Zelená lékárna

Kniha o rostlinách léčivých, obsahuje velké množství barevných ilustrací Františka Severy. Přeložil, upravil a doplnil K. Beneš.

1. vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46520/zelena-lekarna-46520.jpg 4.130
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Lidové nakladatelství

Kniha Zelená lékárna

zazvorek

Zda jsou tam některé nepřesnosti, to zatím moje skromné znalosti nezaznamenaly, sem tam je zřejmě už něco překonáno, ale informačně je to dost nabité a ohledně léčivých látek a účinků jednotlivých rostlin užitečné.

medlovice
28.03.2020

Velmi často do ní nahlížím, můj rádce a poradce.

akwarium
17.02.2017

V kapitole "Stručná historie herbářů v Čechách, na Moravě a na Slovensku" knihy "Herbář léčivých rostlin" autorů Janča a Zentrich jsem narazila na následující informaci: "Vyloženě nešťastným počinem Lidového nakladatelství v Praze bylo vydání herbáře nazvaného Zelená lékárna. Český překladatel si počínal příliš svérázně, takže z původního díla ruského autora Rubcova zůstalo jakési nepodařené torzo. Některé byliny vypustil, jiné přidal a navíc uvedl některá chybná tvrzení."

whack
07.02.2017

Popis 65 druhov byliniek a iných rastlín a ich využitia. Každej rastline sú venované 3 strany s podrobných popisom a jedna strana s obrázkom. V knihe sa píše najmä o liečivom a potravinárskom využití (na čaj a tak), nie je spomenutá možnosť priamej konzumácie, napríklad zamiešanie čerstvých listov alebo kvetov do šalátu, čo je škoda. Ide o atlas rastlín, nie o bylinkový receptár.

mirca5
15.04.2014

Určitě zajímavá kniha.

WEIL
27.11.2011

Kniha předního ruského odborníka na léčivé rostliny. Proč jsou léčivé? I na tuhle otázku v knize odpovídá. rovněž varuje před jedovatými rostlinami a dává doporučení kdy sbírat léčivé rostliny.