nickym nickym komentáře u knih

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Skvělá inspirace od autora - jeho lidskost, nesouzení, neposuzování druhých, to mě nejvíce oslovilo.

06.05.2017 5 z 5

Pasáčci z Fatimy Pasáčci z Fatimy Manuel Fernando Silva

Skvělá a čtivá knížka. Díky ní znovuobjevuji tajemství růžence každý den. Žít dobrým životem... DOPORUČUJI! :)

24.01.2014 5 z 5

Ježíš – lékař těla i duše Ježíš – lékař těla i duše Elias Vella

Kniha mě moc oslovila, je fakt skvělá. Kniha mi zprostředkovala živé setkání se s Pánem především díky modlitbám na konci kapitol. Pro mě je to jedna z nejlepších knížek a děkuji autorovi, že jsem si mohl narovnat mé falešné obrazy jaké jsem měl o Bohu. Doporučuju k přečtení!!! alespon pár stránek ;)

05.03.2014 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Autor dost věcí k knize omývá z leva, z prava a stále dokola. Spíše mě znechutil vztahy, že vždy musí nastat nějaký problém, jako bych musel celý život řešit nějaký problém se svoji ženou, po přečtení knihy mi příjde lepší se neženit. Knížka mě unudila, že jsem konec přeskákal. Vlezla by se na polovic stránek. Doporučuji dle mě o hodně lepší a podobnou knihu: Kéž bych býval věděl... (Gary Chapman, http://www.databazeknih.cz/knihy/kez-bych-byl-byval-vedel-120750 )

17.11.2013

Hrad v nitru Hrad v nitru Terezie od Ježíše

Kniha mi příjde hodně zmateně napsaná a často nejasná, proto jsem se v knize často ztrácel. Při čtení může člověk proniknout do tajů vnitřní modlitby, což mě nadchlo. Také se mi líbil doslov překladatele, kde píše co měla Terezie od Ježíše napsané na záložce v breviáři: " Ničím se neznepokojuj - ničím se nermuť - všechno pomíjí - Bůh se nemění - všeho dosáhneš trpělivostí - máš-li v srdci Boha - nic ti nechybí - Jeho láska stačí. :)

14.11.2014 3 z 5

O duševním klidu (8 úvah) O duševním klidu (8 úvah) Lucius Annaeus Seneca

Velice moudrá kniha :) hodně mě dala, víc takových :)
Moc mě zaujalo jak autor píše o tom když člověk vše příjmá tak jak přichází, že pak nemá problém s ničím a je šťasný :) tomu říkám skvělí návod na život :)
PS: nenechte se odradit začátkem knihy, též mi chvilku trvalo se do té filozofie dostat, ale pak to stojí zato! :)

05.08.2014 5 z 5

Hranice Hranice Henry Cloud

Konečně jsem objevil knihu, která není jen plná laciné slámy. Moc doporučuji k přečtení lidem, kteří jsou nerozhodní, nechávají se ovládat druhými a tím jsou i v životě nešťastní.
Je třeba se přenést přes to, že v knize jsou situace často americky laděny, ale podstata je stejná.

07.03.2020 5 z 5

Neumělcům života Neumělcům života Marek Vácha

Skvělé podměty k přemýšlení. Líbí se mi autorova lidskost ke všemu a ke všem a žádné zbožné řeči :) Super kniha!

29.12.2015 5 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Zaujalo mě kolik v knize je výzkumů, ale občas mi v průzkumech chyběli podstatné okolnosti, když se lidé v průzkumu o něčem rozhodovali, někdy mi průzkumy přišli i zavádějící…
Myslím si, že knize by stačlo 100 stran namísto velmi obsáhlé knihy…
Celkově je kniha přínosem, zaujala mě, jak člověk přemýšlí a proč... :)

02.04.2015 4 z 5

Smysl manželství Smysl manželství Timothy Keller

Líbí se mi komplexnost knihy, rozebírá hodně témat a přitom ne jen povchně, ale do hloubky s jasným závěrem. Líbí se mi, že autoři v knize používají všelijaké studie a hlavně vždy do problému vnesou náhled z Bible a také vždy ukazují jak a proč to je tak jak píší.
Kniha mě moc zaujala ačkoliv je psána malými písmenky a je poměřně dlouhá.
Stojí za přečtení především mladým rodinám, lidem co spolu žijí "na hromádce", ale hodně dá i svobodným, kteří se teprvé vztahům a jak k nim přistupovat, učí.

