Norea Norea komentáře u knih

Balzamovač Balzamovač Mitsukazu Mihara

Ja ako vždy serie komentujem až potom čo si celú seriu prečítam a túto seriu som dnes prečítala a musím uznať, že som vďačná, že som si ju zakúpila. To čo som od tejto mangy očakávala, tak som to získala. V mange je pekná kresba, dobré charaktery, myšlienky, zaujímavé úmrtia a dozvedela som sa čo-to o balzamovaní, takže fakt super seria a dalšia v mojej súkromnej zbierke.

27.12.2016 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

No, vďaka tejto sérii narúšam svoju zaužívanú vec v komentároch a to takú, že série komentujem len vtedy, keď ju mám celú prečítanú. Ale toť, keďže ani české a ani slovenské vydavateľstvo ešte stále nevydalo tretí dieľ, musím komentovať už teraz, keď nemám ani páru ako celá séria skončí a budem sa musieť upokojiť s mojou fantasy, romanticko, kriminálnou predstavou. Táto knižná séria si právom zasluhuje komentáre pretože sa fakt dobre číta. Cítite sa byť ako jednou z nich, s tým fantasticky, zvieracích tvorov. Cítite sa byť kúskom lásky, ktorá v príbehu pretrváva a snažíte sa splniť sen tejto lásky dvoch odlišných rás. Prečo, nevydáte tretí dieľ? zamilovala som sa už pri prvej kapitole do modrých vlasov a kresleného talentu hlavnej hrdinky. Strašne sa mi páči jej povha a veľmi neobvykle priateľstvo s človekom v neobvylej povojnovej reštaurácii. Život medzi ľuďmi a pritom v kruhu neobvyklej rodiny. Láska, ktorá je vystrihnutá zo šialenej mangy, život a charaktery neznámeho pôvodu a všetko má svoju historiu a svoje preto. Preto chcem, aby sa vydal tretí diel, chcem dočítať posledné dokumenty tohto fantasy historického sveta, ktoré viedlo vojnu na rozmedzí svojich síl a pochopenia. Za knihu zdvíham všetky moje krivé prsty a aj na nohách.

01.08.2016

Rozprávky spod slovanskej lipy Rozprávky spod slovanskej lipy Peter Vrlík

:D možno sa zasmejete, ale mne sa tá kniha veľmi páči a to mám 23 rokov. Kniha ma oslovila najprv obalom, je akoby jemne temná s tým krásnym nadpisom.. a potom tie samotné rozprávky. Kniha je má rozdelenie rozprávok podľa krajín a na záver nejaký ten popisok ku krajine. Taktiež má register slov, ktoré čo znamenajú. Kniha má upokojujúci účinok ako pre čitateľa, tak aj pre počuvateľa. Som rada, že ju mám v knižnici a odporúčam ju každému, kto má rád rozprávky :)

07.09.2015 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

U kamarátky som videla najprv film, prekvapilo ma, aký má temný nádych, plný vibrácie a zimy. Bol zaujímavý no nejak som sa nedostala na tú fanušikovskú vlnu, kde sa všetci od vzrušenia chvejú. Nakoniec kamoška ma dokopala do kníh a tu sa sklaniam. Kniha ma naozaj bavila. Je dobre preložená, každú chvíľu som sa pobavila či zamýšľala nad tou doteraz mne nepochopenou myšlienkou a to, že sa hlavná hrdinka nevie počas celej serii rozhodnúť medzi dvoma mužmi. Okej už som to v jednom komentári rozoberala a takto nechám tak. Knihu odporúčam prečítať pretože vôbec nemá také temné odtiene ako film, sú tu vtipnejše scény a lepšie znázornené problémy. Konečne pochopíte myšlienky a náznaky.

10.04.2015 4 z 5

Peter a Lucia Peter a Lucia Romain Rolland

Knihu som dávno čítala, čo sa nehanbím priznať, bol to tuším pol rok pred mojou maturitou. Takže si všetky detaili nepamätám. Viem, že kniha bola zaujímavo písaná, miestami ma miatla, nevedela som zaradiť priamu reč k určitým ľuďom a tak. Neľúbila som čítať povinné čítanie, ale počúvať dobrú profesorku ako vysvetľovala koniec tejto knihy ma prijal si ju požičiať z knižnice a prečítať si ju. Romantická myšlienka vsadená do vojnového obdobie, kde sa láska dvoch mladých ľudí končí tragédiu pod zvaleným kostolom sa mi dodnes páči.

08.04.2015 4 z 5

Dva metre pod zemou / Bábka pre mŕtveho Dva metre pod zemou / Bábka pre mŕtveho Dorothy Simpson

Prečo píšem znova prvý komentár ku knihe, čo patrí do Zelenej knižnice? Azda to nik nečítal? Prečítajte si túto knihu, je to milá detektívka, kde som si obľúbila detektíva. Konečne je to detektív ľudského charakteru, ktorý nehovorí o sebe v tretej osobe. Dostaete sa do malého mestečka a spoznáte vďaka nemu všetkých obyvateľov. Kúsok po kúsku sa dozvedáte čo sa deje a sami váhate, kto to môže byť. Veď o tom sú detektívky, stáť sa vyšetrovateľom a všímať si všetko naokolo. Stačí už len povedať: Hor sa do pátrania!

