Soumrak světů

Soumrak světů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210924/soumrak-svetu-210924.jpg 3 59 9

Agent JFK série

JFK s přáteli a kolegy jsou jen jedni z mnoha příslušníků neviditelné armády chránící rovnováhu paralelních světů. Je to práce jako každá jiná, jen se při ní častěji umírá. Někdy jde o drobnost, jindy doslova a do písmene o všechno. A někdy se přes veškerou snahu vše vymkne z ruky a agenti sami změní celý svět. Seznamte se s každodenní rutinou i zlomovými okamžiky paralelversa.... celý text

Pivoňka12
07.04.2024 3 z 5

Povídky jsou spíš průměrné, než že by nějak upoutaly. Trochu zklamání.

T800
31.08.2019 3 z 5

Soubor dvanácti povídek ze světa Johna F. Kováře. Nutno dodat, že to jsou povídky průměrné až podprůměrné. Vlastně žádná z nich nebyla extra dobrá a na všechny určitě časem úplně zapomenu.

NemmamSlov
14.02.2018 3 z 5

Trosku male prekvapenie v podobe kratkych poviedok. Niekore poviedky boli utrpenie mal som pocit ze ich ani nedocitam, ale nasli sa tu aj pribehy, ktore si pytali dlhsiu knizku.

stryko4890
04.08.2017

Napište komentář...Od určité doby stále klesá kvalita JFK , autorka co má na svědomí Svět Mloků ,Atd by se podle mě měla zaměřit jinam, třeba do Albertu za pokladnu ;) Ale teď čtu povídku Rozmarné Pyramidy, a To je teprv počteni...Nevím ale i když jde o vzletnou mluvu, do úst JFK, Vegy a dalších se to hodí jak klobása do jogurtu..Dočtu to, ale jen proto, že neodcházím od rozečtené knihy.I když mám strach co JFK, a my s ním, budeme muset ještě ,,vytrpět''

Terva
11.04.2017 3 z 5

Jak jsem již napsal v komentáři k předešlému příběhu číslo 32, nazvanému „Zlaté město“, byl jsem zvědav, jak se spisovatelé poperou s ukončením, které pro ně „napsal“ Petr Totek. Tento spisovatel připravil krásné nové podhoubí na kterém klidně mohl začít další masakr a to klidně i motorovou pilou.
A mistři Žamboch & Procházka se toho zalekli a raději vytvořili knihu plnou …...povídek.
Asi potřebují čas na rozmyšlenou.

Tak a teď k této knize:
Úděl povídek není nikdy předem odhadnutelný. Povídky bývají různorodé a píší je pokaždé jiní spisovatelé (myslím v kompletních sbírkách, jako je například tato).
A tak se vám určitě pár povídek bude líbit, některé méně a některé možná úplně odsoudíte. Nejsem jiný. Pravda je taková, že všechny povídky mají společné téma a tím je agentura Kovářů rovnováhy - (Equilibrii Ferrarius), což může milovníky JFK trochu ovlivnit při hodnocení. Není to však na škodu.
Strašně jsem se na povídky těšil a to je co říci, protože jinak tyto krátké příběhy doslova nesnáším. Když se vám povídka líbí, jste pak naštvaní, že je konec a když se vám, naopak, nelíbí trpíte tím, že nemůžete dočíst konce.

Do tohoto komentáře jen přidám autora povídky, její název, hodnocení a – pozor – malíře, který nakreslil ke každé konkrétní povídce obrázek.
Pánové Miroslav Žamboch & Jiří W. Procházka totiž požádali každého spisovatele, který bude mít v této sbírce povídku, aby dodal i jeden obrázek.
To jen tak pro oživení.
Musím přiznat, že některé obrázky ovlivnily moje hodnocení. Ale s tím se nedá nic dělat, jsou nedílnou součástí povídky – a basta!

Ke každé povídce jsem napsal samostatný komentář, přidal hodnocení, malou ochutnávku a citátek. Vše najdete v kolonce „POVÍDKY“ k této sbírce.

Zde povídky podle pořadí v knize:

Libor Machala – NEZVĚSTNÝ V BOJI ***
Autorem kresby je sám spisovatel Libor Machala. Celkem surová a výstižná kresba.

Vlado Ríša – NA DVĚ PÍŠŤALY SE ŠPATNĚ PÍSKÁ *****
K povídce je vložen jeden obrázek. Bohužel jsem nezjistil, kdo jej nakreslil.

Jiří W. Procházka – ROZMARNÉ PYRAMIDY **
Kresbu má na svědomí Jitka Šenkeříková. A proto ta jedna přidaná hvězda. Obraz je velmi povedený.

Josef Pecinovský - ŽERTÍK *****
Jako každá povídka v tomto souboru, i tato má svou kresbu. Opět tu nikde není informace, kdo jí nakreslil. Podle značky LM na obrázku dedukuji, že jí nakreslil Libor Machala.

Františka Vrbenská – HODINA KRÁLOVRAHA *
Obrázek k této povídce nakreslil Martin Brtna a je to dílo na stejné úrovni jako povídka.

Tomáš Bartoš – NA ZAČÁTKU VĚČNOSTI ***
K povídce je přiložena jedna kresba, být barevná vypadala by o hodně lépe. Nezjistil jsem, kdo je autorem.

Zbyněk Kučera Holub – KARKULKA A BESTIE *****
Obrázek, který je surový a celkem výstižní, nakreslila Lucie Kučerová, manželka pana spisovatele.

Jaroslav A. Polák – TAJEMNÁ FRANCOUZKA *****
Obrázek který k této povídce nakreslila Stanislava Sobotková je velmi povedený.

Jan Kotouč – BEZ ILUZÍ ****
Obrázek k této povídce nakreslil Libor Machala a nutno podotknouti, že se mu podařil. Sálá z něho akce a zima.

Karolína Francová – MODRÉ PLANETY ***
Obrázek k této povídce nakreslila Alžběta Klímová. Kresba je mangově nádherná a možná nejlepší v této sbírce.

Petr Totek – Anděl EF ****
CITÁT – Obrázek mi nakreslila Stanislava Sobotková, téma si vybrala sama a já jí tímto moc děkuji.

Miroslav Žamboch – ZROZENÍ IMPÉRIA *****
Jak napsal sám pan Žamboch, proč nosit do lesa dříví, když ho může donést mistr. Pověřil tak kreslíře Petra Vyorala, aby mu nakreslil obrázek k jeho povídce.

PS – Pan Vyoral nakreslil všechny titulní obrázky celé knižní série JFK.

Celkem 45 hvězd : 12 povídkama = 2,8125 / celkem 3 *** za sbírku.

…........................Svůj svět si musíme zasloužit..........................

witko
18.08.2015 3 z 5

Tak jako každá sbírka povídek, i tato obsahuje horší a ty lepší. Z mého pohledu ty lepší převažovaly.

nithiel
08.04.2015 2 z 5

Drtivá většina povídek nezaujme a není nijak nápaditá, navíc časovým zařazením kamsi před před dlouhý černý úsvit ani neumožňuje se ponořit do děje. Těžko budeme soucítit s postavou a jejím bojem, když stejně víme, že je to ve výsledku k prdu.

SirokO
03.01.2015 4 z 5

Dvě povídky mě nepřišly moc zajímavé. Ty další ovšem byly, klasicky, super! Jen jsem byl děsně vyšokovanej, že to není pokračování příběhu po 32.. naštěstí už jsem koupil 34 a to pokračování slibuje :D.

Ledo11
17.08.2014 2 z 5

Některé povídky jsou výborné a některé jsou zase nudné, ty nudné bohužel převažují :(