Divy světové architektury

Prohlídka 100 příkladů nejkrásnější architektury a technického umu - od paláců a chrámů po mosty a mrakodrapy, monumenty a obytné domy. Historie architektury - metody realizace, stavební materiály, technologie a styly. Detaily o 100 stavbách: historie, funkce, lidé, kteří stavbu zadali a realizovali. Nejkrásnější stavby celého světaod starověku po současnost. Profily nejznámějších technických děl od mostů a akvaduktů po dopravní systémy. Nejkrásnější a nejznámější monumenty a památníky. Více než 100 barevných fotografií doplněných ilustracemi a nákresy Výborná publikace pro všechny studenty a milovníky architektury....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91046/divy-svetove-architektury-91046.jpg 4.73
Literatura naučná, Umění

Vydáno: , Svojtka & Co

The World´s Greatest Buildings, 1996

Kniha Divy světové architektury

Naďa2411

Kniha mi byla darovaná a já v tom budu pokračovat. Ráda jsem si prohlídla krásné fotografie z míst, která určitě nenavštívím. Jsou zde skutečně mistrovská díla se základními údaji doby vzniku, v jakém slohu bylo stavěno z jakého materiálu, není opomenut stavitel. Mě se moc nelíbí dnešní betonové stavby, jsou pro mě studené, mám raději historická díla, kde je pestrot a barevnost.

Lena565
17.07.2013

také mám tuto knihu z Levných knih a nic tam rusky napsané není

MARSgirl
10.10.2012

Doporučuji tuto knihu nekupovat v Levných knihách-uprostřed knihy je asi 10 stran rusky.