07.04.2015 4 z 5

Ochrankyňa Ochrankyňa Nata Sabová

:D ešte teraz sa smejem na prvom komentary, perfektne pomenovanie celej problematiky, to sa mi páči :)
Ja som si knihu napísala, že ju niekedy chcem a ako zázrakom som ju s mamčou kupovala sestre na narodky alebo meniny, možno Vianoce, niekedy ako darček, takže potom som ju ráno čítala pred odchodom do roboty. Kniha je písaná tým úžasným štýlom, kedy sú krátke kapitoly a strany sa priam hlcú. Zaujala ma myšlienka, riešenie a priebeh. Vôbec som si nemyslela, že sa čitateľ dostane aj na súd, no bolo to fajn a som rada, že som ju čítala :)

04.04.2015 4 z 5

Prísaha: Príbehy o Vimke Prísaha: Príbehy o Vimke Alexandra Pavelková

Túto knihu mám rada z viacerých dôvodov. Je to z dôvodu toho, že je to o zaujímavej víle. Ďaľší dôvod je ten, že to písala slovenská autorka, ktorá zhodou okolností písala aj spoločnú sériu s ďaľším Fantasy sa zaoberajúcim, slovenským spisovateľom Štefanom Konkolom. Kniha sa mi páči obalovo, prekrásne vonia, je tvorená sťa "poviedka na jeden večer". Dostala som ju k narodkám a je to moja kniha. Ohľadom víli som sa veľmi stotožnila s jej darom a hlavne jej problémami a samotným dobrodružstvom. Ako ona tak i ja som pociťovala rôzne pocity, za čo som vďačná. Som nesmierne šťastná, že stojí v mojej izbe a hrdo sa ukazuje na poličke :)

03.04.2015 4 z 5

Pohrobok Pohrobok Štefan Konkol

Kniha ma zaujala už len z toho dôvodu, že ju napísal slovenský autor a to si veľmi cením. Celkovo knihu hodnotím v dobrom, páči sa mi postava, ktorá sa počas knihy mení. Čo mi, že naozaj vadilo bol krkolomný jazyk. Vysvetlite mi, ako sa mi mohol jazyk v duchu zamotať? :D Okej, nevadí. Páči sa mi prelínanie deja a aj spomienka autorovho mena v nejakej tej prvej kapitole. Hm, som rada, že ju mám, vlastním.

02.04.2015 4 z 5

Konyvran 1: Čarodějův zloděj Konyvran 1: Čarodějův zloděj Sarah Prineas

Ako prvé len poviem, že sestra mi viac ako polovicu prezradila a potom som si čítaním všetko dokopy spojila :) Kniha je ľahšia a pre mladšie deti, ale nemyslím si, že by v tom bol nejaký veľký rozdiel, nevravím knihy s nadpriemerným 18 plus ročným obsahom , ale také fantasy... Kniha má všetko počom moja rozprávková duša túži. Zázraky, deti čo majú dary, rôzne jazyky, zázračné tvory a dobré i zlé vzťahy. Tiež sa prikláňam tomu malému problému ohľadom vytlačeného písma, ale čo už, tak to je, hlavne, že sa to dá čítať.

31.03.2015 3 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

No, ja tiež patrím k skupine, ktorá videla film a dokonca ani nie celý :D Film sa mi zdal byť zaujímavý, jednoduchý, jemný a milý s knihami na každom kroku. No a potom som vkročila do Lampášu a skoro mi spadla sánka, keď som tam zbadala tú celú trilógiu a hneď som si ju zakúpila. Tak ako aj pri iných sfilmovaných témach aj tu pri tomto, poviem, že kniha je lepšia. V knihe sa odovzdávate všetkým knihám, taliansku, problémom s čítaním. Spoznávate lepšie hrdinov a chcete si zakúsiť dar hlavných hrdinov.

31.03.2015 3 z 5

Prvé povinné čítanie, ktoré som s chuťou prečítala a vystriedala všetky možné emócie, ktoré človek v sebe má. Doteraz si pamätám určité útržky a buď sa usmejem nad ako takým odľahčením alebo smutne pokrútim nad hlúposťou ľudského rozumu. Je smutné, že človek ako najinteligentnejšie stvorenie na svete, vie svoj rozum a inteligenciu využiť na niečo také hnusné ako vojna, kde nič nevedie k dávno miereným cieľom hlavných aktérov.

