Opatov Opatov komentáře u knih

Soukromí živočichů Soukromí živočichů kolektiv autorů

Skvela vycerpavajici encyklopedie. Vhodna pro pouceni i pro zabavu. Nadherne fotografie. Vhodne pro ctenare kazdeho veku.

04.06.2019 5 z 5

Kočkovité šelmy Kočkovité šelmy kolektiv autorů

Kockovite selmy v prehledne obsahle knize, doplnene nadhernymi fotografiemi.

Žraloci Žraloci kolektiv autorů

Jedna ze tri skvelych knizek o predatorech v zivocisne risi. Nadherne fotky.

Ve znamení Panny Ve znamení Panny Martti Larni

Nadherna, vtipna knizka, kterou lze cist opakovane. Americanka na ceste za bohatstvim. Doporucuji!

01.06.2019 5 z 5

Říkej mi lži Říkej mi lži Jennifer Crusie

Příjemný ženský román, částečně detektivka, asi záleží jakou náladu člověk má při čtení. Docela se mi líbilo, protože mám ráda vtipné knížky.

30.05.2019 4 z 5

Medvědi zabijáci Medvědi zabijáci Larry Mueller

Mam rada knizky o zviratech. Tohle je druha kniha o medvedech. Je hezke, ze ochranci zvirat mapuji cestu medvedice na Morave, mam rada zvirata, ale rozhodne bych ji nechtela potkat osobne. Setkani cloveka s nastvanym medvedem je opravdu nerovny souboj. Knizka je krasna a rozhodne doporucuji.

23.05.2019 5 z 5

Dvojitý agent Dvojitý agent Ben Macintyre

Neuveritelny pribeh jednoho neskutecneho lhare. Doporucuji!

22.05.2019 5 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Už samotny námět předurčuje knihu k tomu, aby byla zajímavá. Dobře zpracovaný příběh, místy trochu neuvěřitelný. Fikce na pozadí skutečných historických faktů. Určitě stojí za přečtení. Četla jsem bohužel drive Muž,ktery pronikl do Osvětimi, což je myslím podle skutečné události a to se mi líbilo vic a asi proto nedávám plný počet hvezd.

11.04.2019 4 z 5

Encyklopedie Agathy Christie: život, dílo, postavy, adaptace Encyklopedie Agathy Christie: život, dílo, postavy, adaptace Matthew Bunson

V tehle knize je uplne vsechno. Fantasticka kniha pro fanousky Agathy Christie.

09.02.2019 5 z 5

Maybelline: Příběh značky a rodinné dynastie Maybelline: Příběh značky a rodinné dynastie Bettie B. Youngs

Oproti jinym zivotopisum se jedna spise o pribeh jedne rodiny a detailni vyliceni problemu pri vzniku znacky. Rozhodne zajimave, stoji za precteni, stejne jako Dior ci Helena Rubinstein. Jedna se o svetoznamou znacku, ktera ma dnes velke mnozstvi stalych zakazniku. Zacatky ale byly tezke, skoro beznadejne.

07.02.2019 4 z 5

Balada o pilotovi Balada o pilotovi Jiří Stránský

Pilot, ktery letal v Britanii se stava po valce nepohodlnym. Pribeh podle skutecne udalosti, dobre napsany, objektivni pohled na politicke udalosti. V knize se promita i osobni zivot, dobre se cetlo.

03.02.2019 5 z 5

Doskočiště Protektorát Doskočiště Protektorát Jitka Neradová

Krasna obalka, ktera okamzite upouta. Kapitoly jsou venovany postupne jednotlivym parasutistum, clenum jednotlivych vysadku. Top je myslim Dva proti Risi. Ale tahle kniha vypravi osudy i tech mene znamych, a to velmi podrobne. Libilo se mi moc.

03.02.2019 5 z 5

Božská Florence Božská Florence Jasper Rees

Kniha pro vsechny, kteri maji radi zivotopisy. Feministka, ktera zazila mnohe. Utekla v 15 z domova, kam se ale vzdy vracela. Jeji touha po hudebni kariere desila celou rodinu jiz od detstvi. Florence vsak verejne koncertovala i pri nedostatku hudebniho sluchu. Jeji pribeh je o vitezstvi pile nad absenci talentu. Zivotopis je rozsahly a podrobny, ale nepostrada vtipne momenty.

20.01.2019 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Velmi naivni detektivka s jednoduchou zapletkou. Postavy vysetrovatelu budi spise litost. Stezi jsem docetla do konce.

25.12.2018 3 z 5

Aromaterapie v pediatrii Aromaterapie v pediatrii Natálie Vladimirovna Nagornaja

Zajimava knizka, rozhodne stoji za precteni. Nejen pro matky malych deti, domnivam se, ze tyhle vedomosti se hodi i v dospelosti a urcite se hodi mit takovehleho radce doma.

28.11.2018 5 z 5

Felix z nástupiště č. 1 Felix z nástupiště č. 1 Kate Moore

Knizka pro milovniky kocek a anglickeho humoru. Vtipny a lidsky pribeh z anglickeho nadrazi, kde mysim nehrozi nebezpeci.

08.11.2018 5 z 5

Ďábel v Bílém městě Ďábel v Bílém městě Erik Larson

Kniha me prekvapila podobnym popisem pripravy vystavy, ktera prevazuje na pribehem vraha H.Holmese. Autor jednoznacne erudovanym zpusobem popsal problemy pri vzniku vystavy. Mizejici lide jsou jakoby samozejmou soucasti pribehu. Ale jedna se o pribeh americke obdoby Jacka Rozparovace a pokud bude opravdu zfilmovan, moc se tesim. Kniha neni klasickou detektivkou, ale rozhodne stoji za precteni. Doufam, ze rozsahle mnozstvi informaci ve filmu ustoupi pribehu vraha a na svete bude kultovni film.

24.10.2018 4 z 5

Pralinky Pralinky Barbara Nesvadbová

Nekym zboznovana, nekym zatracovana spisovatelka. Ja patrim k tem prvnim, jeji povidky se mi moc libi, vtipne, strucne a ze zivota a hlavne jim nechybi sarkasmus. Obalka je proste dokonala....

22.10.2018 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Zajimavy namet, pribeh zahradnika - sberatele krasnych zen, ktere umistuje do sve zahrady. Jedna z nich se vsak zavedenemu radu vzepre. Desiva vize sebestredneho fanatika.

21.10.2018 4 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Pribeh muze, ktery vyhral vetsi financni obnos, cehoz zvracenym zpusobem vyuzil. Vyborna psychologie postav. Hlavni hrdina, slaboch, nehodla akceptovat skutecne lidske vztahy. Velmi zajimavy az mrazivy pribeh.

21.10.2018 4 z 5