Kaldera 1

od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha z cyklu Odhalený vesmír. Ze Sluneční soustavy se vypravila Flotila generačních lodí poháněných nebezpečným antilithiem. Z vleklé války na Skyově vítězství profituje černý trh se zbraněmi. Lidské enklávy v soustavě Epsilon Eridani sužuje mor adaptovaný na kybernetiku a nanotechniku. Tři roviny příběhu se proplétají jako zmutované stavby žlutozemského města Kaldery, kam osamělého mstitele Tannera Mirabela zavede pronásledování vraha milované ženy. Rozmotat předivo starých i nových zločinů v bludišti rozkládající se civilizace není vůbec snadné....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31651/kaldera-31651.jpg 4.556
Série:

Odhalený vesmír (2.)

Orig. název:

Chasm city (2001)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
B4LU
13.12.2017

Jednoduše řečeno - skvělá záležitost. Napínavé, akční, záhadné. První díl zprvu vyhlíží jako takové military SF s inteligentním hlavním hrdinou ve fantastickém, ale přesto realisticky ztvárněném světě. Zmíněný hrdina - bývalý voják na cestě za pomstou - má roztříštěnou paměť, a její útržky spolu s vizemi vyvolanými indoktrinačním virem vytvářejí fantastickou mozaiku, kterou je radost číst.

trudoš
28.08.2016

Budoucnost s nekrózou zvrácených technologií, lidské nesnášelivosti a špinavého obchodu namíchána v několika dějových rovinách, zasazena do rozmanitých světů a zaplněna hrdiny, o nichž nemůžete s jistotou říci, zda jsou hodní, zlí nebo prostě jen oškliví - to je v kostce dvousvazková Kaldera, která nepostrádá prvky klasické i novodobé space opery. Alastair Reynolds rozhodně nešetří imaginací ani zvraty, naneštěstí však zapomíná, že když vyprávění rozjede v několika liniích, nestačí je pouze spojit, ale najít i smysl, proč spolu vlastně souvisí. Nehledě na to, že množství nápadů není ani z poloviny využito a často jsou zde jen proto, aby dotvořily atmosféru. Autor zvolna provází příběhem, který se z počátku tváří jako jednoduchý rozbor psychologie pomsty, aby následně prostřídal všechny myslitelné subžánry science fiction, přičemž s vypočítavostí profesionála odhaluje široký rozměr celého svého univerza. Čtení je to parádní, ale bohužel se zde potvrzuje pravidlo, že všeho moc škodí.

Evus
02.12.2014

Přestože mě po prvních dvou dílech kniha tak moc nezaujala kvůli změně postav, postupně jsem se do ní začetla a děj byl opravdu výborný. Sice se tolik neodehrával ve volném vesmíru, ale na plantách, ale postava Tannera Mirabella je mi velmi sympatická a žilo se s ní dobře.

kalache
27.12.2013

až se vám hlava zatočí jak je to akční,chvílemi jsem nevěděl kde a kdo jsem...těším se na pokračování,i když tyhle superakční sci-fi nemusím....

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

akční space opera hard sci-fi

Autor a jeho další knihy

Alastair Reynolds

Alastair Reynolds
anglická, 1966

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených79x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených7x
v Knihotéce47x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech2x