NemmamSlov Online NemmamSlov komentáře u knih

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Pre mna velke plus, ze sa tu opet stretavam s Tomasom Kosekom, mam rad jeho pribehy a preto sa aj tesim na 3. cast Swinger party. Pri tomto extra podani sa clovek este ani poriadne nerozcita a je koniec, co je skoda. Posledne stranky nebudem ani hodnotit, lebo to by som musel hviezdu ubrat, ale ked si clovek odmysli tu reklamu na Skodu tak slusne citanie.

18.05.2018 4 z 5

Město mrtvých I. Město mrtvých I. Miroslav Žamboch

Stafetu od pani Molcarovej prebral jeden z tvorcov JFK sveta pan Zamboch. Po Australskom pekle sa John znova vracia do New Orleans, kde vo svojej spolocnaoti robi poriadky hned v prvych stranch. Najprv ma zaskocilo Johnove spravanie, ale nakoniec to pam Zamboch skvele doladil a nahodil vlak na spravnu kolaj. Osobne sa mi tento diel pacil, viac menej sa to tu toci okolo rozvijania spolocnosti, ktoru pan Zamboch zalozil v knizke Na vlastnu pest. Zambochove pisanie mi vzdy chutilo a to co som cakal som dostal aj v tejto knizke. Za mna si to 4* zasluzi, aj ked to nie je to najlepsie od pana Zambocha co napisal.

02.05.2018 4 z 5

Morphin Red Morphin Red Petr Heteša

Jeden z dalsich Baltimorskych pribehov, ktory patri zaradit medzi tie lepsie tvorby. Zo zaciatku strasne chaoticke clovek ani nevie ktora postava je ktora, ale ako nahle sa to zacne rysovat, tak clovek to musi precitat na jeden hlt. Sprijemnenie diela je aj vracanie sa do minulosti postav, ktore skvele rozuzluje napinavy dej. Dalo by sa napisat o tom viac ale nechcem spojlerovat. 4 hviezdy, lebo Infico sa mi pacilo viac, tak ak sa vam paci Hetesov styl, odporucam aj toto dielo.

13.10.2017 4 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Druha ceska seria co som zacal citat. Keby som to mal porovnat s JFK, tak ma JFK prvou knizkou skor zaujal ako Kladivo na carodejnice, ale urcite tomu nedavam zbohom a dalai diel skusim tak tiez precitat. Co sa tyka jednotky, trosku dlho sa to rozbiehalo, ale humor a akcia tomu nechyba.

29.07.2017 4 z 5

Sabotáž na okraji vesmíru Sabotáž na okraji vesmíru Richard Brenkuš

tato knizka sa mi dostala do ruk uplne nahodou a musim povedat ze som toho neolutoval..... kto ma rad apokalypticke knizky, kde ludia ziju v tazkych podmienkach tak si tam najde svoje......urcite odporucam precitat :)

01.05.2017 4 z 5

Noc draka Noc draka Richard A. Knaak

Richard Knaak patri k najlepsim spisovatelom, ktori prispeli svojim vynimocnym spisovatelskym talentom k rozvyjaniu skveleho pribehu Warcraft. Autor nadviazuje na svoju predchadzajucu cas Den draka, pricom samozrejme nemoze chybat arcimag Ronin, drak cervenej letky Koliastraz, elfska hraniciarka Vereesa Windrunner a warriorsky trpaslik Ron. Pribeh trosku zamotany, ale v samom zavere vsetko do seba zapadne ako puzzle.

02.09.2018 5 z 5

Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Mark E. Pocha (p)

Dalsia Pochovka, ktora vo mne nezbudila citatelske nadsenie, sice pre mna lepsie ako Krajina kanibalov, ale aj tak stale hodnotim ako slabsie dielo. Na tak kratky pribeh strasne dlhy rozbeh a ked sa zacne konecne nieco diat tak BUM a je koniec.

09.08.2018 3 z 5

World of Warcraft: Kronika 3 World of Warcraft: Kronika 3 Chris Metzen

Dalsie pokracovanie historie sveta Warcraftu, kde sa clovek dozveda trosku zo zivota Anduina Lothara, Jainy, Arthasa, Keal'thasa a mnoho dalsich postav tohto sveta. Na to, ze to bolo uz poctate prepisovane z dejovych liniek hry Warcraft 3 a World of Warcraft, clovek by si povedal, ze mu kniha nema co ponuknut, ale bol som samozrejme na omyle a kniha ma hned pohltila do svojho obsahu, sem-tam som mal v tom gulas, ale nic vazne v com by sa niekto stratil a dufam, ze dalsie pokracovania budu drzat svoju kvalitu. Samozrejme uctu autorom a prekladatelom, ze to dokazali sformovat do takej uzasnej podoby.

09.08.2018 5 z 5

Tehanu Tehanu Ursula K. Le Guin

A mame tu dalsi neuveritelny pribeh od Ursuli Le Guin, kde sa znova stretavame s Arhou z Atuanskych hrobiek a s Arrenom z Nejvzdalenejsiho pobrezia. Pribeh nadviazuje priamo na tretiu cast, co je zmena oproti predchadzajucim dielam, ktore maly medzi sebou dlhsi casovy usek. Dej sa viac zameriava na medziludske vztahy a vyrovnavanie sa Geda so stratou svojej moci. Napriek tomu aj sem citit suboj medzi dorbom a zlom. Nieco nove sa tu dozvedame o drakoch, kde do deja vstupuje male dievcatko, ktore sa stava pravdepodobne dalsou dolezitou postavou pre predchadzajuci diel na ktory sa samozrejme tesim.

