Murasaki Murasaki komentáře u knih

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Autorku jsem si tak oblíbila, že jsem ji dokonce už i odpustila její přehnaně sluníčkové konce. Předobjednávka knihy u mě byla samozřejmostí.
Děj byl sice poněkud předvídatelný, jedna pasáž taková trochu postavená na hlavu, ale jinak jsem byla moc spokojená. Opět mi stránky ubíhaly pod rukama a kniha si zasloužila čestné druhé místo za Duchem domu Ashburnů.

29.04.2021 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Tenhle díl jsem zhltla neskutečně rychle. Jeden den ráno začala, druhy den odpoledne docteno. Bylo mi jasné, že Eadlyn skončí s tím chlapcem, se kterým skončila. A zjištění o Clarksonovi?! To jsem absolutně nečekala a rozsekalo mě to. Vím, ze byl přísný, ale že byl takový grazl?! S posledními chlapci z Elity se mi loučilo opravdu těžko. Každý mi svým způsobem prirostl k srdci. Obzvlášť s tím, který zůstal poslední. Ten byl opravdu sladky. Koruna se mi líbila o dost víc, proto dávám plný počet.

18.08.2020 5 z 5

Witch: Osudové pouto Witch: Osudové pouto Elizabeth Lenhard

W.I.T.C.H. jsou celé moje dětství. Doprovázely mě značnou část základní školy. A byly to jedny z prvních knížek, které jsem hltala. I na seriál se ještě teď tak jednou do roka podívám. Bylo hrozne hezké se vrátit do dětství a začíst se. I když už to není takové jako kdysi, pořád je miluju.

15.08.2020 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Tak nějak přemýšlím, co jsem to vlastně přečetla. Začátek byl pěkný, příjemný. Mám hrozne ráda období 15. století, módu, kulturu. Na knizku jsem se hrozne těšila a ve finále jsem byla docela zklamaná. Přišlo mi to všechno pak uspěchané a ten konec? To nemělo hlavu ani patu.

05.06.2020 2 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

V tomto díle se setkáváme s novými hrdiny, kteří nám pěkně zamíchají dějem. Dostali jsme odpovědi na otázky z předchozího dílu, ovšem abychom to neměli tak jednoduché, vynořila se tu spousta dalších otázek a nových záhad. Každopádně mé nadšení z prvního dílu mě po dočtení Scarlet nepřešlo, ba naopak, ještě mnohem víc prohloubilo a nemůžu se dočkat, jak se všechno bude vyvíjet dál.

25.04.2019 5 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Mrzí mě, že celá tato nádherná série už končí. Neskutečně jsem si ji užila a moc děkuji autorovi za neuvěřitelný zážitek na cestách s Kellenem a Reichisem. Opravu nádherné zakončení a dokonalý doslov autora, kde poukázal na to, že úplný konec už je na každém z nás. Moc krásné.

11.10.2022 5 z 5

Kouzelnická parta Kouzelnická parta Neil Patrick Harris

Ačkoliv už dávno nejsem cílová skupina, knihu jsem si opravdu moc užila a vrátila se k aspoň na chvíli k dětskému fantazírování. Moc se těším, až syn dospěje do věku, kdy si knihu přečteme spolu.

08.04.2022 4 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

(SPOILER) Po obrovském zklamání z prvního dílu jsem vůbec nevěděla, zda se do druhého dílu pouštět. Ale nerada nechávám série nedočtené, proto jsem druhému dílu dala šanci. Musím říci, nebyla jsem zklamaná. Byla jsem naopak celkem mile překvapena. Konec z prvního dílu mi konečně dával smysl a přestala jsem ho mít autorce za zlé. Ovšem Jamesonova "porážka" mi tak trochu ubrala na dosavadním dobrém dojmu z knihy. A citové pochody Hollis, o těch ani nemluvím. Ale ano, druhý díl hodnotím lépe a jsem ráda, že jsem si ho nakonec přečetla.

