NymphMaeve NymphMaeve komentáře u knih

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Další kniha v pořadí z nedívčího prostředí a opět super. Sice je asi nejslabší z těch 3, co jsem přečetla, ale i tak mě bavila, i když jsem do ní nebyla tak zažraná jako do ostatních. Každopádně mě ale nenudila a možná po ní někdy sáhnu znovu.

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Další kniha mimo generaci "puberťaček", kterou jsem si přečetla a ani tady jsem nebyla zklamaná, četla jsem jí do noci a chtěla vědět, jak to dopadne, příběh má spád a moc mě bavil. Sice jsem chvílemi tušila, co se stane na příštích stránkách, ale i tak jsem si u knížky oddychla i se pobavila.

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Trochu jsem v jejím příběhu poznávala sebe, stereotyp je pro vztah smrtící a ona to vzala za špatný konec. Naštěstí si i tak uvědomila, že je to chyba, i když už nejspíš pozdě. Četlo se to skvěle, první knížka o té "starší" generaci a ne o té "pubertální" a rozhodně jsem nebyla zklamaná. První co se mi při vzpomínce na tuto knihu vybaví je pořekadlo "pálí ji dobré bydlo" :P

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

Pro mě srdcovka od této autorky. Četla jsem jí minimálně 10x a určitě se k ní ještě ráda vrátím ačkoliv je mi už víc než 25 let. Snoubí se v ní všechno - deptání hlavní hrdinky Žanety, rozkol mezi jejími rodiči (matka s novým přítelem despotou a tyranem vs. podpora od otce s novou ženou, namyšlenost mladých kluků, její vlastní rozkvět, kdy se v 17 letech stane předčasně dospělou, zodpovědnou osobou, která se o sebe musí postarat sama, když jí život přichystal samé nezdary. A ona to dokáže!!! Možná je to kapku snové - ale cožpak není základem každého úspěchu snaha a ambice? A ona je měla :)

07.11.2017 5 z 5

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Pamela Oldfield

Deníkové zápisy dívenky, která zažije černou smrt přímo v Londýně. Některý popis možná kapku zavádějící a zkreslující, ale moc se mi to líbilo. Při představě té hrozby, se kterou byla dívka konfrontována - já ve 14 letech bych se zbláznila (už jen ta představa smrti všude kolem), ale ona je brána v té době za téměř dospělou a dle toho k tomu nejspíš také přistupuje. Edice Můj příběh se mi moc líbí a určitě chci zkusit i další knihy.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasická poezie + horor = Kytice. Před pár lety jsem jí uměla téměř celou zpaměti. Moje srdcovky jsou povídky Štědrý večer a Kytice, ve filmovém podání zase Zlatý Kolovrat a Polednice. Už od základní školy tato kniha putuje se mnou a bude i celý život, najdu se v něm v jakémkoliv rozpoložení a vždy si mám co do života z toho vzít.

Brenda Veliká Brenda Veliká C. D. Payne

Je to už delší dobu, co jsem knihu četla - náhodný výběr při akci na ereading.cz, kdy mi tato kniha padla do oka. Přečetla jsem ještě ten den, nasmála se jako blázen a knihu si rozhodně užila. Prostě "Paynovská oddechovka" :D

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Strhující příběh neskutečné odvahy, oslepující lásky a obrovských kulturních překážek mezi mužem a ženou. Některé pasáže mi kleply bradou o zem, jiné mne dojaly, další rozesmály, v knize je prostě všechno. A při představě, že je to vlastně příběh jednoho lidského života, jednoho rozhodnutí, nechce se věřit, že se toto všechno dá v jednom životě stihnout, klobouk dolů, na tuto knihu asi nikdy nezapomenu.

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Tento díl mě naprosto uchvátil už jen tím, že se jedná o mladého Jiřího Adama, ne o starého a zkušeného, ale mladého a po ženách toužícího jinocha :) Pan Vondruška opět nezklamal, naopak mě nepřestává překvapovat, zápletka dokonalá s úžasným rozřešením. Absolutní krása :)

Významná sídla české šlechty Významná sídla české šlechty Vlastimil Vondruška

Toto pojetí mě naprosto nadchlo, spojení holých historických faktů, s prostými popisy hradů a zámků ve spojení s krásnými a poutavými příběhy od mistra Vondrušky. Dokonalé. Četla jsem už poněkolikáté a příští léto, až budu navštěvovat zase památky se k tomu určitě vrátím opět :)

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Nádhera, chvíli mi trvalo se začíst, ale pak už mě děj pohltil. Občas jsem měla stažené hrdlo napětím a tou bolestí, psychikou a vším, co si jiní museli prožít. Velmi silný příběh a krásně napsaný, měla jsem knihu půjčenou, ale rozhodně si jí domů musím pořídit. Děkuji za to.

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Kniha je božská, už dlouho se mi nestalo, že jsem knihu tak hltala, žrala každou stranu a nedovolilo mi to se odtrhnout. Bude dále putovat v rodině, všem čtenářům ji doporučuji. Koupila jsem si ji nedávno v Levných knihách, že si ji někdy v budoucnu přečtu a jsem moooc ráda za toto rozhodnutí. Na konci jsem si slušně pobrečela a vzpomínala při tom na svou milovanou babičku, jak mi vyprávěla o válce a době po ní. Poklad v knihovně a kdybych mohla, dám klidně 10 hvězdiček.

Jo a recepty chci určitě vyzkoušet :)

04.11.2017 5 z 5

Vampýr z Koňského trhu Vampýr z Koňského trhu Jan Bauer

Miluju historické detektivky, ale jsem asi moc rozmazlil pan Vondruška :D žádnou jinou knihu od tohoto autora jsem nečetla a asi ani nebudu. Kniha má spád až na konci, nijak moc dobře se mi nečetla a asi od půlky jsem víceméně věděla, jak to dopadne. Je to škoda, protože to je ten smysl detektivky - napětí a nečekané rozuzlení kriminálního případu.

01.11.2017 3 z 5

Fakt "šílenej" rok Fakt "šílenej" rok Tim Collins

Rozhodně pro mladší čtenáře, ale i mě (26) se to docela líbilo, byla to oddechovka, za den přečteno, málo textu, krásně graficky zpracované stránky (formou deníku) a kreseb. Občas vtípky, strana 169 je super :D Ale jinak nehodlám další díly tohoto díla číst :) Četlo se rychle, místy suché a jakoby nijaké, ale pobavilo.

01.11.2017 3 z 5

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Horory moc nemusím, četla jsem sem tam něco od mistra hororu Stephena Kinga, ale zkusila jsem toto a jsem nadšená. Většina příběhů je krátká, má neskutečný spád, přijde mi, že tam není ani jedno jediné slovo navíc, při čtení běhal mráz po zádech - a i přesto mi kniha nedovolila se odtrhnout (ani v MHD ani doma). Už se těším až si pořídím další díly :)

01.11.2017 5 z 5

Korunu snímám z unavené hlavy Korunu snímám z unavené hlavy Gabriele Praschl-Bichler

Dlouho sháněná a měla jsem velká očekávání, které kniha splnila jen částečně, i tak se mi moc dobře četla, místy moc zahlceno informacemi, ale při popisu toho, jak Sissi zemřela mi i slza ukápla. Jinak styl - informace + dopis dokazující daný fakt mi vyhovoval. Navíc náhled do jejího chování, názorů a rozmarů byl krásný, člověk ji mohl poznat jako člověka - ne jen jako ikonu Habsburské říše. Takže super a budu chtít zkusit i další knihy od této autorky :)

01.11.2017 4 z 5