 Alastair Reynolds

Čekal jsem start dvou knihy a dostal jsem ho. Výtah byl skvělý

24.10.2020 2 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Nezaujal mě svět, nezaujal mě příběh a knihu mě nebavilo číst. Bohužel

22.08.2020 1 z 5

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Pro mě výrazně slabší než noční hlídka. 3 povídky a z nich 2 slabé a nudné. Zápletka jednoduchá a nezajímavá a akce chybí téměř úplně.

02.08.2020 2 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Úvod do děje.. Ach jo. Ale postavy zajímavé, psáno dostatěčně chytře, ale ne rozvlákle.

25.04.2020 4 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Toto bolelo. Proti prvnímu dílu se ztratilo to kouzlo. Kniha nikam nevede a tématu se nevěnuje. A veškeré pasáže s Dennou (a že jich bylo) byly extrémně nudné. Škoda

03.03.2020 1 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Vynikající. Čtivé, kouzelné. Jen to bohužel není o mocném kouzelníkovi, ale jeho dětství.

21.02.2020 4 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Ach to utrpení. Kniha je dlouhatánská, je nádherná a přesto dokončit byl boj. Nejvíc mi připomíná lži Lockeho Lamory. Fantastický svět a jeho obyvatelstvo, ale zároveň zdlouhavost a hraniční pocit číst či nečíst. Ale po překonání vím, že to za to stálo..

23.01.2020 4 z 5

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Kniha je bavila, myšlenky byly příjemné, ale celkově mi přišla delší, než byli dobré a zároveň konec je useklý a nedokončený.

18.10.2019 3 z 5

Nejvzdálenější pobřeží Nejvzdálenější pobřeží Ursula K. Le Guin

Slabší konec, ale asi silnější celek než v předchozích knihách. Nicméně stále skvělé.

08.09.2019 4 z 5

Atuánské hrobky Atuánské hrobky Ursula K. Le Guin

Krátké, hutné. První polovina dost lyrická, ale jako celek skvělé.

29.08.2019 4 z 5

Enderův stín Enderův stín Orson Scott Card

Mám autora rád. Jeho věci se parádně čtou, ale u této byly pasáže, které mi přišli dlouhé a zbytečné..je to dobrá kniha, ale do ostatních knih Endera to má daleko.

21.08.2019 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Zajímavá kniha.

10.08.2019 3 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Krátké, zajímavé, civilní jak je kniha o kouzelnících možná.

11.07.2019 4 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Krátké povídky hodně o lidstvu a trošku o válce a zombie. Forma výborná a čtivá. Snad poprvé jsem narazil na noční "ještě jednu a jdu spát". První třetina knihy skvělá, nicméně zbytek už slabší.

08.07.2019 4 z 5