mora.nocna mora.nocna komentáře u knih

Vánice Vánice Vladimir Georgijevič Sorokin

Kniha sa číta sama a dojem z nej ostane ešte dlho

25.10.2017

Deník zlého psa Deník zlého psa Martin J. Howard

12. august :)

22.06.2017

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

Ani som nevedela, ze milujem komiksy...

14.10.2016 5 z 5

Nula kelvinov Nula kelvinov Jana Plauchová

no.. na tuto knihu som citala tolko oslavnych nazorov a ani jeden kriticky, ze som si ju musela precitat. no zial, ja musim povedat aj kritiku... pribeh, napady a tak - to bolo na jednicku. ozaj, hlavne ku koncu som citala a citala, zvedavost ma hnala. ale co sa pisania tyka, ja by som to troska preskrtala, bolo tam vela vaty a zbytocneho opakovania rovnakych informacii. no a hlavne teda pasaze s molly, to som vyslovene trpela, tie boli strasneee.. :) ale inac to bolo super premyslene, dej bol dobre odstupnovany. celkovo sa mi pacilo - len ta molly..ta molly... :D

--spoiler :)---

no a dalsia vec - vzdy, ked sa pise o cestovani v case, tak sa to neobide bez logickych chyb. ja som si vsimla jednu - ako si mohla ta claudia pamatat, ze vychovavala dieta a clanok v novinach o unose?
no a na rozdiel od kneslov-ej si myslim, ze to bol happy end :) mne sa zaver velmi pacil.

03.10.2016

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

kedze mam rada zaner "mestska fantasy", tak sa mi tento diel pacil najviac. a zda sa mi, ze aj autor sa vypracovava - co mi v prvom dieli napriklad dost vadilo, ze dej je znasilnovany, aby sedel na fotky, tak tu uz su tie fotky len ozaj takym doplnenim. len zaver teda bol zbytocne natahovany. dalo sa aj kratsie :) + konecne sa tu nasla postava, ktoru som si mohla oblubit (Sharon) :))

26.09.2016

Planéta exilu Planéta exilu Ursula K. Le Guin

Tazko si viem predstavit, ze sa najdu ludia, ktori ocenia vsetky tri poviedky. Ja mam velmi rada Boba Shawa, jeho poviedku som doslova zhltla. Tevis je tiez ok. Ale Ursulu LeGuinovu som doslova pretrpela. Naopak, ten kto zhltne Planetu Exilu, asi sa tazko nadchne pre Dvojnikov v case...

01.04.2015

Hodně jsme pili z řeky Léthé Hodně jsme pili z řeky Léthé Alena Mrázová

ked si pomyslim, ze moja byvala sefka tuto utlu knizku dala medzi vyradene, na vyhodenie, tak som fakt uprimne rada, ze som ju zachranila a sice o par rokov neskor ale predsa precitala. knizka je napisana stylom, ktory plynie a cita sa jednym dychom. budete pri nej plakat, pretoze je velmi smutna ale zaroven velmi krasna a poeticka. rozhodne velmi nadana autorka o ktorej vsak dako nepocut a to je skoda..

11.06.2014

Návrat na planetu Zemi Návrat na planetu Zemi Ivo Železný

Aj mne sa najviac pacila poviedka prorok a potom este kupte si knihu od berthera. Volanie ladoveho sveta ma dojalo, desattisic ton chromu a necakana pamiatka prave naopak :)

Zaujimave je, ze som poviedky citala na preskacku a neviem ci som si to zo zaciatku zle vyberala, ale ku koncu ma bavila kniha cim dalej tym viac.

08.06.2014

Konec Konec Daniel Handler

..celu seriu som si nemohla pomoct a mala som rada Olafa, takze posledny diel sa mi velmi pacil

03.12.2013 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

neviem co dodat. uplne skvela knizka, skvely svet, strasne som ju nechcela docitat.

....a lubim markyza Carabasa :D

10.11.2013 5 z 5

Zámok Zámok Franz Kafka

Pri citani jednotlivych pohladov kazdej z vystupujucich postav sa clovek neubrani pocitu, ze vsetko je tak silne subjektivne, a ziadna objektivna realita a pravda vlastne neexistuje. Niekedy ten pocit, ze to vlastne ani nie je nedosazitelny zamok, ako skor uz vopred predpkladana porazka. Ludia v dedine si mysleli, ze uradnici namahavo pracuju, ale uradnici akoby ani nevedeli "vo co go" (ked dostal K. list od Klamma, ze je spokojny s vysledkamijeho prace). Uplne uzasne napisane.

04.11.2013 5 z 5

Návrat z hvězd Návrat z hvězd Stanisław Lem

mne sa najviac pacil zaciatok knihy, skvelo vykresleny zmatok, ked sa clovek ocitne v buducom svete a vsetko funguje inac, nemoznost vymotat sa zo stanice, bludenie - ako v zlom sne. knizka sa mi inak celkom pacila, vyborny namet, len keby tam nebol cely ten absurdny lubostny pribeh s nepochopitelnymi dialogmi...

27.03.2013

10x sci-fi 10x sci-fi * antologie

niektore poviedky su slabsie, niektore vyborne. okrem asimova, ktory snad nemoze ani byt zly ma oslovila poviedka svetlo davnych dni, vyborny napad. peknu moralnu pointu ma poviedka tvar.

05.03.2013 2 z 5

Cudzinec Cudzinec Albert Camus

pre mna jedna z najlepsich knih co som citala

18.09.2012 5 z 5

Alfonz Vrtinôžka Alfonz Vrtinôžka Gerhard Holtz-Baumert

super knizka, este aj teraz si ju obcas citam, ked sa potrebujem rozveselit

30.07.2012 5 z 5

Zámok Otranto / Vathek Zámok Otranto / Vathek Horace Walpole

Prve dielo je typický gotický roman z hradu kde sa vyplňuje dávne proroctvo pomocou nadprirodzených síl. Druhé je podobné pribehom z tisíc a jednej noci.

04.12.2020

Úžasná krajina Úžasná krajina * antologie

Až prekvapivo výborný výber poviedok, odporúčam

02.06.2020

Podzemí Podzemí Emil Hoffmann

nejak nechapem tych 95% co tato knizka ma..mne sa ju podarilo precitat az na nejaky siesty pokus. je zvlastna, to ano, ale velmi tazko sa cita

31.12.2018

Dlouhá pouť do Santa Cruz Dlouhá pouť do Santa Cruz Michael Ende

vobec by mi nevadilo, keby tato knizka bola dlhsia

14.09.2018

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

typ knizky, ktory nechcem docitat. pre mna je Ajvaz nad vsetkymi spisovatelmi ku ktorym somsa zatial dostala

24.08.2018 5 z 5