14.03.2022 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nějak nevím co ke knize napsat. Podobnou young adult knihu jsem ještě nečetla a nechala ve mně mnoho pocitů. Převážně těch nepříjemných pocitů. Po dočtení jsem se cítila smutně, prázdně. Sestra mě varovala a možná jsem ji měla poslechnout a nečíst ji zrovna, když nemám nejlepší období. :D
Každopádně se ale četla sama. Jen ten konec byla pořádná síla.

10.02.2022 4 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Začátek knihy mi přišel trochu utahaný a trvalo mi se přes něj dostat, ale postupně to začínalo nabírat grády a rozjel se pořádný depresivní masakr. Během čtení člověku pomalu dochází, co se v určitých chvílích a s určitými postavami děje a po celou dobu čtení mě svíral opravdu ošklivý pocit. Po celou dobu čtení se nade mnou vznášela hodně depresivní aura. Ale dostala jsem se na konec knihy a to teprve bylo.

11.09.2021 4 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Kniha mě zaujala svým tématem láska v době covidove. Akorát jsem si na čtení této knihy nevybrala úplně nejlepší dobu, protože v tuto dobu mě celá ta covidova situace už pěkně irituje a mít ji ještě v knížce.. No, první dvě povídky jsem přečetla a knížku na chvíli odložila. O pár dní později jsem se k ní vrátila o něco lépe naladěná a už to jelo. Začetla jsem se a ačkoliv upřednostňuji detektivky a thrillery a tento žánr mě už tolik neuspokojuje, přesto se mi povídky moc líbily. Byly vtipné, roztomile. Nejvíce se mi líbily povídky Doručeno s láskou, Láska v režii osudu, Pod rouškou a Zahradnická sázka.

30.05.2021 4 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Tato série mě prostě baví. Opět nechyběla pořádná akce, dostali jsme pár odpovědí, ale vynořila se opět další spousta otázek. Moc mě potěšilo setkání se s postavami z prvního dílu. Nemůžu se dočkat, až se začtu do dalšího dílu.

18.04.2021 5 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

První díl jsem četla téměř před rokem, tudíž mi chvíli trvalo než jsem si dala vše dohromady. Ale už ten první díl jsem si hrozně zamilovala a ani druhý díl mě nezklamal. A po všech těch thrillerech za poslední dobu, byl tohle naprosto úžasný odpočinek. Kellenovo a Reichisovo pošťuchování mě opravdu baví. :D A dostala jsem z toho chuť na máslové sušenky. :D

13.08.2020 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Od poloviny knihy mi trvalo delší dobu, než jsem se do ní zase začetla. Mezitím jsem přečetla jiné knihy. Ale když jsem se dostala přes ty nudnější části, najednou to čtení šlo tak rychle a BUM, konec knihy. Těším se jak celá tato série skončí.

13.10.2019 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Jestli jsem o předchozích dvou dílech řekla, že je miluju a byly úžasné, tenhle tomu nasadil korunu. Celý příběh nabral nové obrátky a já jsem si čtení knihy opravdu užívala. Dokonce mě i ta Alyssa přestala štvát. :D
Na konci jsem i slzy uronila. Skončilo to tak, jak to skončit mělo. Je mi celkem líto, že mám celou sérii za sebou, protože byla opravdu skvělá.

04.02.2019 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Tak jak jsem se zamilovala do prvního dílu, ten druhý miluji zrovna tak. Přibyla zde spousta nových hádanek a záhad. Všechny teorie, které jsem si postavila na prvním díle, mi ten druhý díl 95% z nich dokonale vyvrátil. První polovinu knížky jsem četla celkem pomalu, ovšem druhá polovina mě zase strhla zpátky. Druhý díl je ještě tak takticky zakončený, že bez váhání a sebemenší pauzy jsem se musela pustit do posledního dílu. :D

04.02.2019 4 z 5

Kruh nenávisti Kruh nenávisti Keith R. A. DeCandido

Nikdy jsem z knihy nebyla tak zklamaná jako z této. Oproti ostatním knihám z tohoto světa mi tato knížka přijde odfláknutá. Jako by to autora přestalo v polovině bavit a rychle to ukončil. Takhle na mě ten konec působil.

04.02.2019 2 z 5