moonula moonula komentáře u knih

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Opět parádní kousek..

15.03.2018 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Musím napsat,že kniha byla fakt dobrá.Horory nečtu,ale miluju pohádky a toto svým způsobem byla pohádka pro dospělé.
Už dlouho jsem po té knize pokukovala a váhala jestli ji číst,příležitost mi ji sama vložila do rukou a tak jsem neváhala a začetla se.Od začátku byla a vlastně je skvělá.Ráda bych ji viděla i ve filmovém provedení.Snad jednou bude.Manxe by mohl hrát Mickey Rourke.Pasoval by na tu roli úplně skvěle.Tato kniha je vlastně moje první od tohoto spisovatele.Možná sáhnu ještě po nějaké jiné.Snad se bude taky líbit jako tato.

14.11.2017 5 z 5

Galateia Galateia Marta Melicharová

Knihu jsem si zakoupila na doporučení a taky proto,že uznávám a chci podpořit české spisovatele.Miluji pohádky zřejmě dědictví po otci.I on před spaním čítával různé bajky aby se mu lépe spalo.. :-) Kdo zná starou pohádku malé mořské víly z roku 1976 kde hrála Miroslava Šafránková s Radovanem Lukavským, tak jistě bude vědět o čem ta kniha asi zhruba bude.Ano-Je to o mořské víle nebo-li bohyni,která se teprve má zrodit prakticky z ničeho a popis toho jak se stalo,že z obyčejné sedmnáctileté dívky je náhle všemocná všemi milována,uctívána,obávaná a sto let očekávaná překrásná bohyně.
Kniha byla pěkně napsaná.Líbilo se mi to i popis krajiny a lidí jak na souši tak i pod mořem.Hltala jsem ten příběh i když je pohádkový.Chtěla jsem být tou bohyní.Spoustu věcí bych udělala jinak než ona,mít jen její moc a sílu s podmanivou krásou.. :-) :-) Chtěla jsem dát pět hvězdiček,ale nedám.Příběh byl tak ustřižený,že jsem málem padla s otevřenou pusou na zem.Nečekala jsem to.Chci číst dál a při otočení stránky náhle nic.KONEC...Nedokončená kniha.Chybí ji tam ten konec,něco co by vysvětlilo proč se stalo to co se stalo..Je to nedomyšlený.Jedině že by se už psal druhý díl navazující tady na tento.Ale pochybuji.Spisovatelka asi zřejmě něco zkoušela a nedodělala co měla..Škoda
Třeba se zamyslí a udělá s tím něco.Velice jsem zklamaná a naštvaná.Ano to je to správné slovo.Jsem naštvaná..

05.09.2017 4 z 5

Zimná romanca Zimná romanca Sabrina Jeffries

Tak jsem zvědavá na další díl s Piercem Waverlym, hrabětem z Devonmontu .. Jen si musím počkat až to vyjde u nás a to bude tak v listopadu 22... Doufám taky,že to vyjde hned i jako e-kniha..Všechny díly jsem koupila do čtečky a tak snad nebudu muset kupovat jako poslední díl knihu..Zase by ležela opuštěná a sama v knihovně..

15.08.2017

Podvodnice Podvodnice Kristína Ježovičová

Jsem ráda,že jsem nedala na recenze ostatních a knihu si přeci jen přečetla.
Moc se mi líbila.
Ani v noci jsem nespala a četla a četla..
Bezva knížka

05.05.2017 5 z 5

Dávná tajemství Dávná tajemství Sabrina Jeffries

Tristan...
Ten byl opravdu zajímavý..Měl pohnutou minulost a byla jsem zvědavá jakou mu autorka připsala nevěstu a budoucnost...
Nebyla jsem zklamaná.Takto podobně jsem si přála aby to dopadlo..
Aby našel své místo v životě a očistil své jméno..

19.10.2016 5 z 5

Zvraty osudu Zvraty osudu Sabrina Jeffries

Dávám pět hvězdiček..Kniha byla fakt hodně dobrá...Ostatně jako všechny před ní.

