NiNo NiNo komentáře u knih

Spy x Family 4 Spy x Family 4 Tacuja Endó

Člověk si tak říká, co rodině tajného agenta, nájemné vražedkyně a telepatického dítěte ještě chybí. Samozřejmě, že je to pes, který má nadpřirozenou schopnost, a to takovou, že... (Spoilerovat nebudu, máte smůlu :-D) Tahle manga má prvotní plán pobavit a zatím se to výborně daří.

26.05.2022 5 z 5

Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů Kevin Dutton

Zajímavé, ale ne převratné. Rozhodně by se kniha měla brát s rezervou a ne jako jediný zdroj informací o problematice psychopatie.

09.05.2022 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Trochu lepší verze Dívky ve vlaku. Místy až moc ukecané, často se opakující scény, snaha šokovat "nečekanými" odhaleními. Neurazí, ale ani nenadchne. Díky krátkým kapitolám se to aspoň četlo rychle. Průměr mezi thrillery.

25.02.2021 3 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Jednoduchá, čtivě napsaná sci-fi. I když jsem věděla, že se jedná pouze o první díl, přišel mi příběh dost neucelený, jakoby nešlo o jednu knihu, ale pouze o kapitolu.

09.09.2020 3 z 5

Bohové a stvůry Bohové a stvůry Jan Hartman

Tak tohle byla ale blbost. Fantasmagorie a ne v dobrém slova smyslu. Čekala jsem český příběh ve stylu Cliva Cusslera, ale byla jsem hodně zklamaná. Pár světlejších chvilek a sem tam povedené narážky - jen proto dávám jednu hvězdu a nehodnotím jako "odpad".

17.10.2019 1 z 5

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Z celé - naštěstí - krátké knihy se mi líbily celkem dvě pohádky. Zbytek mi připadal zbytečný, příliš přitažený za vlasy nebo vyloženě vynucený. Škoda.

09.10.2019 2 z 5

Ve stínu jakuzy Ve stínu jakuzy Shoko Tendo

POZOR, MOŽNÉ SPOILERY!!!
Plusem je, že se kniha opravdu rychle čte. A občas má světlejší chvilky. Tím pozitiva končí. Kombinace slohu jako ze základní školy a tématu brutálního zneužívání, drog a násilí je přímo úděsná. Knize chybí jakákoli hloubka, která by čtenáři umožňovala s hlavní hrdinkou soucítit - čtete tak popis toho, jak jí milenec zmlátil, pokusila se vzít si život a její nejbližší postupně umírají a vy jen pokrčíte rameny a říkáte si "No a co?". Kniha by byla zajímavější, kdyby si autorka dala větší práci a přidala více detailů, takhle je to méně než podprůměrný výtvor, na který si za pár týdnů ani nevzpomenete.

09.10.2019 2 z 5

Tajemný hrad v Karpatech (komiks) Tajemný hrad v Karpatech (komiks) Petr Kopl

Podle mě jedním slovem geniální. Styl kresby je netradiční, ale velice se mi líbil. Linie příběhu nutily se neustále soustředit a propojovat už viděné obrazy do velké skládanky. A intertextualita? Možná trochu přeplácané, ale pravda je, že jsem se dlouho takhle nepobavila... (Jo, musíte mít hodně přečteno, abyste vše pochopili). Za mě pět hvězd.

17.06.2018 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Kniha je průměrná. Četla se mi poměrně dobře a rychle, ale kdybyste se mě zeptali, co se mi na ní líbilo, musela bych dlouho přemýšlet, než by mě napadlo něco konkrétního.

06.03.2018 3 z 5

Léto mrtvých Léto mrtvých Gregory Hughes

Kniha je prakticky o klukovi, kterému hráblo a začal zabíjet každého, kdo si to podle něj zasloužil, a ještě si přitom říká samuraj. Jakuza je vykreslená jako partička zlých chlápků (a holek) s organizací motorkářského gangu středoškoláků a i ty nejhrozivější drsňáky zvládne zabít dítě s katanou v ruce během mrknutí oka... Jednu hvězdu dávám za dobře zvládnuté reálie, jinak by to byl jasný odpad.

