Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha

kniha od:

Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18238/bmid_moc-pritomneho-okamziku-pracovni-kn-lsQ-18238.jpg 4.3 168

Stačí plně přijmout tento okamžik. Když to uděláte, najdete hluboký vnitřní klid. Rozhodnutí předpokládá vědomí. Bez toho nemáte žádnou volbu. Volba začíná v okamžiku, kdy se přestanete ztotožňovat se svou myslí a navyklým způsobem myšlení, v okamžiku, kdy začnete být vědomě přítomní...

Žánr:
Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus , Literatura naučná

Vydáno: , Pragma
Originální název:

Practising the power of now , 2000


více info...

Komentáře (32)

Komentáře 32 Recenze 0

nevermore3
nevermore3
17.11.2022 2 z 5

Knihu jsem pročetl, ovšem oproti hlavní knize, nepřinesla vůbec nic nového. Tím spíš ne žádné konkrétní tipy nebo postupy, jak jsem očekával. Mně to přišlo, že je potřeba kout železo, dokud je žhavé a vytěžit maximum z potenciálu první knihy. Za to strhávám oproti hlavní knize ještě jeden bod dolů.

Kryštofka
Kryštofka
17.05.2022 5 z 5

Inspirativní.


lenochod037
lenochod037
31.01.2022 5 z 5

Kniha mě nezklamala. Je to takové shrnutí knihy Moc přítomného okamžiku.
Hodně mi toho dala, miluju tohoto autora a všechny jeho knihy.

PietroGrencik
PietroGrencik
13.03.2021 4 z 5

Stačí si prečítať pôvodnú knihu: Sila prítomného okamihu.
Nič viac nepotrebuješ.
Mal som ju z knižnice, takže vpohode...

Dyrmon
Dyrmon
04.08.2020 4 z 5

I když jsem očekával že to bude mírně stravitelnější než původní dílo, bohužel, ze začátku se to tak jevit může, ale následně to zabředne do podobného stylu (viz. můj komentář u původního díla). Nebo-li probírané téma je podáváno příliš rozvláčně, technicky a neosobně. Přeci jen je to ale o něco lepší, a doporučil bych začít spíše s touto knihou, než s originálem.

Looka
Looka
07.07.2020 5 z 5

Úžasné shrnutí a zmínění všeho nejdůležitějšího z oné knihy, pro zápisky - kde by jste rozhodně měli dělat -, víc než skvělé.

Elea
Elea
30.06.2020 3 z 5

Kniha je sice hodně poučná, ale přece jen obsahuje pouze stručnější verzi knihy Moc přítomného okamžiku, nic navíc.

anansie
anansie
07.04.2020 4 z 5

Jedná se o výcuc z původní knihy Moc přítomného okamžiku s tím, že je více prakticky zaměřena na práci s tělem. Jinak v knize není vůbec nic nového oproti původní, takže můžu jen konstatovat, že opakování matka moudrosti a že tato verze by úplně stačilo oproti té původní.

Pawlisman
Pawlisman
14.07.2019 4 z 5

Spíše opakování, málo příkladů. A těch několik cvičení je vlastně tak obecných nebo pro "začátečníky" nerealizovatelných, že bych spíše hodnotil jako méně povedené. Na druhé straně pokračování asi nejpřesvědečivější teorie v rámci mých cca 50 knih o duchovním rozvoji. Tomuto lze skutečně věřit, realizovatelnost je daleko, ale aspoň nějaké prvky jsou cítit hned. A člověk ví, že toto je skutečně pravda..

Mimir
Mimir
08.01.2019 3 z 5

Esenciálne posolstvo knihy môžeme čiastočne vystihnúť vetou zo strany 25: "Myseľ vytvára posadnutosť budúcnosťou ako únik z neuspokojujúcej prítomnosti." Precítiť bázeň a chvenie pri pohľade na jasnú nočnú oblohu alebo pri tečúcom potoku na lesnej bystrine...to je schopnosť naplno uchopiť bytie okamihu a tak sa aspoň na malú, blahodárnu chvíľu vymaniť z reťazí času a súčasne si plnohodnotne uvedomiť seba. Kniha teda má čo ponúknuť a môže obohatiť hlavne v boji proti stresu, či pomôcť si osvojiť relaxačnú techniku. Avšak, Tolle v mnohom preháňa, prípadne slepo zjednodušuje, nie, všetky Vaše problémy nie sú dôsledkom "zlej" mysle, ktorá má na Vás manipulatívny dosah a takisto nie je exekutívnym či výsostne kardinálnym činiteľom Vašej mentálnej existencie. Záverom teda tri hviezdičky, pekný priemer, obohacujúce , inšpiratívne, ale...zdravý nadhľad. Pravdou však ostáva, že precítiť prítomnosť okamihu je výzvou pre hektickejšie a hektickejšie zajtrajšky.

mariva
mariva
06.09.2018 2 z 5

I když v podstatě souhlasím s autorovou myšlenkou žít v přítomném okamžiku, kniha pro mě nebyla napsaná moc srozumitelnou formou. Myslela jsem, že bude snadněji pochopitelná než původní kniha, ale zřejmě jsem do ní ještě nedospěla.

