Jakub Schikaneder

Jakub Schikaneder https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56143/jakub-schikaneder-56143.jpg 5 21 6

MOu598
MOu598
29.01.2022 5 z 5

Pěkná knížka, ne přehnaně odborná.
Můj oblíbený malíř.

kopeceli
kopeceli
21.01.2022 5 z 5

Můj oblíbený malíř. Štěstí, že jsem získala tuto knihu. Konečně mám příležitost vědět víc o člověku Schikanederovi po letech, kdy jsem znala jen jeho dílo. Nehodnotím kvalitu reprodukcí, hodnotím text a jsem spokojená.

666Jitka
666Jitka
27.12.2021 5 z 5

Pěkně zpracovaná monografie mého oblíbeného malíře Jakuba Schikanedera nesměla chybět v mé sbírce knih. Autor nás seznamuje s malířovým životem a dílem, dalo by se říci v takové základní informativní rovině, která je dostačující, aby se každý dozvěděl hlavní údaje týkající se této osobnosti a jeho malířské tvorby.

martineden
martineden
22.09.2021 5 z 5

Neskutečná atmosféra obrazů tohoto malíře a moc pěkná kniha.

1amu
1amu
24.09.2020 4 z 5

Bohužel rok 1986 ještě nebyl příznivý k prezentaci významného českého malíře Jakuba Schikanidera, umělce zachycujícího melancholii staré Prahy.
Tato monografie je útlá, což prokázala až výstava mistra v rozmezí 30 dnů mezi listopadem a prosincem r.2019.
Vystavená díla pocházela se soukromých sbírek. Jednalo se tak o mimořádnou příležitost shlédnout významné obrazy Jakuba Schikanedera, neboť některá vystavená díla nebyla u nás veřejně prezentována.
Je zajímavé, že tento umělec je více ceněn mimo Českou republiku.
Můj nejsilnější zážitek z výstavy ? Postál jsem dost dlouho před naturalistickou Vraždou v domě.
Samozřejmě hvězdičkami hodnotím původní 34 let starou knihu.

iceVS
iceVS
05.11.2019 5 z 5

...Mlčenlivé, do sebe schoulené postavy osamělých existencí, rozptýlení světla v krajině a městě...
...Je to pohled, v němž není vzpomínky, není zasnění, není toužení, není naděje...

Kniha splnila svůj účel, vysvětlila, poučila, objasnila, navedla na netušené.
Obrazy Jakuba Schikanedera jsou nádherné, úžasné, překrásné. Musí to být zážitek vidět je v reálu. Tichý úžas.