14.05.2018 4 z 5

A bude hůř! A bude hůř! Martin Moudrý

Konecne sa ku mne dostala tato zbierka poviedok. Krv a brutalita tu nechyba, niektore si dokonca pytali dlhsi pribeh. Najviac ma zaujali poviedky Nemylosrdne od Marka E. Pochy a Quinton Cain od Martina Moudreho.

23.03.2018 5 z 5

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

Dalsi pribeh Kladivo na carodeje v podani od Jiriho Pavlovskeho, ako bolo u predchadzajucich dielach od tochto autora, nesklamalo a prinasa dalsiu davku humoru a akcie. Najviac u mna zabodoval Walter s Felixom v nemocnicnom prostredi, aj ked aj Klaudia si skvele poradila zo svojim vytahovim pripadom, kde jej mal asistovat Vincent, ktory sa bohuzial dostal do opletaciek s policajnymi silami.

23.03.2018 5 z 5

Pro své sny Pro své sny Masaši Kišimoto

Naruto sa znova stretava so Zabuzom a necekanym spolocnikom menom Haku. Spolu Team 7 chrani stavitela mosta aj napriek tomu, ze nepriatel ma istu vyhodu. Manga ma svoje caro, kde si kazdy priaznivec Naruta najde to svoje.

01.03.2018 4 z 5

Megapolis Megapolis Miroslav Žamboch

Patri to medzi tie lepsie co som cital od Zambocha. Poviedky sa vydarili, humorne sceny nechybaju a clovek sa tu stretne z mnoho znamymi postavami ako su Superman, macko Pu, kacer Donald a mnoho dalsich. Proste knizka ku ktorej sa clovek moze casom znova vratit, urcite by som uvital pokracovanie.

02.06.2017 4 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

oproti jednotke to bol o moc slabsi diel, ale stoji za precitanie.....

27.04.2017 3 z 5

Naganty a vlčí máky Naganty a vlčí máky Františka Vrbenská

jeden z najslabsich dielov JFK....strasne tazko sa to citalo, stracal som sa v deji, vela krat som sa musel vraciat v texte.....pribeh bol len miestamy zaujimavy :/

26.04.2017 2 z 5

Zkažené sémě Zkažené sémě Ondřej S. Nečas (p)

Cakal som uplne nieco ine. S autorom som sa stretol v serii Kladivo na carodejnice a preto som sa rozhodol, ze dam autorovi sancu a precitam si viac z jeho tvorby. Nie je to zle, ale postradal som tam trosku humoru, ktory by dodal pribehu sladsiu prichut.

10.09.2018 3 z 5

Smrt v záři neonů Smrt v záři neonů Libor Machala

Libor Machala je zo spisovatelov co do JFK sveta urcite patri. John nadalej sleduje horku stopu po neznamej latke, ktora z cloveka robi vrazdiace monstrum a stopy vedu az do Atlanty city. Cestovanie portalom sa bohuzial nedockame, pribeh sa odohrava v JFK novom domove, kde pomaha rozbiehat uspesny podnik. Od Zambochovej casti Na vlastnu pest, autori ako keby zabudli na hlavneho nepriatela XHawka. Snad sa v dalsej casti pribeh pohne pozitivnejsim smerom.

27.06.2018 4 z 5

Sakuřino rozhodnutí Sakuřino rozhodnutí Masaši Kišimoto

Po predchadzajucej slabsej mange je tu pokracovanie naplnene plnej akcie a humoru. Aj ked to je taky detinsky Narutov humor dokaze citatelovi zdvihnut kutiky ust. Na zaujimavosti pridava aj odlisna kresba s ktorou sa stretavam po prvy krat, za ktoru je zodpovedny autorov team, ktorych clenov nam predstavuje spisovatel v medzicastiach s mensim vtipnym podtonom.

11.05.2018 4 z 5

Drsné sny Drsné sny Jakub Mařík

Z tejto serie este nevysiel pribech, co by nestal za precitanie. Dalsi diel Felixa a jeho partie, kde sa po dlhsej dobe zapaja do akcie aj Vincent. Najlepsia pasaz samozrejme v SUPERMARKETE, kde pri nakupoch ide do slova o zivot. Humornych pasazi je tam az az, hlavne dialogy medzi Vincom a Felixom v tejto knizke co sa tyka sarkazmu bodovali. Jednoznacne odporucam aj tento diel.

03.04.2018 4 z 5

Most hrdinů Most hrdinů Masaši Kišimoto

Team 7 dalej bojuje a uspesne odolava Zabuzovi pri jeho pokuse o likvidaciu stavitela mostu. Sasuke konecne v sebe prebudza svoje vrodene schopnosti a Naruto v sebe tak tiez po prvy krat nachadza silu o ktoreh sam netusi ze ju ma. Po skonceni missie ich caka dalsie prekvapenie a to chuninska skuska.

01.03.2018 5 z 5