Naďa2411 Naďa2411 komentáře u knih

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Kniha se mi moc líbila, úplná oddychovka. Erika a Clementina jsou dlouhodobé kamarádky z dětství. Námětem a středobodem knihy je, co se stalo v osudný den při grilování u jedné návštěvě u sousedů, kterého se zúčastnily obě ženy s manžely a dětmi. Spisovatelka pomalu odkrývá karty a nechává čtenáře napjatého s tím, že popisuje rozdílné problémy všech postav, jaká mají povolání, co se děje uvnitř v rodině, jaké měl kdo dětství, jaká mají trama, co se děje u sousedů. Jsme svědky vyprávění příběhu osudného dne skoro minutu po minutě, které nás brzdí vstupy poté… Kniha je velmi napínavá, protože příběh je vyprávěn všemi účastníky toho dne a pořád jsem si kladla otázku, co tak hrozného se stalo, že májí pak všichni ŠÍLELNÉ VÝČITKY.

27.05.2021 5 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Knihu jsem si koupila v knižním klubu za 49 Kč. Cena odpovídá kvalitě. Při čtení jsem se šíleně nudila, pořád jsem věřila, že přijde lavina, velký bum, a proto jsem se opravdu nerada pouštěla do dalších a dalších stránek. Kniha začíná vyprávěním ztrátou paměti. Autorka skáče jako přes kaluže z minulosti do současnosti, byla jsem hodně zmatená, protože jsem se od začátku až dokonce, ač bylo na začátku kapitoly napsáno časové období, neuměla vybavit si danou situaci. Jeden muž, dvě jména, jiná identita, chirurgicky upravená tvář, tělo stále stejné ale jiná mysl. Jeho děti hledají v současnosti pouto ke svému otci, neumí pochopit, proč si na ně nepamatuje. Kniha je doslova prorostlá samou lží, lež o jeho údajném úmrtí, aby se on uchránil před druhým bratrem a bandou drogových dealerů. Lže se dětem, lžou ženy i jeho vlastní matka, která má také dvě identity. Celá kniha je pojata trápením hlavního hrdiny, který hledá otázky a odpovědi nad svými sny, vzpomínky. V knize je hodně překlepů, za které spisovatelka nemůže. Tato kniha nezaujme čestné místo v mé knihovně!!!

17.05.2021 odpad!

Naše hrady Naše hrady Vladimír Liška

Knize dávám velké plus za abecední seznam hradů a místopisný údaj, zatím jsem si pročetla historii a tím i spojené mýty a legendy jen u hradů, které jsem již v minulosti navštívila. V knize jsou černobílé fotografie, což mně se líbí, protože o to víc na mě dýchá dřívější doba. Postupně si budu ostatní hrady dočítat při dalších návštěvách.

02.05.2021 3 z 5

Divy světové architektury Divy světové architektury Henry J. Cowan

Kniha mi byla darovaná a já v tom budu pokračovat. Ráda jsem si prohlídla krásné fotografie z míst, která určitě nenavštívím. Jsou zde skutečně mistrovská díla se základními údaji doby vzniku, v jakém slohu bylo stavěno z jakého materiálu, není opomenut stavitel. Mě se moc nelíbí dnešní betonové stavby, jsou pro mě studené, mám raději historická díla, kde je pestrot a barevnost.

28.04.2021 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

(SPOILER) Hlavní hrdinku Zoe pronásleduje „úlet“ z období její nezletilosti. Po pár letech se svou rodinou zn. „druhá šance“ chystá na koncert, ve kterém hraje na klavír. Přání její matky je, aby byla dokonalá. Koncert je přerušen mužem, jenž kdysi přišel o dceru. …Spisovatelka nás na dalších stránkách seznamuje s dalšími postavami, které vypráví svůj příběh jednotlivě, každá osoba zvlášť, svým pohledem, svými pocity, myšlenkami. U všech osob odkrývá i minulost a zároveň se vyšetřuje událost po koncertu. Samotná Zoe se snaží být za jakýkoliv událostí dokonalá, neboť byla tak matkou vychovávána. V knize jsem se musela několikrát vracet, výhodou jsou krátké kapitoly, protože jsem někdy nevěděla, zda je děj z minulosti nebo současnosti. Po přečtení jsem dala palce nahoru….spisovatelka dokázala na 380 stránkách popsat děj o pouhých dvou dnech (+vstupy z minulosti). Kniha končí hrou na klavír – Chopinovo Nokturno – dokonalá hudba. I já jsem jí slyšela a vnímala při čtení posledních řádků.

27.04.2021 4 z 5

Velký snář * věštba z ruky * horoskopy Velký snář * věštba z ruky * horoskopy kolektiv autorů

Někdy do knížky nahlédnu, pokud si sen dobře zapamatuji, abych pochopila.....

12.04.2021

Bez lásky Bez lásky Vlasta Javořická

Román z vesnického prostředí napsaný v roce 1924, dějově spadá po světové válce. Při čtení jsem několikrát váhala zda-li mám pokračovat v četbě. Název knihy Bez lásky je skutečným obrazem, co se týče obsahu týče. Je zde popisován velmi tvrdý život na vesnici, těžká práce a dřina od rána do večera. Námětem románu je ale láska. V knize převládá násilí muže nad ženou, který se posilňuje denně alkoholem a jeho žena a dcera v letech na vdávání musí čelit útlaku, ponižování a fyzickým trestům. Je mi moc líto hlavní hrdinky, pozná nakonec opravdovou lásku? Čím vším si musí dívka v nejlepších letech projít, čemu musí odolávat, postačí pouze modlitby? Bude umět se otevřít a nabídnou své srdce? Ač je kniha velmi smutná, čte se rychle, škoda, že hlavní problém prožívají i dnešní ženy v moderním světě. V knize převládá poslušnost, pokora a obětování se.

