Nika151 Nika151 komentáře u knih

Mister Mister E. L. James (p)

Příběh Alessie a Maxima je hodně romantický, a jak k teto autorce patří, tak nechybí dramatická zápletka. Kdo hledá takovou tu krásnou čistou lásku, která hory přenáší, musí si tuto knížku přečíst :) líbí se mi styl jakým autorka píše, překlad je taky kvalitní (takže se u milostných scén nezarazite u každé druhé věty..). Ráda si knížku přečtu znovu.

16.02.2021 5 z 5

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

Nechala jsem se přesvědčit a přečetla si i něco jiného, než román ze současnosti a neprohloupila jsem. Líbí se mi povaha Agnety a Lennarda. I přes tragédie, které se v knize odehrají, to je relativně pohodové čtení. Trochu jsem se bála, aby do knihy nebyla až příliš zavlečena 1. světová ..a naštěstí se mé obavy nenaplnily. Přečtu si rada i další dil..

11.12.2020 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Výborná knížka, J. Probst opět nezklamala. U teto autorky se mi libi motiv “kouzelné knizky”, která se táhne už od série Manželství a navíc se člověk opět letmo setká se stejnými postavami, místy..baví mě to. Jako kdybych potkala staré známé:) první knizka v teto sérii a je vynikající. Hlavní hrdinka Kate, věřící v lásku, a Slade, rozvodovy právník. Oceňuji i pejska, kterého autorka zapracovala na základě reality. Doporučuji!

12.10.2020 5 z 5

Svedená Svedená Portia Da Costa

V podstatě to taková Pretty Woman je, akorát se tam děje přesně to, co bylo “za oponou” (okořeněno o BDSM) a ten děj, který byl ve filmu chybí. Ta knížka je jedna velká erotická povídka bez zbytečných kliček. Konec už mě nudil. Do půlky dobrý, ale pak už prostě chce člověk trochu víc. John je pohledný téměř padesátník, pohádkově bohatý a vnitřním problémem (který je teda dost děsně vylíčen) a krásná Lizzie sice není lehká dívka, ale vlastně by ji to ani nevadilo :D Jako jo, pokud hledáte hodně hodně hodně erotiky, tak do toho!

09.10.2020 1 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Díly cele série jsem četla na preskacku a vůbec to ničemu nevadí, navazují na sebe minimálně. Ačkoliv se mi více líbil treti díl, tak i tento je skvělý, oddychovka jak vyšitá. Zaujalo me, ze se částečně dej přenesl do Itálie, úplně na mě dýchá slunce, jídlo, vůně, historie..hned bych tam jela.

20.09.2020 5 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Kniha, která se dá přečíst během jediného dne. Přišlo mi, ze je to cele přitažené za vlasy, ale děj byl jednoduchý, nestalo se nic, co by člověk netušil. První půlka knihy byla zajímavější. Znám lepší knihy tohoto žánru, ale nelituji, ze jsem ji četla. Neurazí..

08.09.2020 3 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Pro mě velmi velmi důležitá kniha. Dekuji! Už mám objednané další.

29.01.2024

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

To, že série “S láskou je trochu slabší, to už se tady psalo mockrát. Nicméně pořad výborné ve rámci srovnání s jinými romantickými knihami. Já se úplně do příběhu “zažrala.

22.01.2024 5 z 5

Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Eckhart Tolle

Jsou zde recenze, že nepřinesla pracovní kniha nic nového..jak se to vezme. Ano, Tolleho “učení je v podstatě stále stejné, ale třeba zrovna najdete slova, která Vám pomůžou pochopit..

22.01.2024 5 z 5

Poslední slova Poslední slova Kerry Lonsdale

Kniha má dvě hlavní časové linie, dětství tří sourozenců - konkrétně prázdniny v domě u jezera a současnost, kdy hlavní hrdinka Olivie se snaží vypátrat svou sestru. Kniha má pomalý rozjezd, nevzala mě hned od prvních řádků, ale o to více pak v druhé půlce chcete vědět, jak vše skončí. Každopádně bude mít pokračování..Mám ráda předchozí autorčinu trilogii, tak věřím, ze i další díly budou super.

