New-radus New-radus komentáře u knih

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Kniha si mě našla v knihovně. Bloumala jsem mezi regály a hledala pár knih na dovolenou. Hygge v názvu mě odrazovalo, ale když jsem otočila přebal, přesvědčila mě. Po pár stránkách mi došlo, že splývám s hlavní hrdinkou. Také jsem se dosud hygge spíš vysmívala, také jsem občas nesmlouvavá k sobě i druhým, umím být nepříjemná a ke všemu i moje kamarádka je učitelka... Knížku jsem zhltla u vody na dvakrát. Možná jen k závěru bych měla výhrady. Článek nebyl tak světoborný, jak by se od novinářky čekalo a do setkání s Larsem nás mohla taky nechat nakouknout trochu víc. Závěr na mě působí jako malinko odbytý.

22.08.2020 5 z 5

Zářit a nevyhořet Zářit a nevyhořet Iva Moravcová

Čtivě napsaná příručka o tom, jak si uspořádat pracovní život a sladit jej se soukromím. Rady, jak jednoduše předejít pracovnímu "pádu na čumák". Kniha je doplněna příběhy několika zajímavých osobností, což jí jednak okořenilo, ale taky dokládá, že teorie funguje v praxi. Za mě moc fajn, byť pro mne nepřinesla nic nového, spíše potvrdila to, nač jsem si přišla sama nebo se dozvěděla i jinde. To je však ryze subjektivní hodnocení a rozhodně by nemělo jiné čtenáře odradit. Tato tématika mne velmi baví a zajímám se o ni víc než běžný smrtelník.

29.07.2020 4 z 5

Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Karen Homer

Moc příjemný průvodce módou plný zajímavostí s geniálními ilustracemi a grafikou, která i z méně zajímavých informací udělá zajímavé. Kniha není jen nudným přehledem historie módy a styly, ale i praktickým rádcem.

03.05.2020 4 z 5

Po stopách anděla Po stopách anděla Jana Kubíčková

Přemýšlím, kdy jsem naposledy přečetla knihu na jeden zátah. Už roky ne. Kdybych měla napsat knihu já, mohla by vypadat takto. Na spoustě stránek jsem se poznávala, na mnoha místech jsem splývala s Kateřinou a čekala na každou další "radu" Klause. Rituál s Helen jsem prožila až na kost. Božské. Doslova. Děkuji, že mi přišla do života.

13.04.2020 5 z 5

Vše, co jste chtěli vědět o módě Vše, co jste chtěli vědět o módě Adéla Bartlová

Popravdě, měla jsem větší očekávání. Blog Módní peklo mě svého času obrovsky bavil. Kniha nějak nepřinesla nic nového.

13.04.2020 1 z 5

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Nejlepší "návod" jaký jsem četla za dost dlouhou dobu. Kniha není suchým popisem metody, je velmi čtivá, doplněna příběhy, ale hlavně cvičeními, které se mohou stát součástí vašeho nového BuJou. Rozhodně doporučuji!

26.02.2020 5 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Petr Cassanova mě bavil ve svých blogových příspěvcích. Možná jsem se jen já "posunula dál", ale kniha mi přijde jen jako sbírka mnoha klišé. 250x řečeno téměř totéž.

14.02.2019 2 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Kniha mě příliš nezaujala. Zážitky klinické smrti a jejich vliv na život mnohem lépe zpracovává např. Moody nebo Kübler-Rossová. Tohle byl jen slabý odvar, zbytečně rozmáznutý na 200 stran.

13.01.2019 2 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Poměrně čtivý příběh, který vás několikrát v průběhu knihy "píchne do žeber" a vy si uvědomíte, že přesně tohle jste teď potřebovali slyšet (číst).

09.01.2019 5 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Nebýt čtenářské výzvy, knihu bych odložila snad v první čtvrtině. Stále jsem čekala, jestli se to třeba nějak zajímavě vyvine a ono nic. A doslov zabil definitivně celý tento brak.

15.12.2018 1 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Naprostý základ něčeho, čemu se říká pozitivní myšlení, žít přítomný okamžik apod.

14.11.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Notoricky známá kniha, a přesto se musí číst a "zažít" znovu v dospělosti. Nádhera. I po letech, kdy jsem po ni sáhla znovu, jsem dojatá až k slzám.

12.11.2018 5 z 5

Vánoční kniha Vánoční kniha Malcolm Hillier

Poněkud moc americké, nabubřelé a přitom návody dost ošizené. Více méně je fajn prohlédnout si obrázky jako galerii a zase zavřít.

11.11.2018 3 z 5

Osvoboďte se s feng shui Osvoboďte se s feng shui Zuzana Adam

Výborná publikace mé lektorky Feng shui. Vhodná pro úplné začátečníky. Seznámíte se s nejzákladnějšími principy, ale hlavně dopřejete bytu i sobě pořádnou očistu. Je to i taková ochutnávka samotného kurzu.

11.11.2018 3 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

Mám pocit, že jsem se nedozvěděla nic převratného, nic co bych dávno nedělala nebo nečetla jinde.

05.11.2018 2 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Kniha je poněkud mnohovrstevnatá a asi záleží na tom, jaký je váš osobní základ, jak na podobné nové pojetí teologie nahlížíte. Zcela určitě záleží i na správném čase, kdy tuto knihu čtete. Pro ne je něčím, nad čím budu ještě dlouho hloubat a dost možná ji budu muset přečíst znovu.

04.11.2018 5 z 5

Podnikání z pláže Podnikání z pláže Stanislava Stiborová - Mrázková

Kladné hodnocení především za nadšení, lidskost a hlavně opravdu dobré tipy na to, jaké nástroje např. využívat, abyste své podnikání na internetu zautomatizovali. Perfektní byl taky příliv motivace. Nicméně ubírám za neustále opakované myšlenky, milionkrát citovaný citát Coelha (a to ho zbožňuju). Kniha by si zaloužila dobrou korekturu stylistiky a byla by na 5 hvězd!

30.03.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla vyloženě na sílu. Jsem milovnice "příruček jak na život", ale tohle mě absolutně zklamalo. Bohužel jsem i založením úplně jiný člověk, takže ani grafika knihy mě nebrala. Působí to na mě jako podivné retro v kombinaci s tzv. z nouze ctnost.

30.03.2018 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tyhle Aniny články jsem milovala už když vycházely v Elle. Právě proto, že zůstaly vryty do paměti, ubírám jednu hvězdičku. Napodruhé se nedostavil "wow efekt" jako když jsem je nalistovala v mém oblíbeném časopise. Rozhodně je ale plus to, že už nemusím schovávat výstřižky z časopisu a mám to takto pěkně v knize pohromadě. Pro ty, kdo čtou poprvé, určitě doporučuju. Aňa píše s lehkostí a řeší všechny ty strasti, které nám ženám běží hlavou :-)

19.12.2017 4 z 5

Život před životem – návraty do minulých životů Život před životem – návraty do minulých životů Raymond A. Moody

Škoda. Moodyho mám moc ráda. Ale tohle byla taková ta klasická snaha "hodil by se nějaký další díl". Ačkoliv jsem sama regresi podstoupila a vím o čem píše, měl by se držet svého kopyta. Oceňuji snahu přistupovat k tomu objektivně a s pro něj typickým akademickým přístupem.

06.10.2017 3 z 5