mynamail mynamail komentáře u knih

Ceny Ceny Erich Segal

Tři postavy, které se na začátku příběhu neznají jejichž osud zdánlivě nesouvisí. O to víc se chce číst a zjistit, co je spojuje. Těšíte se na to, jak to vše skončí.
Lepš než dobrý.

Centrum Centrum David Shobin

To je prostě stará dobrá "klasika". Výborné čtení z lékařského prostředí On to prostě umí. Nemusíme číst jen Cooka, přesto budeme spokojeni.

20.11.2016 5 z 5

Zázračný lék Zázračný lék David Shobin

Knížku jsem četla v době dychtivého čtení všeho, co se odehrávalo v lékařském prostředí.
Celkem jsem ji zhltla.

Riskantní známosti Riskantní známosti Diana Stainforth

Z prostředí londýnské banky, podezřelé finanční machinace, láska s finančním magnátem, nespravedlivá obvinění, pátrání po pravdě.
Myslím, že jsem po této knížce sáhla kvůli změně tématu. Chtěla jsem změnu. A vyplatilo se.
Za mě příjemné čtení, mně složitost bankovních podvodů nevadí - teda jen jako námět!

20.11.2016 4 z 5

Fentonova zima Fentonova zima Ken McClure (p)

Lékařské prostředí mě prostě baví.
McClure mě prostě baví.
I tahle knížka mě baví.
Má vypravěčský talent.
Doporučuji!

20.11.2016 5 z 5

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Úžasný děj, v jehož středu stojí neuvěřitelně ambiciózní, ale zcela chladnokrevný muž.
...ups, tak trochu mi připomínal některé lidi... :-(
je to dobré, i když celkem nenáročné čtení, které zaujme. Dá se tudíž číst jedním dechem. Děj má rychlý spád, žádná hluchá místa.

20.11.2016 3 z 5

Velmi působivý popis pocitů a prožitků děvčátka.
Žádné další postavy.
Děj se omezuje na líčení dnů hledání aděvčátka, a to velmi realisticky, jak to King koneckonců umí. Ano, dýchá to na vás.
Dobré, ale už jsem od Kinga četla lepší.

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Mně se líbi námět, ale nějak i vadilo to "politikaření a obchodní intriky". Nemám to ráda ani v reálném životě a nemusím to ani moc v knížkách. I když vím, že to k době - bohužel - patří.
Ale četlo se mi to dobře. Kdo má Haileyho rád, měl by si přečíst i toto. Knížku bych zařadila tak do druhé půlky oblíbenosti jeho autorské dílny.

Věž Věž Gregg Hurwitz

Kniha je docela brutální. A to i vzhledem k tomu, že i popisované činy jsou brutální. Začnete mít pocit, že to už není možné a je potřeba to zlo dopadnout.
Mně se četlo dobře (pomíjí opravdu tu brutalitu, hodnotím knihu jako celek).
Myslím, že stojí za přečtení.

Hra se smrtí Hra se smrtí Nancy Fisher

Protože mám ráda Cooka (ale už jsem ho asi "přesycená"), líbilo se mi o tohle počteníčko. Trochu změna - prolíná se sport a medicína.
Dobré čtení.

Zmizení Zmizení Lisa Gardner

Napětí, adrenalin, obavy - to mě provázelo při čtení. Super knížka.

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Tak za mě teda dobrý. Popisné části mi výjimečně nepřipadaly nudné ani dlouhé. Úplně jsem si vše představovala jako filmovém plátně. Mělo to spád.

15.11.2016 3 z 5

Neslušná sázka Neslušná sázka Kieran Kramer

Taková blbost! A taková sranda! Fakt se mi to líbilo, i když jsem se bála, že zasazení příběhu do "historie" mi nebude sedět. Ale doba, ve které se vše odehrává, je zcela irelevantní a podle mě by bylo zajímavé uzavřít podobnou sázku v současnosti.... A já bych pak chtěla být muška jenom zlatá a vše pozorovat :-D

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Napínavé, zajímavé, uf - fakt dost dobré!
Určitě si přečtu i něco dalšího. Moc se těším.

15.11.2016 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Jo! Napínavé do poslední věty. Neprozradím více. Doporučuji!

15.11.2016 5 z 5

Neunikneš Neunikneš Christina Larsson

Četla jsem už dávno, žádný hluboký dojem na mě knížka neudělala. Na dlouhé zimní večery dobré čtení. Slušná detektivka.

15.11.2016 3 z 5

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Čtu, čtu, čtu - a přemýšlím.
A když jsem dočetla, tak jsem zaklapla knížku a přemýšlela jsem. Aha - a to je už konec? Ano, takhle to asi na světě chodí. Spojitost věcí si ani neuvědomujeme. Ne, to není o chaosu. To je o souvislostech. Zcela bezvýznamně významných.

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Bohužel zatím jsem přečetla těch kritických 30 stran a nic, žádný dojem, žádný zájem - nevím, jestli budu pokračovat.

11.11.2016 2 z 5