nickym nickym komentáře u knih

Nesvatí svatí a jiné příběhy Nesvatí svatí a jiné příběhy Tichon Ševkunov

Trochu mi nesedlo ruské prostředí a občas určitá přehnanost ve všem vidět boží vůli, jinak dobrá a obohacující kniha.

02.04.2021 3 z 5

Filokalie I Filokalie I kolektiv autorů

Kniha plná moudrosti pouštních otců. Ne vše je aplikovatelné. Moudrosti i do běžného života je v knize opravdu mnoho. Doporučuji!

14.08.2020 5 z 5

Vůle Boží - zbožná fráze? Vůle Boží - zbožná fráze? Ladislav Kubíček

Přišlo mi to, že autor chce Boží vůli vidět ve všem, z tohoto pohledu mě kniha moc nezaujala. Životní příběh pěkný, věrný...

16.06.2020 2 z 5

O posledních věcech člověka O posledních věcech člověka Naděžda Špatenková

Velice pěkně a koplexně zpracované téma, spoustu zdrojů, obsažné.
Doporučuji

14.06.2020 4 z 5

Jízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem Valentou Jízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem Valentou Marek Vácha

Líbí se mi autorovo přemýšlení o věcech a že se nebojí jít s kůží na trh. Nebojí se stát si za svým názorem a život žít, ne jen prožít... SUPR! Doporučuji

21.05.2020 5 z 5

Ani Bůh prý není neomylný -  Jak procházet osudovými změnami Ani Bůh prý není neomylný - Jak procházet osudovými změnami Sherre Hirsch

Kniha z amerického prostředí, často přehání, občas pěkné mylenky, ale nic co by stálo opravdu za to. Hodně věcí mi od autorky přišly domotané...

05.05.2020 2 z 5

Čtyři knihy o následování Krista Čtyři knihy o následování Krista Tomáš Kempenský

Dobré myšlenky, ale je třeba zůstat noha na zemi.

24.03.2020 4 z 5

Hranice Hranice Henry Cloud

Konečně jsem objevil knihu, která není jen plná laciné slámy. Moc doporučuji k přečtení lidem, kteří jsou nerozhodní, nechávají se ovládat druhými a tím jsou i v životě nešťastní.
Je třeba se přenést přes to, že v knize jsou situace často americky laděny, ale podstata je stejná.

07.03.2020 5 z 5

O lásce O lásce Tomáš Akvinský

Těžká kniha, ale plná hluboké moudrosti.

24.02.2020 4 z 5

Lidé plánují, Bůh se směje Lidé plánují, Bůh se směje Sherre Hirsch

Autorka si to kazí občasnými úlety úplně mimo, celkově dobré myšlenky

06.02.2020 4 z 5

Který boháč bude spasen? Který boháč bude spasen? Klement Alexandrijský

Velmi inspirativní, líbí se mi že se v knize jde na podstatu věcí. Doporučuji!

27.01.2020 5 z 5

Hlas kamenů Hlas kamenů Guerrino Ermacora

Spoustu moudrosti, pro toho kdo chce na sobě pracovat.

12.08.2018 5 z 5

Jako sžírající oheň. Rozprava mnicha o prokazování milosrdenství Jako sžírající oheň. Rozprava mnicha o prokazování milosrdenství Dom Samuel

Hluboká studnice moudrosti

13.07.2018 5 z 5

Divoké kameny Divoké kameny Fernand Pouillon

Zajímavý závěr

26.05.2018 4 z 5

Nebe začíná v tobě Nebe začíná v tobě Anselm Grün

Spoustu nadčasových myšlenek, které si člověk nemá šanci projít za celý život. Dostane naservírovanou moudrost otců odladěnou několika staletími přímo pod nos. Víc takových knih.

14.04.2018 5 z 5

Kazatelna Život aneb V nebi najdeš prostitutky, vrahy i zloděje Kazatelna Život aneb V nebi najdeš prostitutky, vrahy i zloděje Marián Kuffa

Krásná kniha psaná životem. Na nic si nehrající, pokorná a příkladná

30.03.2018 5 z 5

Prokletý mobil: Postřehy o lidech a o životě Prokletý mobil: Postřehy o lidech a o životě Notker Wolf

Čekal jsem od knihy něco jiného - hlavní název knihy vůbec neodpovídá obsahu, podnázev již zcela. :)
Příběhy poučné, povzbudivé, pěkné, někdy ale až obyčejné a nudné...

26.11.2017 3 z 5

Kniha o mužství Kniha o mužství Steve Biddulph

Super kniha o tom o čem má být život, o co se v životě snažit a o co ne. Fajn kniha, která člověku dává znovunasměrování v životě - kam směřovat, čemu/komu se věnovat. Ogaři 20+ doporučuju přečíst.

02.09.2017 4 z 5

Čistota srdce aneb chtít jen jedno Čistota srdce aneb chtít jen jedno Søren Kierkegaard

Moc mě kniha nezaujala

21.05.2017 3 z 5

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Skvělá inspirace od autora - jeho lidskost, nesouzení, neposuzování druhých, to mě nejvíce oslovilo.

06.05.2017 5 z 5