nikol6168
nikol6168
11.08.2017 5 z 5

Určitě doporučuji. Sama jsem osoba neustále ztracená v myšlenkách a tato kniha mi hodně pomohla!

evinenka
evinenka
21.03.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih...
Jako první jsem zkoušela číst Moc přítomného okamžiku a byla jsem trochu zklamaná, že u ní nemůžu vydržet. Odložila jsem ji a začala číst nejprve pracovní knihu. Krásný příklad toho, že stejnou myšlenku psanou jiným způsobem zavnímáme odlišně.
Proto je smutné, že se tu najdou komentáře, které jako by se občas snažily ne pouze popsat nebo hodnotit, ale spíš snižovat hodnotu této knihy. Každý máme jiný styl vyjadřování a každý máme jiný styl přijímání myšlenek. Nejsou všechny knihy pro každého. A tak si nemyslím, že musíme stále objevovat NOVÉ MYŠLENKY, ale že je přínosné objevovat NOVÉ ZPŮSOBY, jak ty původní hodnotné myšlenky přiblížit a zprostředkovat dalším lidem.
Pokud si knihou zalistujete a nezaujme vás, třeba jste jeste něco podstatného pro jeji pochopení ve svém životě neprožili. Já za sebe doporučuji se k ní časem vrátit, je krásná a nic komerčního na ní nevidím.

NikaMirka
NikaMirka
07.03.2017 5 z 5

Kniha, která mi pomohla uvědomit si, jak moc řeším co bylo a bude, a jak málo vnímám to co je. Nejkrásnější okamžiky života si nechávám proklouznout mezi prsty, jen proto, abych byla někde jinde. Doporučuji každému, kdo se ztratil na cestě životem, kdo neví jak opět svobodně dýchat a relaxovat. Tuto knihu bych dávala jako povinnou četbu nejen dětem, ale i rodičům.

MacrouZ
MacrouZ
17.10.2016 2 z 5

I přesto že je toto pouze pracovní kniha, a jak už to bývá u duchovních a mystických nauk, člověk musí mít určitou úroven vědění a vědomí, aby mohl porozumět textu do hloubky, tak jsem měl občas problém některé pasáže plně pochopit.
Nicméně obsah je velice zajimavý, a budu se snažit přítomný okamžik aplikovat do života.

klidajs
klidajs
29.10.2015 2 z 5

Stále to stejné dokola, new age přes kopírák, ještě kartičky ty určitě vyjdou.....ne díky

Elhzar
Elhzar
10.09.2015 5 z 5

Když jsem knihu četl, uvědomil jsem si, že mě hrozně uklidňuje. Chce to číst v klidu a knihu skutečně vnímat, aby z toho čtenář měl co nejvíce. Už při čtení jsem si uvědomoval, že mozek se dá s trochou snahy na chvíli zklidnit a spíše než přemýšlet, tak vnímat - což je základem "prožívání přítomného okamžiku".
Tolle přesvědčí čtenáře, aby se občas ponořil sám do sebe a hledal (a případně našel) energii, kterou v sobě doposavad nepociťoval.
Knihu určitě doporučuji, nechci říkat, že mi změnila život, ale vnesla do něj něco pozitivního, co mě ovlivnilo a do budoucna určitě ovlivní.

Danafantom
Danafantom
01.09.2015

Na tuto knížku jsem si vzpomněla, když jsem četla http://www.databazeknih.cz/knihy/jeste-jsem-to-ja-27800 ; je o paní, které díky Alzheimerově chorobě zbývá jen ten přítomný okamžilk. Demence

Lenicka132
Lenicka132
03.08.2015 2 z 5

Tato kniha se mi čte celkem těžce. Musíte u ní dávat především pozor. Tento autor mi ale moc nesedí. Přijde mi že autor tím vším chce říct: Přestaň na sobě pracovat, běž do parku, sedni a užívej si přítomného okamžiku.
Na každý problém, má vlastně pořád tu stejnou odpověď. A jeho výkladu někdy moc nerozumím....mluví na mě zkrátka cizím jazykem.
Doporučila bych jinou knížku. Tahle je fakt otravná.

miriam9628
miriam9628
21.02.2015

Knihu jsem precetla v dobe, kdy mi vylozene sedla jako poklice na hrnec (vim, ze se tomu u nas da rikat i jinak). Nasla jsem v ni neco, co jsem dlouho hledala. Nejvice mi utkvely v pameti terminy jako probouzeni emocniho tela, tady a ted a fakt, ze je silenstvi, pokud si clovek stale stezuje. Ma vzdy tri moznosti: situaci zmenit, prijmout nebo odejit. Bravo, pane Tholle, dal jste memu zivotu smer.

bh69
bh69
19.02.2015 5 z 5

Samozřejmě neříká nic nového, to samé je ve všech (dobrých) duchovních ´učebnicích´ (Tomáš, Osho, Pundza atd.), ale píše to jasně, srozumitelně, bez zbytečného zaobalování a tak, že donutí (resp. spíš motivuje) člověka něco změnit, nebo to aspoň zkusit :-)

kmentova
kmentova
04.01.2015 5 z 5

Velice dobrá kniha pro pochopení sama sebe a toho jak žít. Vřele doporučuji. :-)

sioux
sioux
29.11.2014 5 z 5

Dobré myšlenky, ke kterým je potřeba se vracet, aby se člověku dostaly pod kůži, aby se staly zvykem.