07.05.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Beyah a Samson jsou hlavní hrdinové knihy, a ačkoliv jsou velmi mladí, tak oba mají v životě mnoho za sebou. Dějová linka se odehrává pouze z pohledu Beyah, která se ocitá v plážovém domě u otce, nezažila v životě příliš hezkého a najednou ma nevlastní sestru, mamu a otce, kterého viní z toho, že se příliš nezajímal. Samsona nemá zpočátku příliš v lásce, alePříběh se čte jedním dechem a nemusíte byt young adult.

12.03.2023 5 z 5

Dědečku, vyprávěj o Praze Dědečku, vyprávěj o Praze Ladislav Špaček

Hezké, ale obsahovala i dost nudné pasáže pro děti..přišlo mi, ze dcera nevnímá, možná ji dějepis jednou nebude bavit. Ale jsem rada za to, ze jsem se dozvěděla spoustu zajímavých detailů o pražských zákoutí a památkách.

12.11.2022 4 z 5

Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý Gordon Livingston

Bohužel knížka mi nesedla, možná čtu ve špatné době (myšleno má životní situace), ale pro mě sdělení nebyla čtivá a dobře srozumitelná. Nic nového mi nepřinesla.

12.11.2022 2 z 5

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Nejdřív jsem myslela, ze toho nechám..nechtělo se mi číst o černošce umírající na pocovidové plicní problémy. Nevzdala jsem to a nelituji. Naopak mně se sci-fi část knihy líbila, včetně konce. Druhá půlka utíká rychleji.

20.08.2022 4 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Četla jsem všechny knihy od autorky, patří k mým oblíbeným, takže je jasné, že dávám plný počet :) pro mě výrazným rysem celé knihy a tím, co mě nejvíce oslovilo, bylo řešení mezigeneračního soužití, problému matka-dcera. Dále najít si čas na vychutnání okamžiku, neřešit co bude a zastavit se. Milostné vztahy jsou v knize také, ale nejsou tím hlavním..Doporučuji všechny knihy autorky pro oddechové letní i zimní chvíle :)

04.08.2022 5 z 5

Léto v Provence Léto v Provence Lucy Coleman

Knížka má zajímavé téma - na rok pauza od manžela. Místo, které má historii, “duši” a zajímavé lidi. Lekce malování, meditace, zahradničení a všeho možného, co vede k uvolnění a mentálnímu odpočinku. Jenže celé je to zvláštní. Autorka se snaží popsat místo, pocity, příběhy, ale něco uniká. Jako bych tomu nevěřila a nebavilo mě to na 100%.

23.07.2022 3 z 5

Jak na vyvýšené záhony Jak na vyvýšené záhony Joachim Mayer

Začátek mi přišel hezky napsaný i pro laika jako jsem já. Nicméně u vzorových záhonů jsem se začala ztrácet a spíš - já nechci každý rok pěstovat něco jiného. Chci to, co mi chutná a ne řešit, ze jedu druhý rok na záhonu a co se hodí.

07.06.2022 4 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Je to celkem šílená erotická knížka, která je zbytečně dlouhá. Přišla mi ke konci už nudná. Nicméně je výjimečná, zasazením sexuálních hrátek do Starověkého Řecka plného Bohů a mýtů. Za to utrpení z délky knihy strhávám hvězdičku.

31.05.2022 4 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Audrey Carlan

Jednohubka na pár dní, čte se rychle, děj plyne a oproti jiným podobným “románkům” je zde dost zakomponována víra, jóga a láskyplný pohled na vztahy. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí, příběh je téměř pohádkový a hodně odpočinkový.

29.10.2021 5 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

(SPOILER) Uznávaný bostonský šéfkuchař Andrew se jednoho krásného dne naštve a uteče pryč od všech starostí a “narazí” na kudrnatou kuchařku Brooke. Úplně ji neřekne vše, pomáhá ji, zamiluje se..trochu drama na konci..romantická oddechová knížka, kde se hodně vaří a jí. Nicméně mi místy vadila Brooke a její výbušnost. Proto hvězdička dolů.

26.10.2021 4 z 5