NikaV NikaV komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Dočtu kapitolu, tupě koukám do zdi a snažím se vzpamatovat. "To je přece 'fantasy', nic z toho se nikdy doopravdy nestalo", musím si nejednou opakovat před usnutím. Žaludek na vodě po prožitých hrůzách, přesto se těším na Střet králů. Jen jedno bych si pro příště chtěla dokázat odepřít - oblíbit si některou z postav.

17.03.2014 5 z 5

Šťastné a veselé… 2 Šťastné a veselé… 2 * antologie

Nevím, jestli je chyba ve mně nebo v knize, ale už druhý den po přečtení každé z povídek jsem se jen těžko rozvzpomínávala, o čem byla. A přitom jsem se při četbě dobře bavila :-). No nic, až ji za pár let znovuobjevím v naší knihovně, opět se budu usmívat nad pointami.
Dobrá na cesty.

03.03.2014 3 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Knihu mám už dlouho, zkoušela jsem se začíst asi třikrát a vždy ji odložila nejpozději kolem třicáté strany. Tentokrát jsem dočetla poprvé až do konce, ale byla to fuška :-) Jako by si dal pan autor za cíl, pobavit čtenáře na každé stránce alespoň dvěma vtipnými hláškami, které mně osobně ne vždy sedly, někdy byly spíš únavné. Krycí jména hlavního hrdiny zamotala hlavu nejen jeho nepřátelům, ale i mně. Velké množství osob, důležitých pro dokonalé pochopení složitého děje - to není nic pro sklerotickou matku, která si nemůže dovolit přečíst knihu jedním dechem. Prostě se mi po návratu od všedních povinností zpět ke knize stávalo, že jsem jen stěží lovila v paměti, kdo je to ten O'Neal , Barnes, Solomon, Dirk, Ricky atd....
Pár stran knihy jsem ale opravdu "zhltla". Ovšem to už mi mezi nimi prosvítala tiráž.

Neříkám, že je kniha špatná. Jen jsme prostě s panem Lauriem každý na jiné vlně.

17.01.2014 2 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Napínavé scény, které jsou v tom nejlepším přerušeny dlouhými, pro mne nezáživnými popisy. A tak jsem hltala každý napínavý odstavec s obavou, kdy zas přijde "kulturní vložka " :-) Prostě takové čtenářovo mučeníčko. A to já někdy ráda... :-) Takže celkový dojem z knihy dobrý, plno nečekaných zvratů, nepředvídatelná pointa.

Už vím, z čeho pochází slovo "karanténa".

Chtěla bych hodinky s Mikymausem.

Dane, nebylo to naposledy... :-)

03.01.2014 4 z 5

Kuchařský slabikář pro mladé hospodyně Kuchařský slabikář pro mladé hospodyně Joza Břízová

Moje první kuchařka. Marně jsem v ní kdysi hledala recept na jíšku. :-)

22.12.2013 5 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Není od věci si přečíst, jak vulgární dokázal být jeden z našich velmi uznávaných básníků a spisovatelů. Já se tedy bavila.

16.12.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kdyby mi celá trilogie nebyla naservírovaná až pod nos, asi by mne nenapadlo to číst. Časem jsem erotické scény přeskakovala a byla jen zvědavá, kdo usiluje hlavním hrdinům o život. Happyend byl jasný od začátku. Jo a co mi vážně lezlo na nervy, to byla "vnitřní bohyně".

16.12.2013 2 z 5

Mým domovem tichá je putyka Mým domovem tichá je putyka T. R. Field

Vratiprst Choromysl Krombožinec :-) Psala jsem o něm slohovku na gymnáziu a přispěla tak k pobavení celé třídy.

Den D - Bitva o Normandii Den D - Bitva o Normandii Antony Beevor

Na VŠ jedna z mála povinně-volitelných knih, která mne fakt bavila. Poučná i čtivá zároveň.

Emil Neplecha Emil Neplecha Astrid Lindgren

Emil s polévkovou mísou na hlavě... To se nedá zapomenout, i když jsem knížku četla už více než před třiceti lety.

Muž a žena Muž a žena Helena Šmahelová

Zpočátku jsem se nemohla začíst, těžko jsem si zvykala na strohost vět, ale děj mne postupně vtáhnul. Snad i proto, že mi občas připomněl epizody z mého života.

16.12.2013 3 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Jako dítě jsem si ji nenápadně vypůjčila z knihovny rodičů a pak ji četla ještě mockrát. Úžasně napsaná kniha!