Nudlesmakem Nudlesmakem komentáře u knih

Vílí býlí Vílí býlí Radomír Socha

Docela mě překvapilo, že to děti ve školce bavilo. Připadalo mi to více poučné, než pohádkové, za mě málo humoru a takové utahané. Nicméně kouzelné ilustrace.

31.03.2022 4 z 5

Martin v tajemném lese Martin v tajemném lese Daniela Fischerová

Čteno dětem ve školce. Dětem se líbilo i je poučný obsah zaujal. Mě to připadalo zbytečně bez humoru. Ale v případě knihy pro děti dám spíše na dětský úsudek.

11.03.2022 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Nejprve mě zaujal takový úsečný styl vyprávění, ale ta beznaděj a ta samota a neutěšenost příběhů mě úplně nemotivuje přečíst si něco dalšího.
Ale kdo ví. Třeba se k autorce vrátím.

23.01.2022 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Pohádkový příběh, spíše určitě pro děti školního věku nebo nějaké drsňáky, protože o mrtvoly tam opravdu není nouze. Nicméně je to milá pohádka.

19.01.2021 4 z 5

Příšerní nezbedníci Příšerní nezbedníci Martina Drijverová

Pořád byli Chlapečci super, ale asi už toho bylo moc. Už to děti ve školce tolik nebavilo jako první díl.

03.03.2024 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Prvních 200 stran jsem si říkala kdy už se tam začne něco dít, potom se začalo, ale spousta věcí je dost absurdních. Zaujal mě skvěle vystavěný fantasy svět a chvíli mi zabralo, než jsem se v něm zorientovala, nádherné a v podstatě bezchybné hlavní hrdiny nelze si neoblíbit, protože útočí na to, co milujeme-superschopnosti, pošramocená minulost, přemožení svých vlastních démonů, dokonalá těla a špetka anarchie. Pustila jsem se do dalšího dílu, ale myslím, že knihy v mé domácí knihovně nezůstanou.

26.12.2023 3 z 5

Porucha pozornosti bez hyperaktivity Porucha pozornosti bez hyperaktivity Emanuelle Pelletier

Hlavní pozitivum knihy je, že v ní jsou shrnuty a rozebrány všechny rysy ADD. Navím ji prolíná komentář dívky Luny, ktetá se ze své pozice dítěte s ADD k jednotlivým bodům vyjadřuje.

27.01.2023 4 z 5

Petr Pan Petr Pan James Matthew Barrie

Kniha byla jazykově poněkud náročná pro předškolní dítě, příběh se mi velice líbil, byl velmi dobrodružný a plný milých drobností. A měl překrásné ilustrace.
Synovec 6 let z toho byl nadšený. Vždy, když u kapitoly usnul, byl ráno načuřený a musela jsem mu to, co zaspal, vyprávět.:-)

27.01.2023 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Připadalo mi to spíš jako love story s prvky absurdního detektivního románu. Ale je to série, tak co se dá dělat.Jdu do dalšího dílu. Snad mi to začne dávat větší smysl.

15.01.2023 3 z 5

A pak se to stalo! A pak se to stalo! Ester Stará

Ve školce děti moc bavilo. Dokonce se i někteří rodiče ptali, co čteme, že to děti chtějí pořídit domů.

27.04.2022 5 z 5

Teta to plete Teta to plete Ivona Březinová

Opravdu vydařená knížka pro děti. Trochu nám doma začal opadat zájem o večerní čtení, ale tato kniha ho zase rozproudila. Už máme objednané pokračování.
Krátké, svižné, humorné pohádky, na konci pár otázek, které můžete využít nebo také ne.

27.03.2022 5 z 5

Proč nehraje King Kong ping-pong Proč nehraje King Kong ping-pong Miloš Kratochvíl

Nedokončená

Jsi krásná princezna,
já čekám v podhradí,
oddaný a věrný,
ten, co tě nezradí...

...ten, co tě nezradí...

...ten, co tě nezradí -

Jak bych tě taky moh zradit,
když chodíš s Karáskem?!!!

Koupeno sama sobě pro radost, protože miluji básničky Miloše Kratochvíla! Jeho básničky nikdy "nezradí" :-)

18.03.2022 5 z 5

Čertovské pohádky Čertovské pohádky Jan Teufel

Četli jsme s dětmi ve školce. Pohádky byly vtipné, zajímavé, někdy spíše klasičtější, někdy modernější. Děti velmi bavily. Vydržely u nich mrňata i předškoláci.

11.01.2022 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Četla jsem podruhé, teď jsem objevila jako audioknihu, takže další díly poslouchám v audiu při vaření. Je to fantasy pohádka, jsou v ní draci, kočkodlakové....za mě moc fajn.

28.04.2021 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Kniha, která se dobře čte od prvního okamžiku. Už se těším, až mi dorazí balíček s pokračováním.

10.01.2021