Nula kelvinov

Štvorica mužov so širokou škálou vedomostí z rôznych oblastí ľudského poznania, vybraná veľmi dôkladnou a prísne tajnou selekciou vládou krajiny, je vyslaná na stroji času do minulosti. Má tam nájsť pozostatky havárie stroja času a zistiť príčinu havárie... V široko rozvetvenom deji sa prelína minulosť s prítomnosťou. Dianie a situácie sú nečakané, často na pohľad nemožné, avšak prísne logické, rešpektujúc dnešné vedecké poznatky z fyziky, genetiky, psychológie a aj z iných vedných a technických oblastí. Bonusom je skvelá naratívnosť a čítavosť celého diela....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181809/nula-kelvinov-181809.jpg 4.76
Literatura slovenská, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Q111

Kniha Nula kelvinov

mora.nocna
03.10.2016

no.. na tuto knihu som citala tolko oslavnych nazorov a ani jeden kriticky, ze som si ju musela precitat. no zial, ja musim povedat aj kritiku... pribeh, napady a tak - to bolo na jednicku. ozaj, hlavne ku koncu som citala a citala, zvedavost ma hnala. ale co sa pisania tyka, ja by som to troska preskrtala, bolo tam vela vaty a zbytocneho opakovania rovnakych informacii. no a hlavne teda pasaze s molly, to som vyslovene trpela, tie boli strasneee.. :) ale inac to bolo super premyslene, dej bol dobre odstupnovany. celkovo sa mi pacilo - len ta molly..ta molly... :D

--spoiler :)---

no a dalsia vec - vzdy, ked sa pise o cestovani v case, tak sa to neobide bez logickych chyb. ja som si vsimla jednu - ako si mohla ta claudia pamatat, ze vychovavala dieta a clanok v novinach o unose?
no a na rozdiel od kneslov-ej si myslim, ze to bol happy end :) mne sa zaver velmi pacil.

gan112
25.11.2015

Po prečítaní som si pripadal že sa mi to všetko len snívalo, a to je poklona autorkynej fantázií. Ale dám aj nejakú snáď konštruktívnu kritiku, pre prípad že by sa autorke chcelo vrátiť v čase a knihu prepísať. Knižka je skvelá, populárno-náučná beletria, detektívka, thriler, eticko-filozofický traktát, v jednom. Navyše jej nechýba humor, rozprávačský nadhľad a prepracovanosť na hlbokú úroveň. Vytkol by som snáď len extrémne baby friendly slovník. Trocha to odoberá reálnosti, ale o to je knižka milšia. Trocha by som ubral aj z romantiky, a nechal ju na imaginácií čitateľa. Predsa len pokiaľ nejde vyložene o ľúbostný román, je spisovateľ vždy na tenkom ľade. Miestami sa objavia aj nejaké logické chyby, no neva, kladov je určite viac. Dej nieje ukecaný, ako by sa zdalo, len inteligentne skúma, rozoberá, striedajú sa pohľady na vec. Postavy. Čo k ním povedať? Hlavné postavy sú sympatické a vedľajšie sa mi zo začiatku zdali pitoreskné, no postupne s dejom zvážnejú. Páčili sa mi tiež retrospektívne pasáže, tie boli urobené pohľadom viacerých postáv, a pomáhajú rozuzliť množstvo otáznikov ktoré čitateľa udržujú v strehu. Neviem kto to povedal (možno S.King), že najlepšie literárne počiny sú tie, keď spisovateľ rozhodí postavy do deja tak že začnú žiť vlastným životom. A to sa tu presne podarilo. Od stredu knihy sa otvára vesmír možností nielen o tom ako knižka skončí, ale aj o tom čo sa deje v deji momentálne. Mnohé možnosti deja ostanú len načrtnuté a ako čitateľ musím povedať že v mysli som si knižku napísal asi dva-krát dlhšiu. Škoda len že ju neobjavilo viac ľudí, aspoň teda tu v databáze. Odporúčam rozhodne áno.Ja by som si pozrel aj filmovú verziu. Osudový dotyk by mal konkurenciu.)

kneslova
28.07.2014

Autorce musím udělit 5 hvězdiček. Klobouk dolů, takové dílo, které začala psát ve svých 16 letech. Výborný nápad, dobře zpracovaný děj a tolik tolik informací z fyziky a genetiky. Neotřelý konec - žádný happy end. Nejspíš by se dalo vytknout pár věcí, dost zdlouhavý a obsáhlý příběh. Ale celkově moc dobré, doporučuji a sama se vrhnu na druhou knihu autorky.