Mínusem je pro mě americký styl, kdy autor vůbec nepochybuje o své pravdě, trochu to působí jako "brainwash".
Napadá mi, že někdo chytrý řekl, že experta poznáte podle toho, že stále pochybuje, protože nic není černobílé. Dle této teorie by Eckhart expertem nebyl...

Ale když se od toho oprostíte, tak to jde. Já to četl v angličtině a podle dalších recenzí níže to možná nebylo příliš dobře přeloženo.

Howgh.

CeP
CeP
21.11.2014 5 z 5

Kultovní kniha současného gurua v osobnostním / duchovním rozvoji.
Poučné a použitelné v životě.

sioux
sioux
28.10.2014 5 z 5

Mám tuto knihu z půlky podtrhanou. Většina vět jsou perly, které bych měl mít vylepené všude možně, abych na ně neustále viděl a pomáhaly mi žít tady a teď.
V záplavě různé esoterické a motivační a "new age" a podobné literatury toto dílo ční hodně vysoko. Jde do hloubky, má smysl a logiku, lze v praxi provádět a je tam minimum nesmyslů.
Kdo má k těmto věcem vztah, hledá štěstí nebo bojuje s depresemi, tak je to určitě lepší medikament než antidepresiva.

1561
1561
19.10.2014

Tato knížka mi byla doporučena paní která si v životě prošla velkým utrpením jako já. Dnes jsem zdravá a raduji se ze života víc než normální lidé. Knížku jsem přečetla jedním dechem a za mě musím dát 5 hvězdiček. Krásná a poučnà knížka. Pro mně naprosto srozumitelmá apochopitelná . Teď se pouštím do další ba to Moc přítomného okamžiku. Už mám objednanou i Nový svět. Tak se moc těším.

Sarri
Sarri
25.07.2014

Nemám slov. Ani se mi nechce tuto knihu knihou nazývat - nejde to. Je to přítomný okamžik, vhled do světa, ve kterém žijeme a přesto ho nevnímáme. Jsme slepí, jsme spící, jsme nevědomí - sníme... Úsvit přichází, je čas se probudit.

Liluna
Liluna
10.07.2014

Docela se zájmem jsem četla všechny komentáře. Moc přítomného okamžiku je skutečně "jiná". Přečetla jsem ji, zjistila, že spoustě věcí asi nerozumím, tak jsem to postupně začala studovat. Mám ji položenou vedle postele a hodně často ji používám. Postupně jsem zjistila, že mě čím dál více oslovuje. Že není jako ostatní naučné bible, které vám dávají různé návody a vlastně říkají, že musíte používat mysl k dosažení svých cílů. Eckhard říká pravý opak, říká, že mysl nás postupně zotročuje a my se vzdalujeme od toho podstatného. Moc mě oslovilo, jak rozebíral svůj první zážitek, kdy si uvědomoval, že už nesnese být sám se sebou, že neustále s tím druhým já nějaké první já diskutuje a jsou vzájemně v opozici. Potvrdil mi to, co jsem prožívala také. Jít do hloubky svého já je určitě ta nejlepší cesta. Něco jsem začala chápat, něco ještě ne, ale myslím, že pro mě je hodnota té knihy velká. Ukazuje mi cestu, kterou sama nejsem schopna najít. Nic nevnucuje, nechává to na čtenáři. Myslím, že úžasné! Tedy pro mě a podobně zpřízněné duše. I to je krása, že jsme každý jiný a každý hledá jinak. Netroufám si dávat konkrétní počet *, jsem na této stránce poprvé, ale ráda se budu dělit o své zkušenosti, zážitky a dojmy i z dalších knih. Přeju všem šťastnou cestu při hledání.

Danafantom
Danafantom
02.07.2014

Tato kniha není napsaná mou řečí. Vnímám, co tím chtěl autor říci, ale jeho věčné musíš a nesmíš mě unavuje. Ale možná spíš než osvícení hledám prostou radost ze života, a tahle knížka mě k ní vůbec neinspirovala.

Aliii
Aliii
30.05.2014 3 z 5

Zajímavá kniha, která dokáže dovést člověka k tomu, aby začal opravdově a mnohem hlouběji vnímat sám sebe a také vše kolem sebe. Hodně mi však nevyhovoval stal, jakým je kniha napsaná - autor vám neustále říká, že musíte to a ono - toto vyjádření mě osobně připadá dost nešťastné, mnohem přijatelnější by byla jiná volba slov. Nicméně pořád jsou to jen slova - ukazatele reality, tak jsem se nenechala odradit a knihu přečetla...

Kniha Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha je v

Právě čtených16x
Přečtených248x
Čtenářské výzvě6x
Doporučených24x
Knihotéce88x
Chystám se číst114x
Chci si koupit49x
dalších seznamech2x