Nikolča Nikolča komentáře u knih

Svědectví Svědectví Stephen King

Kniha se četla moc pěkně. Autor zvolil téma příběhu ze zajímavého úhlu pohledu (boj dobra a zla). Na to, že je kniha velmi rozsáhlá, tak nenudila ani chvíli. Četla se skoro sama. :)

21.01.2017 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Film naprosto zbožňuji a tak jsem se rozhodla pořídit si i knihu. Sice jsou tam některé pasáže, které mě moc nenadchly, obzvlášť ty o náboženství a meditacích, ale jinak se mi kniha celkově moc líbila. Rozhodně nezklamala.

06.11.2016 4 z 5

Historia o životu doktora Jana Fausta Historia o životu doktora Jana Fausta Jaroslav Kolár

Kniha mi hodně připomínala děj divadelní hry Faust. Divadelní hru jsem však nedošetla, vůbec mě to nebavilo. Tato kniha byla pro mě zajímavější a čtivější.

06.11.2016 3 z 5

Lidové drama pobělohorské Lidové drama pobělohorské Josef Hrabák

Tato lidová dramata se mi četla velmi dobře, jsou srozumitelná a nemusí se nad nimi nijak složitě přemýšlet. Téměř hned poznáte základní témata jako je náboženství, vztah poddaných a jejich pánů nebo například válka s Turky. Musela jsem to číst jako povinnou četbu a mile mě to překvapilo.

25.10.2016 4 z 5

Život na dvoře Karla IV. Život na dvoře Karla IV. František Kavka

Moc pěkná kniha. Podrobně přibližuje život dvora za doby Karla IV. Jak to bylo s výchovou princů, jak to vypadalo při králových cestách nebo při korunovacích. Psáno pěkně, čtivě.

16.04.2016 4 z 5

Jiří z Poděbrad Jiří z Poděbrad Josef Macek

Přibližuje velmi dobře život Jiřího z Poděbrad a dobu, ve které žil. Je zde hodně rozebírán pohled na kalich a kališníky v jeho období života.

11.04.2016 4 z 5

Světice Anežka Přemyslovna Světice Anežka Přemyslovna Jaroslav Václav Polc

Tato kniha se mi velmi líbila. Přibližuje život Anežky od dětství (jak se domlouvala manželství) až po dospělost. Je zde popisován její život v klášteře a "zázraky", které dokázala. Kniha končí pokusy o jejím svatořečení. Je to krátká a dobře čitelná kniha.

11.04.2016 4 z 5

Egyptský člověk a jeho svět Egyptský člověk a jeho svět Sergio Donadoni

Kniha podává velmi zajímavý pohled na hierarchii ve středověkém Egyptě. Líbilo se mi na ní, že poskytuje informace, o každém článku, od nejvyššího po nejnižšího člověka. Knihu jsem četla jako povinnou četbu a asi bych si ji jinak celou nepřečetla.

08.03.2016 2 z 5

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Nic jsem od této knihy nečekala, jelikož byla součástí seznamu povinné četby. Od začátku do konce jsem se od ní však nemohla odtrhnout. Byl to pro mě velice zajímavý a poutavý příběh. Krátký za to moc hezký. Pro mě veliké překvapení!!!

24.02.2016 4 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Krásná kniha!!!! Nejdříve jsem viděla film a až poté četla knihu a musím říct, že snad poprvé se mi líbila obě zpracování příběhu. Kniha je oproti filmu podrobnější a pro mě byla i dojemnější. Dlouho na tuto knihu nezapomenu a na 200% se k ní i k filmu někdy vrátím.

15.02.2016 5 z 5

Každý den s češtinou Každý den s češtinou Jan Králík

Hodně zajímavá kniha, všechny příklady jsou dostatečně a srozumitelně vysvětleny. Moc se mi líbila.

11.12.2015 4 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Pěkné, čtivé a dokonce i vtipné.

Husitské války - podvržená legenda Husitské války - podvržená legenda Jan Bauer

Pokud vše bylo ve skutečnosti tak, jak autor píše v knize, tak opravdu jsou Husitské války pouze zidealizovanou pohádkou.

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Velice pěkná knížka, mile mě překvapila.Na začátku jsem nevěděla co od toho očekávat, ale na konci jsem ji četla jedním dechem.

Tichý Američan Tichý Američan Graham Greene

Na to, že mě moc takováto témata nelákají, se mi kniha moc líbila. Je zajímavé sledovat člověka, který se snaží o nestrannost, i když si jednou bude muset vybrat, k jaké straně se přidá.

24.08.2015 4 z 5

Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde Robert Louis Stevenson

Tato kniha mě velice překvapila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Má to tajemství, které od začátku chcete rozluštit. Moc pěkné a čtivé.

24.08.2015 4 z 5

Nazí a mrtví Nazí a mrtví Norman Mailer

Nikdy bych nevěřila že mě taková knížka zaujme, ale přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Některé pasáže byly méně zábavné než jiné a začátek byl složitý, ale jsem ráda že jsem si takovou knihu přečetla.

22.07.2015 4 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Moc pěkná kniha a jsem i ráda že jsem ji četla i když historické knihy moc nemám ráda.

30.04.2015 4 z 5

Kresby v prachu Kresby v prachu Zoë Klein

Moc pěkná kniha. Ze začátku jsem si myslela, že mě moc nezaujme, ale po pár stránkách jsem ji začala hltat a přečetla jsem ji jedním dechem.

19.03.2015 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Krásná kniha, určitě se k ní někdy vrátím :)

07.01.2015 4 z 5