OliP OliP komentáře u knih

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Čteno v angličtině, ketrá není složitá, s obrázky, které taky pomohou, pokud náhodou nechytnete přesně překlad. Výborná pro někoho, kdo hledá knihu v cizím jazyce a na klasické knihy si netroufne. Vhodná na cesty, na vyplnění kratších chvilek. Začala jsem 3. dílem, nyní čtu první a vůbec to nevadí.

27.08.2017 4 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Velice hezká a velice vtipná kniha,sarkastický styl humoru hlavního hrdiny mi sedl. Kniha má navíc skoro až detektivní zápletku, byť o detektivku nejde. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a pokud hledáte oddech od těžkých témat a současně kvalitu, neváhejte.

19.07.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je jednoduše PANÍ spisovatelka. Knížka od ní opět nezklamala,je opravdu nádherná. Její styl psaní je propracovaný,ale zároveň se může pyšnit lehkostí a uvěřitelností,což je perfektní kombinace. V této knize se paní Mornštajnová dotýká i otázky vyhlazování Židů za 2.světové války.O tomto tématu mám toho načteno víc a když jsem se pročetla do této části knihy,měla jsem trochu obavu,jak toto téma autorka uchopí.Nutno dodat,že naprosto zbytečnou. Pro mě nejsilnější kniha od této autorky,i když jí její prvotina v tomto ohledu velmi konkuruje

05.07.2017 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Čtivá kniha, líbila se. Sleduje život dívky, jejíž matka ji bere jako své příkoří a životní omyl, ale ona k ní stále chová určitý cit, protože to je jednoduše její matka, i když ostatní lidé to s ní často myslí mnohem lépe.
Kniha podněcuje k zamyšlení nad tím, jak je těžké vymanit se z určitého sociálního prostředí, pokud, i přes vaše úsilí, vám nikdo nepodá pomocnou ruku. A to je téma, které bude jednoduše vždy současné.

24.06.2017 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Osudy jedné rodiny spjaté s provozováním hotelu, který mimo jiné slouží i jako hodinový hotýlek. Paní Mornštajnová píše podle mě skvěle. Možná bych ubrala pár postav a o těch zbylých bych se více rozepsala, ale opět moc hezky napsaná kniha.

22.05.2017 4 z 5

Jmenuji se Lucy Bartonová Jmenuji se Lucy Bartonová Elizabeth Strout

Kniha mě ničím nenadchla, asi vím, o čem chtěla autorka napsat, ale psala to pro mě příliš mělce. Nezačetla jsem se. Jen jsem jednoduše přečetla a kniha ve mě bohužel žádný dojem nezanechala.

22.05.2017 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Neříkám, že ta kniha byla špatná, ale na to, jakou měla reklamu, mě neoslovil. Vadilo mi, že byť byla každá žena zcela jiná - věkově, sociálním prostředím, problémy, které jí život přinesl, vyprávěla každá svůj životní příběh, respektive jeho část, tak nějak příliš stejně.

08.05.2017 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Moc hezká kniha, silný příběh o obrovské tragédii tisíců lidských životů, smutné dějiny Pobaltských států, pro které peklo s druhou světovou válkou přišlo, ale po válce neodešlo. Je velice dobře, že o těchto, pro řadu lidí zcela neznámých, událostech někdo napsal, navíc tak dobře.. velice doporučuji

08.05.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem četla. Citlivě napsaná i o tak strašné době, jakou byla druhá světová válka. Velice nevšední styl vyprávění. To velice oceňuji. Chytla za srdce. Ráda bych se o Zloděje knih dozvěděla více... jaký byl její další život? Je to ta z knih, u které je vám neskutečně líto, že obracíme poslední stránku a víte, že už další není napsaná.

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Pěkná čtivá kniha. Rybí krev od stejného autora ale nepřekonala. Na konci knihy jsem měla pocit, že ještě skončit neměla, myslím, že pokud by se autor rozepsal a osudy hlavních postav posunul ještě dál, neškodilo by to.

08.04.2017 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Moc hezká a čtivá kniha. Doporučuji všem, zejména těm, kdo mládí prožili na vesnici. Velice autentické.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opravdu krásná kniha, doporučuji. Líčí osudy tří žen ústy té nejmladší, ve kterých se promítají všechny více i méně smutné etapy 20.století. Přečteno jedním dechem a velmi se těším na další knihy této autorky. Píše opravdu velice pěkně a čtivě.