Kaldera 2

od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha z cyklu Odhalený vesmír. Bývalý odstřelovač Tanner Mirabel je hnán pomstou, v kryogenické rakvi na palubě mezihvězdné lodi Ultranautů překoná propast patnácti světelných let, po rozmrazení ho pronásledují nájemní zabijáci i minulost mnoha tváří. V krvavém thrilleru o dlouhé řadě nepotrestaných zločinů není nic jednoznačně jasné – ani kdo je zločinec a kdo kat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31653/kaldera-31653.jpg 4.656
Série:

Odhalený vesmír (2.)

Orig. název:

Chasm city (2001)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
B4LU
13.12.2017

Druhý díl navazuje, kde první přestal (technicky vzato nejde přímo o druhý díl, ale o druhou polovinu uměle rozseklé knihy) a spolu s Tannerem dále sledujeme vraha milované ženy. Jediný problém je, že střípky paměti, předložené v prvním díle, se skládají do sebe poněkud jinak, než všichni - včetně hlavního hrdiny - čekají. A poprvé se dozvídáme o Zmarech!

trudoš
28.08.2016

Budoucnost s nekrózou zvrácených technologií, lidské nesnášelivosti a špinavého obchodu namíchána v několika dějových rovinách, zasazena do rozmanitých světů a zaplněna hrdiny, o nichž nemůžete s jistotou říci, zda jsou hodní, zlí nebo prostě jen oškliví - to je v kostce dvousvazková Kaldera, která nepostrádá prvky klasické i novodobé space opery. Alastair Reynolds rozhodně nešetří imaginací ani zvraty, naneštěstí však zapomíná, že když vyprávění rozjede v několika liniích, nestačí je pouze spojit, ale najít i smysl, proč spolu vlastně souvisí. Nehledě na to, že množství nápadů není ani z poloviny využito a často jsou zde jen proto, aby dotvořily atmosféru. Autor zvolna provází příběhem, který se z počátku tváří jako jednoduchý rozbor psychologie pomsty, aby následně prostřídal všechny myslitelné subžánry science fiction, přičemž s vypočítavostí profesionála odhaluje široký rozměr celého svého univerza. Čtení je to parádní, ale bohužel se zde potvrzuje pravidlo, že všeho moc škodí.

Evus
23.12.2014

Tedy, čekala jsem leccos, ale tohle opravdu ne.