MOu598 MOu598 komentáře u knih

Pád výletního mola Pád výletního mola Mark Haddon

Devět středně dlouhých povídek. Všechny svým způsobem hororové. Po přečtení druhé jsem knížku odložila, zvedal se mi žaludek. Později jsem se k ní vrátila a četla. Horor za hororem. Ale super vymyšlené a super napsané.

29.01.2022 5 z 5

Útlá knížka o tom, jak je Anglie a Angličané jiní - a stejní jako mi.
Trochu zajímavých postřehů a informací. Ale pak knížka sklouzla do popisu osobního života autorky a zajímavost zmizela. Takže nic moc.

29.01.2022 3 z 5

Les nemlčí: Jak spolu houby, rostliny a zvířata komunikují Les nemlčí: Jak spolu houby, rostliny a zvířata komunikují Madlen Ziege

Pěkná knížka, i když podstata toho, co chtěla autorka říci, je na prních asi 50 stránkách. Ostatní stránky to jen dokumentují.
Knížka u mne navodila řadu otázek, určitě si budu víc všímat přírody.

Tak akorát Tak akorát Jostein Gaarder

Taková jednohubka. Od knížky/od autora jsem ale čekala víc. Zdálo se mi, že tu něco chybí - možná to byl autorův záměr. K tématu knížky se to nedopovězené hodí. Tak vlastně pěkná knížka.

29.01.2022 4 z 5

Praštěný příběh. Stále jsem si říkala, proč to čtu? A četla jsem dál a dál. Takže mne to hodně moc bavilo. Proto super.
Citát: "Rozdíl mezi hloupostí a genialitou spočívá v tom, že genialita má své meze."

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Pěkná miniknížečka, super napsáno. Zasloužila by si jiný název.

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Na pozadí pohádkového příběhu autor rozvádí některé lidské vlastnosti, postoje, sny. Pěkné.

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Dobře napsáno, takové dvě jednohubky k čaji/kávě. Druhá se mi líbila víc.

Jakub Schikaneder Jakub Schikaneder Tomáš Vlček

Pěkná knížka, ne přehnaně odborná.
Můj oblíbený malíř.

V žáru noci V žáru noci John Dudley Ball

Pěkná detektivka, konec se mi nelíbil. Překvapivé pro mne bylo, že je zde veřejně deklarovaná nenávist a pohrdání černochy.
Knížku jsem ze své knihovny po přečtení poslala dál.

Životní úklid Životní úklid Margareta Magnusson

Útlá, pěkná knížka. Na důležité téma - nenechat po sobě nepořádek.
Knížka je chytrá, stručná, čtivá.

29.01.2022 5 z 5

Moc hezká knížka, i vizuálně, i tématem i způsobem zpracování.
Ráda bych se víc inspirovala.

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Moc se mi nelíbilo, i když autora mám ráda (líbily se mi skoro všechy jeho knihy pro mládež). Tady mi to připadalo zbytečně složitě napsané a čekala jsem nějaké rozuzelení/překvapení. Ale nic.

Proč má dcera? Proč má dcera? Barbara Delinsky

Dobře se čte, jde však o poněkud jednostranný pohled na věc.
Ale celkem dobré.

29.01.2022 3 z 5

Statistika v terénních průzkumech Statistika v terénních průzkumech Iva Pecáková

Knížka mé dcery, která problematiku studovala a v oboru pracuje.
Knížku jsem nečetla/nestudovala, považuji jí ale za dobrou a obor se mi vždy líbil.

13.01.2022 5 z 5

Statistika pro ekonomy Statistika pro ekonomy Richard Hindls

Knížka mé dcery, která problematiku studovala a v oboru pracuje.

13.01.2022 5 z 5

Programování v jazyku PASCAL Programování v jazyku PASCAL Josef Jinoch

Neznám a neumím posoudit, zda by knížka nebyla pro někoho užitečná. A tak stojí vzadu v knihovně.

15.04.2021 4 z 5

Zpíváme vánoční koledy Zpíváme vánoční koledy kolektiv autorů

Většinu z 18 koled každý zná, v knížce jsou slova i noty, chybí akordy. Nádherné ilustrace, nádherný zpěvníček.

15.04.2021 5 z 5

Domluvíte se francouzsky? Domluvíte se francouzsky? Jana Kozmová

Líbí se mi jednoduché věty a krátká cvičení. Pěkné.

15.04.2021 5 z 5

Česká kuchyně pro každého Česká kuchyně pro každého Jitka Höflerová

Mnoho receptů, tradiční jídla, pěkná kuchařka. Chybí rejstřík. Bídně svázaná knížka - lítají z ní listy.

15.04.2021 4 z 5