Horká půda

Nález mapy Austrálie pocházející z paralelního, technicky vyspělejšího světa vyprovokuje útok na Kovářovu obchodně-pašeráckou společnost v New Orleans. A k tomu ještě odstartuje brutální závod s časem – kdo objeví nový portál hluboko ve vnitrozemí pátého kontinentu? JFK se ho ke své smůle účastní nedobrovolně jako trestanec, bez společníků, bez vybavení, odkázán sám na sebe. V pustině mezi tvrdými zlatokopy, tajemnými Aboriginci a s požárem buše za zády kráčí John po zatraceně horké půdě… A to ještě neviděl místní klokany....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291044/agent-jfk-036-horka-puda-EN0-291044.jpg 3.123

Agent JFK (36.)

Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Triton

NemmamSlov

Po konecne vydarenom diele od pana Machalu tu mame dalsu novu autorku, ktora prispiava k rozvyjaniu JFK sveta. Pani Molcarova prichystala pribeh odohravajuci sa v Australii, pre mna take male plus za prostredie kde sa JFK predstavuje prvy krat. Ale aj tak tomu pribehj nieco chybalo, bolo to take nemastne, neslane. Nejaka extra akcia sa tam nekonala, len bludenie australskou pustou niekolkych skupin co si islo po krku, co John vyriesil poctate na poslednych 5 stranach. Napriek slabsim dielam stale verim, ze JFK sa vrati k svojim kvalitam.

Podra
23.09.2017

Pro mě zatim nejslabší díl JFK

Terva
05.05.2017

Jsem ti ukradená, jak klokanovi puška.

O stavu doktora von Wondera nejsou žádné další informace.

Další, v pořadí již 36, příběh ze světa Kovářů rovnováhy, tentokrát napsala Václava Molcarová.

Není to zrovna unikátní dílo, ale svým příběhem neurazí a rychle se čte. Smůla je však ta, že vlastně ihned po přečtení jsem si pamatoval jen konec. To, co se odehrávalo celou dobu už zmizelo v minulosti.

Vlastně jo, pamatuji si klokany.

Malá ochutnávka:
Nádech a výdech. Pak se vymrštil, levačkou vrhl písek tam, kde tušil oči útočníka, a rukou s nožem.......
…..mávl do prázdna. Silueta postavy se rozplynula ve tmě.
„Bílí muži nadělat víc hluku než pářící klokani“, ozval se klokotavý hlas lámanou angličtinou.

Škoda je, že paní Molcarová nedodala takového Kováře, jakého mám rád. Zde byl moc vážný, v podstatě bez lásky a nepil pivo, jen víno a vodu. Byl vysušený a nemastný.

Na takový kecy vám sere klokan.

Z horkého písku tohoto příběhu jsem vyhrabal šestnáct citátů a nasypal jsem je paní Molcarové do jejího kyblíčku nazvaného CITÁTY.

I klokan líbá líp než ty, Johne Kováři.

Budu dále pozorovat. A budu se snažit vyvarovat vlastních závěrů.
Je tak těžké být nezúčastněný.

DIALOG:
Ty seš horší neštěstí než kobylky, Johne Francisi.
Hlavně když mě už nepřirovnáváš ke klokanovi!

Na konci knihy je vložena povídka. Jmenuje se „Na hraně zkázy“ a napsala jí, zatím ne moc známá, spisovatelka Zuzana Lipowská.
Nutno dodat, že povídka se svým obsahem do této knihy, (do této reality) vůbec nehodila. Byla však celkem dobrá a nebyli v ní klokani. :-)

Přidal jsem k povídce obsah, komentář a hodnocení.
Vše najdete tam, kde to má být.

Co máte furt s těma klokanama?

nithiel
28.12.2016

Snad nejslabší díl, JFK se jen tak náhodně motá "zajímavými" reáliemi a děj se rozhodně neposunuje jeho zásluhou, jeho myšlenky často naprosto nekorespondují s jeho 35 dílným vývojem. Ale nakladl bych to za vinu autorce, nýbrž strážcům série, kteří si zjevně s dějem po pádu agentury neví rady, roztáhnout na 200 stran zadání 1. Kovář získá mapu, 2. Kovář projde portálem je úkol skoro sysifovský. Kovář si možná svůj svět zaslouží, ale bez někoho, kdo mu vydává rozkazy se bude jen beznadějně plácat v sebelítosti.

A co sakra bylo s těma klokanama??

mroz0075
13.08.2016

Jeden z nejslabších dílů ze světa JFK. Zatím jsem si jí do své sbírky nekoupil a asi nekoupím.

furunkl
18.05.2016