ondras666 Online ondras666 komentáře u knih

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Od pana Niedla jsem si měsíc dal pokoj a pak vzal do ruky tuhle knihu. A už zase vím, že jsem tuhle sérii budu muset přečíst co nejdřív.
Nejsou to Vřesovští, i když v knize se s částí potkáme a bavilo mě to prolínání. Taková nostalgická vzpomínka...
Kniha svižná, kladný hrdina a jeho snaha o boj s neřády. Nechybí boj, obrana i intriky. Za mě opět super dílo, kterému bych klidně dal i 6 hvězd.

11.11.2023 5 z 5

Kateřina Aragonská - Pravá královna Kateřina Aragonská - Pravá královna Alison Weir

Opravdu povedená kniha z pohledu pravé královny. Opravdu povedené dílo.

03.11.2023 5 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Sonda do života židovské komunity. Bylo to zajímavé a četlo se to dobře.

16.09.2023 5 z 5

Kurkul Kurkul Maxim Butčenko

Přečteno kvůli letošní výzvě. Kniha mě nebavila, nějak mě neoslovila. Navíc jsem nepochopil ty fráze a věty v ukrajinštině. Kniha je celá v češtině, ale otázky a fráze v originále s překladem pod čarou. To se máme učit nebo co?
Téma vykořisťování, kulaků a útlaku stranou, to jsme si tu prožili taky a máme o tom mnohem lepší knihy.

10.09.2023 1 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Musím říct, že ke knize jsem přistupoval dost skepticky - česká autorka, gay téma, 60.léta, Anglie). Ale během chvíle jsem pochopil, že jsem se obrovsky spletl.
Nádherně poetická, hluboká kniha, která ukazuje lásku studenta a učitele, která přeroste v něco víc.
Jejich vztah nebyl lehký, nebyl dokonalý, ale svým způsobem dokonalý byl. Obavy, strach ze zklamání, opuštění a zároveň žárlivost a bezbřehá láska.
Ke knize se ještě rád vrátím. A kladu si otázku jak by to bylo, kdyby v Anglii zůstal...

08.09.2023 5 z 5

Měsíční kámen Měsíční kámen Sjón (p)

Útlá kniha na odpoledne.
Příběh mladého kluka, který objevuje svět filmů, mužů a prožije epidemii španělské chřipky. Ty sexuální scény se tam doslova hodily a knihu doplňují.

28.08.2023 5 z 5

Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Alena Činčerová

Kniha je vlastně přepisem stejnojmenného pořadu ČT. Bral jsem ji jako doplněk k danému pořadu, zásadní nové informace z ní nezískáte. Ale je fajn si připomenou historii šlechtických rodů.

28.08.2023 5 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Pokračování příběhů o Dabertovi. Za mě dobrý, jen trochu víc Bondovské. Ale bavilo mě to stejně jako první díl.

27.08.2023 5 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Pan Niedl mě přesvědčil, že fakt psát umí. Nejen historické ságy, ale i moderní detektivky.
Tohle mě fakt bavilo. A hned jdu na další díl.

23.08.2023 5 z 5

Nevím, co si o tom myslet. Jako deníček, kde se musí autor vypovídat z toho, co prožil. Za mě to poutavé není, spíš mám z knihy pocit, že je to další způsob jak na zámek vydělat...
Nechci nikomu křivdit, ale ne nadarmo se říká: Ševče drž se svého kopyta...

20.08.2023 1 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Tahle kniha byla fakt dokonalá. Z počátku jsem měl trochu strach z vietnamských jmen, že nebudu vědět, kdo je kdo, ale bylo to jednoduché.
Kniha o osudech jedné rodiny, utrpení, lásce, soudržnosti, rodinných vazbách a hlavně o touze přežít.

13.08.2023 5 z 5

Hotel Royal Hotel Royal Jan Folný (p)

Tohle jsem si užil. Opět skvělá kniha pana Folného. Jeho styl mi vážně vyhovuje, čte se dobře a má i nápad.
Zde se trochu odchýlil od svého klasického tématu, i když okrajově v knize k nalezení je, což ale vůbec nevadí. Příběhy se prolínají, doplňují a vzájemně do sebe zapadají. Já si to užil.

25.07.2023 5 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

Tak musím přiznat, že tahle kniha a styl vůbec nebyl nic pro mě. Chápu rebelii doby, ale tohle je jen o chlastu, vzdoru a sexu.

21.07.2023 2 z 5

Když umřel Bowie Když umřel Bowie Andrea Rourke (p)

Za mě blbost... holka, co neví, co má dělat sama se sebou, žije z podpory otce a nehledí co dál. Pak narazí a rodiče ji zavřou do sekty. Pro mě škoda času.

12.07.2023 1 z 5

Jako v nebi, tak i na zemi Jako v nebi, tak i na zemi Davide Enia

Krásná kniha o několika generacích boxerů.
Trochu mi dělal problém si zvyknout na styl, kdy se neustále měnila osoba vypravěče, ale postupně se to usadilo. Knihu netřeba víc hájit, stojí za to si ji přečíst.

27.06.2023 5 z 5

Jak se stát jiným Jak se stát jiným Édouard Louis (p)

Styl psaní tohoto autora mám velice rád, padl mi do noty. Čte se rychle, dobře a jde do hloubky. Jenže...
Autor stejně jako ve svých předchozích knihách popisuje svůj život, tentokrát jeho cestu za snem stát se někým, spisovatelem, uspět. Z textu je cítit místy až zoufalá snaha zapadnout, vypadat a chovat se jako někdo jiný, ale zároveň ta strašná samota a smutek. Tohle autor umí. Jenže...
Opakuje se to, pořád se omlouvá někomu, snaží se dostat do vyšší společnosti, neváhá si vydělat jakýmkoli způsobem, ale zároveň se zvládne obhajovat jak je to nutné. Ano, dětství měl složité, vyšel z chudých poměrů, je gay, ale měl by pochopit, že není jediný na světě.
No uvidíme jaká bude další kniha...

19.06.2023 4 z 5

Kam značky nevedou Kam značky nevedou Ivana Mudrová

Zapůjčena k inspiraci k výletům na málo známá místa. Ale bohužel již ne zcela neznámá. V době internetu, cestovatelských skupin a propagaci krajem, postrádá název smysl. Navíc za mě psaná dost nešťastným stylem. Ale věřím, že si čtenáře ještě najde.

17.06.2023 3 z 5

Toulky mezi Labem a Sázavou Toulky mezi Labem a Sázavou Jana Jůzlová

Průvodce po pěších trasách v okolí Prahy. Zajímavé nápady na výlety.

17.06.2023 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Velmi silná kniha o hrdinství mnoha lidí, kteří věřili v lepší svět. A i když věděli, že čin, který vykonaji, bude mít nedozírné následky, šli do toho.
I když člověk ví, že tady happy end nebude, pořád nějak čeká, že přeci musí přežít...
Čest jejich památce a díky za činy, které my si neumíme dnes ani představit.

15.06.2023 5 z 5

Co zpívá Sojka Co zpívá Sojka Lenka Poláčková

Kniha náhodně vybraná v knihovně a musím říct, že vážně krásná kniha. Historický román o počátcích budování víry u nás, o několika lidech a jejich osudech, které se potkávají. Opravdu stojí za přečtení. A Sojka je fajn.

01.06.2023 5 z 5