24.01.2015 5 z 5

Eucharistie – lék nesmrtelnosti Eucharistie – lék nesmrtelnosti Tomáš Špidlík

Autor pěkně odkrývá smysl Eucharistie, kde vznil, ukazuje na symboly s eucharisií spojené a jak se k nám dostali, dochovali... Též se mi líbí jak autor píše o účincích eucharistie.

12.08.2014 4 z 5

Falešné představy  o Bohu Falešné představy o Bohu Karl Frielingsdorf

Kniha se zabývá tím, že si v životě můžeme vytvořit nějakou falešnou představu o Bohu jaký je a jaký není. Může se nám to stát předáním víry od rodičů, vychovatelů, ale i z běžného života, i před narozením nebo že něco začneme svádět na Boha. Tato kniha ukazuje proč to jsou falešné představy o Bohu a jak s nimi naložit, jak se jich zbavit a brát Boha takový jaký skutečně je. V knize se rozepisují i příklady lidí, co žili nějakou falešnou představou a žili v této iluzi spoutání. Může to být např. Bůh jako krutý soudce, Bůh který po nás chce výkony, Bůh tyran, Bůh který odplácí zlým za zlé, a spoustu dalších příkladů. Také ukazuje jak se těchto spoutání a falešných představ zbavit.

26.12.2013 4 z 5

Čtyři knihy o následování Krista Čtyři knihy o následování Krista Tomáš Kempenský

Dobré myšlenky, ale je třeba zůstat noha na zemi.

24.03.2020 4 z 5

Nebe začíná v tobě Nebe začíná v tobě Anselm Grün

Spoustu nadčasových myšlenek, které si člověk nemá šanci projít za celý život. Dostane naservírovanou moudrost otců odladěnou několika staletími přímo pod nos. Víc takových knih.

14.04.2018 5 z 5

Umění naslouchat Umění naslouchat Otec Jeroným

Úpřimná kniha autora, který v ní předává to, čeho dosáhl zkoumáním a hledáním, za celý život. Líbilo se mi jak píše hned na začátku o modlitbě, jak ji protchnout četbou-zvoláním-mlčením - viz. kniha. :)
Navazuje na knihu: Protože navždy trvá dlouho, ale lze číst i samostatně.

25.10.2015 5 z 5

Velké tajemství - manželství jako umělecké dílo Velké tajemství - manželství jako umělecké dílo Ladislav Kubíček

Rychlé, přehledné, výstižné. Mimo jiné autor pěkně rozvádí myšlenku jak skloubit vůli svou a vůli Dirigenta... :)

29.05.2015 4 z 5

Opři se o mě – Evangelium podle U2 Opři se o mě – Evangelium podle U2 Greg Garrett

Kniha se mi moc líbila. Autor píše o čem zpívají ve svých písničkách. Také popisuje co všechno U2 dělají a jak oni sami ho oslovili, aby dělal „totéž“. Moc jsem netušil o čem všem U2 zpívají a co žijí, pro mě velkým příkladem. :) Krásná nenáročná kniha :)

17.03.2015 5 z 5

K jádru křesťanství K jádru křesťanství C. S. Lewis (p)

Občas až moc filozofie, ale knize dávám palec nahoru, jasné, stručné, výstižné... :)

18.02.2015 4 z 5

Ten, který si všímal Ten, který si všímal Andy Andrews

Nestačí rozhodnout se odletět, ale skutečně odletět, alias nestačí se rozhodnout změnit se, ale skutečně změnit se. :) To si odnáším, supr kniha, doporučuji! :)

24.09.2014 4 z 5

Celým srdcem Celým srdcem Dom Samuel

Knihu píše trapista – opat v Nových Dvorech. Ukazuje na to jak žijí mniši, co je v současnosti důležité a jak žít život naplno a s Bohem. Píše jednoduše tak aby se dotkl srdce čtenáře. Kniha se mi líbila i proto, že jsem v klášteře byl jinak by byla pro mě hodně abstraktní…

07.09.2014 4 z 5