Město mrtvých I.

od:


KoupitKoupit eknihu

Johnu F. Kovářovi nedává spát záhada propojených světů, které dosud navštívil. Jeho společník Durand buduje obchodní impérium a bývalý agent chce v budoucnu sílu velké společnosti využít. Je proto třeba ji zabezpečit proti útokům zvenčí. Do cesty se však staví první překážky. Kdo je muž, který se snaží Kováře zabít i na prahu vlastní smrti? Jak je možné, že disponuje nadlidskou silou a odolností?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314442/mesto-mrtvych-i-3z1-314442.jpg 3.526
Série:

Agent JFK (37.)

Žánr:
Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
NemmamSlov
02. května

Stafetu od pani Molcarovej prebral jeden z tvorcov JFK sveta pan Zamboch. Po Australskom pekle sa John znova vracia do New Orleans, kde vo svojej spolocnaoti robi poriadky hned v prvych stranch. Najprv ma zaskocilo Johnove spravanie, ale nakoniec to pam Zamboch skvele doladil a nahodil vlak na spravnu kolaj. Osobne sa mi tento diel pacil, viac menej sa to tu toci okolo rozvijania spolocnosti, ktoru pan Zamboch zalozil v knizke Na vlastnu pest. Zambochove pisanie mi vzdy chutilo a to co som cakal som dostal aj v tejto knizke. Za mna si to 4* zasluzi, aj ked to nie je to najlepsie od pana Zambocha co napisal.

nithiel
30. dubna

První část dvojdílu naznačovala, že by série ještě mohla vybřednout z marasmu posledních dílů...

Terva
09.05.2017

Svůj svět si musíme zasloužit.

John Francis Kovář se vrací do své původní syrovosti. Po sérii knih napsaných převážně mladými spisovateli se k žezlu vrací Miroslav Žamboch a příběh hned dostává energetickou injekci.
John F. Kovář se vrací k základům své povahy, opět ho zajímají krásné ženy, znovu pije pivo a hlavně, vydává se na dalekou a dobrodružnou výpravu. Roste v něm nespokojenost s tím, že je jeho osud směřován okolnostmi, místo aby události ovlivňoval a utvářel on sám.

Malá ochutnávka:
Co to znamená, to k vašim službám? Jste pohřebák? Zeptal se JFK.
Muž se nad otázkou vážně zamyslel.
EH, už vím, co vás vede k této domněnce. Barva mého oblečení. Pořídím si výraznější kravatu. Jsem účetní.
Z berňáku? Opáčil JFK a pohlédl na revolver v přihrádce........

Jen dodám takový malý postřeh. Tento příběh má jen 96 stran. Dalších třicet stran je totiž zaplněno povídkou Miroslava Žambocha nazvanou Kněžna. Povídka ve své podstatě vůbec nemá co do činění ze sérií JFK a tak lze jen konstatovat, že je dodána, aby zaplnila místo do těch standardních 150 stran na jednu knihu.
Město mrtvých II. tak dostalo šanci na samostatnou knihu.
Nezdá se mi to moc fér, ale už se stalo.
Proto jsem také dal jen tři hvězdy, protože příběh zde není dokončen a tudíž se nedá hodnotit jako celek, ale jako jen příběh z města, kde se vlastně skoro celý odehrává.

Věci nejsou, jak se zdají. Co bylo uvězněno, nesmí za žádnou cenu ven. Za žádnou.

Z této knihy jsem vybral jen jeden citát, buď v ní žádný nestojí za citování a nebo jsou to staré a již použité výroky.

…..ukončil život svého drinku a odložil sklenici na zábradlí.

Povídku „Kněžna“ jsem zařadil ke knize, napsal jsem k ní obsah, komentář a dodal jsem samostatné hodnocení. Dal jsem jí...ale to si zjistěte sami.

…....................................TO BE CONTINUED.............................

whiolet
14.04.2017

Bohužel mě to vůbec nechytlo a na 80 stránce jsem to vzdala..

witko
02.01.2017

Převládají rozpaky. Je to zatím první část, žádná akce jen naznačení problému.