31.01.2018 1 z 5

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

Kniha skvěle napsaná, obsah příšerný. Jednu hvězdu si zaslouží právě styl psaní, druhou vysvětlení, proč vlastně požádal Oskar o hlídání bytu tohle individuum. Pokud máte rádi Kafku, bude se vám kniha líbit - pokud ho jako já nesnášíte budete tři sta stránek marně doufat, že se někdo promění v brouka (chvílemi by vám nevadilo ani kdybyste to byli vy).

20.09.2017 2 z 5

Přitažlivost 1 Přitažlivost 1 Maki Murakami

Svůj vztah ke Gravitation bych charakterizovala dvěma slovy: Spicy Marmelade! (Ano, už roky je tato píseň součástí každého mého top playlistu)

25.07.2017 5 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Po dočtení celé série bych první díl hodnotila jinak. Lépe. Prostředí je tu skvěle nastíněno a děj se pěkně rozjíždí (vzhledem k tomu, že to není klasická "bojová" seinen manga). Rozhodně doporučuji čtenářům (respektive divákům v případě anime), aby o Tokyo Ghoul ani neuvažovali, pokud mají slabý žaludek a pohled na hektolitry krve (a jiných tělních tekutin) či pojídání různých částí lidských (později i ghúlích) těl by je mohl rozrušit. :-D

27.02.2017 4 z 5

Saturnské básně / Galantní slavnosti / Romance beze slov Saturnské básně / Galantní slavnosti / Romance beze slov Paul Verlaine

Ke čtení knihy potřebujete správnou náladu: trochu melancholismu, špetku masochismu, ždibec smyslu pro dekadenci, vše ještě promíchejte s požitkářstvím a svezete se s prvním moderním prokletým básníkem na stejné mentální vlně. Pro milovníky francouzské poezie jsou to úplné hody.

18.02.2017 4 z 5

Mysli! Holce přece nemůžeš říkat vole! Mysli! Holce přece nemůžeš říkat vole! Jean-Louis Fournier

Některé rady pobaví, jiné jsou vyloženě hloupé. Kniha by potřebovala aktualizovat, místy je až moc patrné, že originál byl napsán před téměř čtvrtstoletím. Doporučuji jako vtipný dárek, ale určitě ne jako "učebnici" etikety pro dospívající.

18.02.2017 3 z 5

O kočkách a Kodani O kočkách a Kodani James Joyce

Pokud v Kodani nejsou kočky, tak tam nikdy nechci žít! Co si o tom myslíš? :-D

02.02.2017 5 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Má 417. manga (věřte mi, vedu si seznam) a moje reakce: WOW!!! Zpočátku mi manga připomínala už profláknuté příběhy jako např. Shingeki no Kyojin, ale na kvalitě jí to nijak neubíralo. A závěr? Pro Japonce typický řekla bych, Evropan/ka potřebuje kapesník, čokoládu nebo panáka (nehodící se škrtněte, popř. doplňte dle vlastního uvážení), aby to rozdýchal/a. A co se týče kresby, Obata Takeshi si zaslouží patnáct z deseti hvězdiček za každých okolností, takže tady není co komentovat. :-D
Doporučuji i otaku nováčkům. ;-)

06.01.2017 5 z 5

Následnice Následnice Masaši Kišimoto

Had, slimák a žába - to je mi ale trojka. Ale nejvíc mě posledních pár volume zajímalo, proč tam mají to prase s perlami? :-D (A jen tak mimochodem, podle mě zatím nejlepší číslo!!!)

24.11.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Opravdu zvrácená "love story" v rouchu thrilleru. První půlka knihy nic moc, chvílemi i nudná a deníkovou Amy jsem měla chuť zabít i já, ale pak... Ne že bych byla úplně překvapená, ale zvrat byl skvěle popsaný a poté už to byla jen jedna velká jízda a až sarkasticky antiklimaktický závěr skvěle podtrhoval neortodoxnost příběhu.

05.11.2016 4 z 5

Překvapivě dobrá kniha, čte se jedním dechem. Psychologie postav je výborná a prostředí reálné. A souhlasím s předchozími komentáři, že kniha není určená pro "děti a mládež". Přestože jsou chlapci náctiletí a řeší problémy dospívání, jejich introspekci pochopí spíše dospělí, kteří na toto období ve svém životě vzpomínají a neprožívají ho právě teď.

15.09.2016 5 z 5