19.10.2016 5 z 5

Gabra a Málinka se učí latinsky Gabra a Málinka se učí latinsky Amálie Kutinová

Moc pěkné počteníčko...Četla jsem jako malá,pak svým dcerkám a teď i můj synek poslouchá o darebačinách Gabry a důvěřivosti malé Málinky..Je to kniha poučná a zároveň samá legrace..Jsem ráda,že tyto knihy Gabry a Málinky vlastním.Navíc na Žítkovou kam jezdívali za svým švagrem Fanůškem jezdíme každý rok a vzpomínáme kudy cérky létaly s ogarama,kde pásaly kozu herku a Šemíka.. :-)

27.05.2015 5 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Co na tu knihu říct? Nebyla špatná.. Byla zajímavě napsaná,někdy jsem se musela vracet o několik stran nazpět protože tam figurovalo tolik lidí kteří v jádru měli spolu hodně společného a já si ty jména přestávala pamatovat..Moc lidí,rodin a spoustu lidských příběhů... Je tam taky hodně psáno z bible a ty příběhy rozebírané v tom smyslu,jak asi Bůh myslel tu či onu situaci a proč tak učinil..Co to lidem dalo nebo vzalo...Knihu jsem četla dlouho,stále jsem ji odkládala a zase se k ní vracela...Byla jsem zvědavá jak Brek Cuttlerová dopadne..Co se s ní stalo a dále stane... Nevím....Jaksi jsem byla ráda,že jsem ji už dočetla a vložila do knihovničky.V každém případě tato kniha byla napsaná tak,že i když člověka za srdce nechytla jako jiné knihy,které se čtou jedním dechem,tak v každém případě stále nutila číst dál a dál a dál...To ta lidská zvědavost nedovolila knihu nechat stranou na jindy...

03.04.2015 3 z 5

Sabat Sabat Blanka Jehlíková

Tak sabat byl bezvadnej. Škoda,že není ještě další pokračování. Určitě bych ji měla ráda ve své knihovně a s chutí se začetla. Potřebuji vědět co se stalo s královnou a neteří,její maminkou a babičkou.Co ti mágové a jejich zlost na staré čarodějky.Jestlipak si s nimi královna poradila a jakým způsobem. Určitě by to bylo na další pěknou a zajímavou knihu.

05.08.2023 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Blanka Jehlíková

Dlouho odkládaná kniha po které jsem náhodně sáhla. Od začátku mě chytla. Bezvadně napsaná. Určitě si ji ještě přečtu. Připomínala mi knihu vysmátá koza,kterou napsala Ivana Vostřáková. Takové fajn ulítlé počteníčko.

05.08.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Kniha skvěle napsaná.Historie a strašidla..Miluju to.
Dva díly v jedné knize mě mile překvapily a fakt jsem si to konečně pořádně užila.

22.01.2023

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Tak nebylo to špatný,ale žádný zázrak taky ne.Čekala jsem něco víc a než jsem pochopila o co se vlastně jedná,tak byl konec.
Konec byl vlastně nejlepší. Četla jsem to opravdu dlouho. Né,že by to byla úplná nuda,to jistě ne,ale chvílemi jsem se do čtení musela nutit.Za přečtení to přesto stojí.Zatím jsem nic podobného nečetla.

29.11.2022 4 z 5

Nebeská řeka Nebeská řeka Adriana River (p)

Knihu jsem si koupila hlavně ze zvědavosti. Sága sedmé nebe byla fakt mimořádná a proto jsem čekala na to "wow !" z nově propracované knihy. Bohužel to nenastalo. Původní verze je daleko lepší a krásnější hlavně v popisu děje. Tady v té nové spoustu věcí chybělo a čtení bylo více než nudné. Po přečtení se k ní určitě vracet nebudu. Začala jsem opět číst původní knihu sedmé nebe a teď si to teprve pořádně vychutnávám. Kdo dříve nečetl, nepochopí a tato verze mu jistě vadit nebude. Mně vadila a to opravdu hodně.

26.06.2022 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nádhera

06.10.2021 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Dalo se to..

06.10.2021 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Wolfgang Hohlbein

Moc otázek,málo odpovědí. Zatím se v příběhu ztrácím, ale nezoufám a pokračuji dál.. :-) Úplně marný to není.

23.01.2021 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Kniha docela v pohodě.Dobře se četla a přinutila mě nad ní přemýšlet.Není to nereálné.Jsou i dnes lidé,kteří žijí v takovým svým jiným světě,kde nevědí kdy je skutečná realita a kdy je jejich představa.Hledají pravdu a motají se sami v sobě a svých bludech.Napadají sousedy a blízké osoby,kdy je obviňují z věcí které se nikdy nestali.
Ano,kniha je zajímavě napsaná a ráda si přečtu další knihu.

06.01.2021 5 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Kniha pro mladý,ale vůbec mi nevadilo že jsem už vyrostla z dívčích střevíců.Dobře jsem si početla.Zhltla jsem všechny díly jako nic.

24.10.2020 5 z 5

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

První díl bezva a druhý díl paráda.
Fakt jsem si dobře početla.

24.10.2020 5 z 5