12.04.2021 3 z 5

Dieta při onemocnění salmonelózou - Recepty, rady lékaře Dieta při onemocnění salmonelózou - Recepty, rady lékaře Stanislav Hrubý

Knihu jsem si zakoupila při onemocnění salmonelózou a stala se mou společnicí asi půl roku. Díky za recepty, nebyla jsem jen o rohlíku, mrkvi a rýži. Překvapila mě i sladká jídla.

07.04.2021

Vegetariánská kuchařka pro dospělé Vegetariánská kuchařka pro dospělé Karel Červený

Knihu jsem zachránila před dnešní "telefonní budkou" . Párkrát jsem už zalistovala, recepty vypadají dobře, kdo jí hodně zeleniny a nevadí mu bezmasá strava.

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Když už opravdu nevím, co uvařit a mám jiné kuchařky prolistované sáhnu i sem. Zrovna recept níže zmiňované Opilé kuře na plechovce vaříme doma často. Smažený sýr z hrnku, do toho opravdu bych nešla. Průměr pro začínající mladé kuchařky.

07.04.2021 1 z 5

Domácí kuchařka Domácí kuchařka Oldřich Dufek

Moje první kuchařka od mé milované babičky, stále se k ní vracím a čerpám inspiraci.

07.04.2021 5 z 5

Zelená lékárna Zelená lékárna Valentin Gennadjevič Rubcov

I já jsem si dala v knihovně tuto knihu mezi přední knížky, ráda se k ní vracím na jaře, kdy se příroda probouzí a inspiruji se bylinami a jejich účinky.

07.04.2021

Čítanka IV. k literatuře v kostce pro střední školy Čítanka IV. k literatuře v kostce pro střední školy Marie Sochrová

Kniha určená pro studenty k maturitní zkoušce a přijímacímu řízení na další školu .

06.04.2021

Písemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnost Písemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnost Jiří Kroužek

Kniha je určena pro střední školy a veřejnost. Vedle nácviku psaní písmenek a číslic jsou zde zásady pro vypracování tabulek.

Nový One Minute Manager Nový One Minute Manager Spencer Johnson

Kniha o "minutovém" cvičení pro managery v dnešní době.

06.04.2021 2 z 5

Kámasútra do kapsy Kámasútra do kapsy Anne Hooper

Inspirativní kniha pro milující se lidé. Barevné fotografie vystihují popisovanou polohu s doplňujícím textem. Knihu bych doporučila pro všechny páry, jak pro začátečníky tak i pro již zkušené.

06.04.2021

Rusko-český, česko-ruský kapesní slovník Rusko-český, česko-ruský kapesní slovník Jelizaveta Dvořáková

Oprášila jsem prach z tohoto slovníku a použiju k samostudium knihy Ruština pro začátečníky a samouky. Slovník jsem používala jako studentka, jsem ráda, že ho mám.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

(SPOILER) Hlavní hrdinka Rachel je velmi citlivá žena, znatelně jí ovlivnila nevěra bývalého muže a zjištění, že nemůže mít děti. Situaci řeší alkoholem, díky němu ztratila zaměstnání, kamarádky. Dva roky jezdí vlakem do fiktivního „zaměstnání“ a sleduje, co se děje v domech při trati. Kapitoly se střídají s vyprávěním tří žen – Rachel, Meghan a Annou. Kniha je napínavá dokonce, viděla jsem i filmové zpracování. Všechny ženy nám vypráví svůj příběh, ovlivněný mládím a nacházení vnitřního klidu. Začíná se vyšetřovat zmizení Meghan a objevují se souvislosti se všemi postavami, jejich milenci a muži. Rachel nikdo nevěří, protože si idealizuje svůj svět, díky alkoholu neví, co se skutečně stalo, co je pouhá její fantazie.

06.04.2021 5 z 5

37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu 37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu Stephanie Arnold

Kartářka jí předpověděla, že zemře v mladém věku. Stephanie nám vypráví příběh, co prožívala před porodem, jaké měla předtuchy, intuice, co viděla....Po očekávaném úmrtí na 37 vteřin po porodu následuje léčba, poté velmi intimní zpovědi s lékaři, hledání odpovědí na spoustu otázek při regresivní terapii. Vyplní se všechny její předtuchy, odkud se vzaly, jaké měly poslání...to vše v této knize, díky ní se hlavně ženy můžou s méně známou nemocí a komplikací při porodu seznámit.

29.03.2021 4 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Hrdinkou knihy je světoznámá spisovatelka Lucy. Elektronickou verzi nové knihy posílá svému vydavateli. V tom okamžiku Lucy cítí tlak, protože v nové knize nechává hlavní hrdinku svých knih Eliz hned zemřít. Eliz je zároveň současná a z dětství imaginární kamarádka Lucy. V knize jsou vstupy, kdy se Lucy vrací do svého dětství a popisuje, co se tenkrát stalo, když jí bylo deset let při oslavách slunovratu, kde byla tajně se svým bratříčkem. Domů se vrátila už jen sama. Manžel spisovatelky koupí tajně dům v místech, kde se stala rodinná tragédie. Jak obstojí Lucy tlaku ze strany vydavatele, imaginární našeptávačce, dosud neobjasněné záhadě s bratříčkem a náhlému zmizení manžela? Kniha je velmi tajemná a má spoustu společného s Křídákem od C.J. Tudora.

22.03.2021 3 z 5