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Popravde :D ako som to začala čítať a hl. hrdina tajomne hovoril o svojom veku, nemyslela som si, že môže mať až toľko...rokov. Kniha sa mi páčila, dobre sa mi za skorého rána čítala a zobúdzala do roboty, kde som nad ňou premýšľala. Najprv ma prekvapila, skoro ma chytila panika, keď som si predstavila tu scénu ležiacej krásnej, mladej panny, kde sa jej asi každou hodinou plnu prsia a muž sa jej jemne dotýkal. No čítala som ďalej a precitla v dedkovej koži, kde duševná hodnota má viac ako tá peňažná či činná, sexuálna. Niekedy pohľad vystačí na niekoľko krásnych spomienok, kde sa srdce zahrieva na vysokú teplotu a cítite všade svrbiace vzrušenie. :) Začala som sa tešiť na starobu.

23.03.2015 5 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Ako som si tu predchvíľou prezrela pár komentárov, hneď som sa pousmiala, že nie som jediná, ktorej sa kniha zdála byť krátka :D Taktiež ma pobavilo, že také percent si hneď spomenie na seriál a hlavného hrdinu cp. Piercea čiže už spomínaného Alana Aldu a spolok. Kniha sa mi prekopírovala tak ako seriál do srdca, duše a mysle. Neľutujem ani jednej stránky a minúty čo som jej venovala.

23.03.2015 5 z 5

Kľúč k šťastiu - kniha, ktorá vám zmení život Kľúč k šťastiu - kniha, ktorá vám zmení život Irina Semina

Kamoška videla moje trápenie,
preto sa snažila o jeho obratenie.
Chcela mi vtisnúť viacej odvahy,
bez sklamania vliať mi radosť naspäť do dlani.
Preto kúpila mi kľúč od šťastia,
bez hanby mi ho nastokla ako obraz zdravia.
Teraz výskam, skáčem, smejem sa,
je to radosť, láska, odvaha čo ma dráždia v akomsi chaose blaženosti.
Ďakujem ti milá osôbka,
si mojim spevom dobroty, oslava mojej nadmiernej spokojnosti.

23.03.2015 5 z 5

Zlatá ruža / Prístroj na hmlu / Umelý orol Zlatá ruža / Prístroj na hmlu / Umelý orol Pavao Pavličić

Ach ako začať? Môžem povedať, že pred pol rokom som si myslela, že zelená knižnica a detektívky celkvo ma nebudú baviť. No ako som ráno, skoro ráno siahla po tejto knihe, môj názor sa nezmenil. No je tu ALE. Napriek môjmu nevraživému čítaniu chorvátskych mien a názvov ulíc sa mi veľmi páčil autorov opis ľudskej osobnosti. Jej vnímania, zachovávanie si vlastnej chrakteristiky. Autor opisuje presný rast sebadôvery, úpadok citového zoslabnutia,kedy by ste sa najradšej vyhostili zo sveta žijúcich ľudí. Tieto opisy sú vo všetkých poviedkach a každá je iná. Mne sa najviac páči poviedka Umelý orol a celkový epilóg, kde autor venuje svoje slová priamo čitateľovi. Tento priamy kontakt ma vždy prekvapí a zároveň poteší pretože mám pocit akoby ma vnímal vďaka svojim písmenám, svojou myšlienkou.

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Kniha ma už zaujala pred tým než som ju videla a začala čítať. Moja sestra si ju zakúpila vždy nad niečím protestovala, nadávala alebo kladne reagovala. Hovorila mi útržky, ktoré ma zaujali a tak potom čo ju prečítala som si ju vzala a ponorila sa do tej celej katastrofy. Pravdu povediac, som rada, že som to len čítala a nemala možnosť to reálne prežiť, aj keď sa viem dostatočne vcítiť do každej osoby a myšlienky príbehu. Najviac čo ma štve je to, že táto kniha je 1. dielom trilogie, ktorú asi celú nepreložia. Už mám takúto sériu neprečítanú a hnevá ma, že sa nemôžem dostať na koniec celej cesty, do určitého bodu, kde nás autor chcel dostať.

Čaroles Čaroles Brandon Mull

Tento diel i celá séria je podľa môjho gusta, je to Fantasy, ktoré vrelo prijímam a nechám sa unášať vysoko až nad oblaky, kde sú iné problémy a svety. Kniha môže byť písaná na podobný žáner iných kníh, ale to skoro každá druhá, páčia sa mi a to je hlavné.

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Málokedy sa mi dostane do rúk kniha s dennikovým formátom. Páči sa mi preklad knihy, útržky minulosti, priebeh deja. Pochutnávala som si na nej na Jar na slniečku, bolo to super, pretože som sa cítila akoby som patrila do toho deja. Aspoňže nožíky zostali bezpečne ďaleko od mojich rúk :D

Voda pre slony Voda pre slony Sara Gruen

Kniha je krásna, plná citu, zvierat, akcie, a trošku aj historie. Odmietla som dopozerať film pretože som mala čerstvo prečítanú knihu a v určitých odsekoch soom dosť smoklila, tak som jednoducho nedopozerala, ale kniha sa mi stále páči a pamätám si ju, hlavne epilog o historii jedného slona.