Krev elfů

Mladá žena z chudinských čtvrtí Ria de Janeiro, prastará legenda, cesta časem do zapadlého, zimního světa – elfí epos Wolfganga Holbeina vrhá úplně nové světlo na patrně nanejvýš fascinující postavy fantasy. Pia je dítě ulice. Vyrostla v chudinských čtvrtích Ria de Janeiro, proto zná denní boj o přežití a plánuje větší ránu, aby přišla k penězům. Přitom se skoro nic nedaří a víc než to: Pia je náhle katapultována do zimního středověkého světa. Zmatený obraz se skládá jen pomalu v záhadný rébus: Pia přistála v Bělolese. Kdysi tu panovala válka mezi elfy a lidmi, která skončila zmizením elfů a proroctvím. Princezna Gaylen se vrátí a s ní síla starého elfího kouzla. Proroctví, které pro Piu všechno změní, neboť nakonec je to ona, kterou v Bělolese nazývají prostě jen „Gaylen"…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45885/letopisy-elfu-krev-elfu-45885.jpg 376

Letopisy elfů 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Plejáda

Die Chroniken der Elfen: Elfenblut, 2009

Kniha Krev elfů

Artemis886

Zajímavá kniha s temným, zmrzlým světem, kde není nic jak se zdá.
Byla to velice zvláštní kniha, musím přiznat ž jsem čekala něco úplně jiného, ale zklamaná jsem nebyla. Sice bylo místy těžší se začíst a pozorumět textu, ale když člověk překládá z němčiny tak se to hold stává. Možná by kniha byla lepší kdyby byla kratší a více k ději, četla by se lépe, ale určitě není zas tak špatná:)

moonula
23.01.2021

Moc otázek,málo odpovědí. Zatím se v příběhu ztrácím, ale nezoufám a pokračuji dál.. :-) Úplně marný to není.

Balek195
06.12.2020

Je to velice pěkný příběh, který by ale mohl mít tak o 200 stran méně. Autor tady zabíhá do přímo šílených popisů myšlenek hlavní hrdinky Pii, které občas (a to teď nepřeháním) zaberou až 2-3 stránky. Postavy jsou mi celkem sympatické, jediný problém je v délce. A to mám rád tlusté knihy.

Nelaach
09.06.2018

No... tuhle knížku bych ohodnotila 2,5 body, protože do téhle knížky jsem se skoro vůbec nezačetla, ale ze zvídavosti jsem ji musela dočíst, páč mě zajímalo, jak to skončí. Přemýšlím nad tím, zda-li má cenu číst si další dva díly.

PeťkaW.
22.03.2017

S velkým sebezapřením a přemáháním jsem před chvílí konečně knihu dočetla. Musím bohužel říct, že takhle do čtení jsem se musela naposledy nutit, když jsem četla odbornou publikaci o české literatuře 19. století. Nenávidím rozečtené série, ale u téhle mě nikdo a nic nepřinutí, abych začala číst i další díly. Protože: děj - o ničem, postavy - do jedné krajně nesympatické, prostředí - nudné, zápletka - rovna příběhu o tom, jak pejsek a kočička vařili dort, spád - dětská sjezdovka je proti tomu, co se mi dostalo v knize, zabijácký sešup, poutavost - nulová, jazyk - otřesný, ale za to může s největší pravděpodobností překlad a korektura (překlepů a chyb v tisku nepočítaně, a několik vět za sebou typu: "Bývala by nebyla byla viděla..." mě opravdu ničily), rozsah - kolosální, když vezmeme v potaz, že děj se odehrával ve 14 dnech, z toho 2 byly popisovány na 300 stránkách. A takhle bych mohla pokračovat dál. Miluju fantasy tématiku a ještě víc tu, ve které jde o elfy. Ale tohle prostě... nešlo. Letopisy elfů jsou obrovským zklamáním.

BarkaS
03.09.2016

Skvělý začátek, zajímavý nápad, který ale bohužel sám sebe ztrácí, čím déle kniha trvá.

natalie2171
21.02.2016

Tak jo, nerada to říkám, ale na další díl se v blízké budoucnosti nechystám.

Prvních pár stránek jsem četla opravdu z donucení. Všechno bylo jakési zamotané, nechápala jsem téměř každou druhou větu. Ty věty byly naplácané jedna za druhou, jakoby autorovi ujela ruka a on psal to, co ho napadlo. Chtělo by to větší pořádek a ne dvě stránky bez odstavců o myšlenkách hlavní hrdinky, která mi jaksi nebyla sympatická už od začátku.

Sotva jsem se doplazila na první stovku, musela jsem usoudit, že se zde pořád nic neděje a po pořádný děj budu muset sáhnout i na ty další díly! Naštěstí tím opravdu chabým světlem na konci tunelu byly závěřecné strany, při kterých se už konečně něco dělo, ale znovu to bylo ukončeno pro náruživé čtenáře, kteří si přečtou všechny díly této zoufalé trilogie.

Doufám, že už si tak špatně nevyberu při hledání v knihovně. Ale co to plácám, možná se to někomu líbilo nebo se to chystají číst a já jim tu pošlapávám plány :-). Chce tomu dojít na chuť. Ale já na ni nějak nedošla. Bohužel. Ani 500 stránek tomu nestačilo.

Marthas
11.04.2014

Ano, zaujal mě obsah a celou dobu jsem si říkala, kdy že už ta tortura skončí - osobně mi tento autor nevadí, ale v této knize se opravdu překonával v utrpení, a to nejen postav ale i mučení čtenářů, takže další díl nikdy!!!
A k tomu je to tak tlusté!!