nithiel nithiel komentáře u knih

Město mrtvých II Město mrtvých II Miroslav Žamboch

Druhá část ukázala, že ani otec série si s ní již vůbec neví rady. 400 stran ve dvou dílech, na kterých se nestalo NIC... nevím, co by mě mělo motivovat v sérii pokračovat.

30.04.2018 odpad!

Cynické fantazie Cynické fantazie Milan Petrák

kvalita povídek neuvěřitelně kolísá, některé si vydání rozhodně nezasloužily.

20.03.2016 3 z 5

Neschopnost Neschopnost Rob Grant

Skvěle napsané, humorné, občas se bohužel nepříjemně blížící realitě, která se nebojí pozitivně diskriminovat kohokoli. Ku prospěchu je také detektivní zápletka, která by se nejspíše neztratila ani ve vážném podání.

03.02.2015 5 z 5

Plochozemě Plochozemě Edwin A. Abbott

Spíše matematicko-filozofické než vědecko-fantastické, ale k zamyšlení to rozhodně nutí. Škoda jen příliš polopatického vysvětlování, které stále omílalo to samé.

24.01.2014 4 z 5

Taneční hodiny pro starší a pokročilé Taneční hodiny pro starší a pokročilé Bohumil Hrabal

Navzdory tomu, jak obtíže se pepinovo pábení čte, jsem se docela bavil, problém nastal, jen když jsem musel čtení kvůli ničemu přerušit, protože najít pak na padesáti stranách bez odstavce kde jsem skončil je úkol takřka nemožný.

30.11.-0001 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Severská mytologie je neuvěřitelně bizarní a do jisté míry repetetivní, ale zde podána čtivou (v mém případě poslouchatelnou) formou.

03.07.2020 4 z 5

Věda podle abecedy Věda podle abecedy Petr Koubský

Pro mě sice málo do hloubky jdoucí, ale rozhodně zajímavě napsané kombinace znalostí a zajímavých faktů. Volné asociace k roztodivným tématům hezky rozšiřují obzory a ukazují nenápadné souvislosti.

13.12.2019 5 z 5

Město mrtvých I. Město mrtvých I. Miroslav Žamboch

První část dvojdílu naznačovala, že by série ještě mohla vybřednout z marasmu posledních dílů...

30.04.2018 2 z 5

Horká půda Horká půda Václava Molcarová

Snad nejslabší díl, JFK se jen tak náhodně motá "zajímavými" reáliemi a děj se rozhodně neposunuje jeho zásluhou, jeho myšlenky často naprosto nekorespondují s jeho 35 dílným vývojem. Ale nakladl bych to za vinu autorce, nýbrž strážcům série, kteří si zjevně s dějem po pádu agentury neví rady, roztáhnout na 200 stran zadání 1. Kovář získá mapu, 2. Kovář projde portálem je úkol skoro sysifovský. Kovář si možná svůj svět zaslouží, ale bez někoho, kdo mu vydává rozkazy se bude jen beznadějně plácat v sebelítosti.

A co sakra bylo s těma klokanama??

28.12.2016 1 z 5

Vzpoura mozků Vzpoura mozků Václav Šorel

Komiks jsem neznal, ale z knihy ( i z pokračování) mám pocit, že vznikla jen jako popsání okýnek s bublinami textu - neexistují rozhovory, ale jen promluvy jednotlivých hrdinů A to je na poutavý román málo. A vadila mi absence jakékoli dramatické křivky, hrdinům se prostě bez logiky dějí věci postupně za sebou (opět asi pozůstatek z komiksu, vycházejícího na pokračování).

20.03.2016 3 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Rozhodně zajímavě vytvořený svět s výbornými paralelami se skutečnými dějinami (pokud se tedy aspoň trochu orientujete v historii USA po II. světové). Tenhle typ povídek z jednoho světa, kde se prolínají postavy mám rád a přestoýe některé byly slabší, stojí za přečtení.

20.03.2016 4 z 5

Planeta, která neexistovala (II) Planeta, která neexistovala (II) Philip K. Dick

Zajímavé a neotřelé povídky, které zaujmou i 60 let po napsání, což u sci-fi není jednoduché.

08.04.2015

Soumrak světů Soumrak světů Miroslav Žamboch

Drtivá většina povídek nezaujme a není nijak nápaditá, navíc časovým zařazením kamsi před před dlouhý černý úsvit ani neumožňuje se ponořit do děje. Těžko budeme soucítit s postavou a jejím bojem, když stejně víme, že je to ve výsledku k prdu.

08.04.2015 2 z 5

Živly Calderonu Živly Calderonu Jim Butcher

Zajímavý svět s neobvyklou a celkem fungující mytologií (magií). Příběh zábavný ale nijak nevybočující. Hrozně mi ale vadily občasné extrémní alogičnosti v chování postav a nakteré pseudozvraty, které ve výsledku neměly žádný vliv na zápletku.

15.02.2015 3 z 5

Malé krůčky Malé krůčky Louis Sachar

Díky své jednoduchosti přímočaré a čtivé a s jednoznačným pozitivním posláním, hlubší přesah však logicky chybí.

29.12.2013 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Jako vždy pod pseudonymem dějově a tematicky slabší, je to však vcelku vyváženo naturalistickým pojetím a výborným koncem. Dobrá úvaha o tom, jak dnešní člen západní (ne)spravedlivé společnosti v podstatě nedokáže přijmout premisu, že za své činy by měl nést následky.

29.12.2013 4 z 5

Dlouhá země Dlouhá země Terry Pratchett

Osvěžující, čtivé, fenomén Dlouhé Země sice není vykreslen úplně konkrétně, je však asi úmyslem autoru, že se čtenář podrbnosti dozvídá až spolu s hrdiny. Asi mi chybělo více humoru, třeba Pratchettovy typické poznámky pod čarou. Rozpačitě na mě působil závěr, lépe řečeno jeho absence, mám pocit, že to pánové dopsali najednou a nakladatelství jim to rozpůlilo.

11.12.2013 5 z 5