montaana219 montaana219 komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Zasáhl mě především první příběh, stále na něj musím myslet.

10.07.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Velmi čtivé, četlo se samo, přestože jsem se s žádnou z postav nedovedla ztotožnit. Nejvíce se mi líbily příběhy Rebeky, Nikoly, Lindy a paní Dobrovolné.

10.07.2016

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Mikuláš nikdy nezklame :-)

10.07.2016 5 z 5

Vratné lahve Vratné lahve Zdeněk Svěrák

Film mě bavil víc.

27.05.2016

Milé, příjemné, k pousmání, k zamyšlení, dojemné, posmutnělé, lidské, obyčejné, o životě.... :-)

06.03.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Začátek trochu pomalejší, později jsem se nemohla odtrhnout. Dítě číslo 44 je velmi dobrá kniha, přesto, konec mě trochu zklamal....připadal mi lehce absurdní.

22.02.2016 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Moje druhá kniha od Irvinga. Líbilo se mi to asi trochu méně, než Svět podle Garpa, ale stejně se mi to líbilo strašně moc. Pro mne velmi zajímavé, velmi čtivé a osobité dílo. Jediné, co mi vadilo, byla jistá nepravděpodobnost příběhu. Těch lidí, kteří se "hledali", byli "nejistí" a různě "ujetí" v ohledu jejich sexuality, bylo přeci jen v knize na můj vkus až přehršle. Ale možná to byl autorův záměr.

31.01.2016 4 z 5

Devět povídek Devět povídek J. D. Salinger (p)

Salingerovy povídky ve mě zanechaly hluboký dojem. Podle mě nejlepší - Den jako stvořený pro banánové rybičky, Věnováno Esmé - z lásky a žalosti a Teddy. Velmi příjemně se četla také De Daumier-Smithovo modré období. Naopak nejslabší pro mne byla Smějící se muž. Ale jako celek je kniha opravdu působivá, často překvapí a nutí vás přemýšlet. Určitě si ji ráda přečtu znovu.

16.01.2016 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Uf..... to mi dalo zabrat!

12.12.2015

Pán much Pán much William Golding

Právě jsem dočetla a jsem plná dojmů. Zpočátku se to jeví jako dobrodružný příběh pro děti, ale pak.... Tato kniha za přečtení opravdu stojí.

03.11.2015 4 z 5

Čtivé, ale čekala jsem něco trochu jiného.

13.10.2015 3 z 5

Vagina. Nová perspektiva Vagina. Nová perspektiva Naomi Wolf

Pisatelka předchozího komentáře knihu nejspíš nečetla nebo nevím :D Pro mne byla kniha velmi poučná a inspirující. Velmi často až neuvěřitelně přesně vystihovala mé pocity. Palec nahoru. :)

01.10.2015 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jestli chcete co vědět.... od teď je tohle moje oblíbená knížka ;)

17.09.2015 5 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Kniha mě hrozně moc nebavila.

14.09.2015

Nosatá Natálie Nosatá Natálie Jana Frey

Pamatuji si, jak jsem se jednoho podzimního dne byla s maminkou přihlásit do knihovny a jako první jsem si vypůjčila právě tuto knihu. Nostalgie :)

14.09.2015

Návod k použití rozvedeného muže Návod k použití rozvedeného muže Albert Salický

Tuto knihu jsem sice dočetla, ale několikrát během čtení jsem měla nutkání ji odložit. Kniha opravdu nemá příběh. Autor pouze chtěl sdělit své názory a postoje k různým věcem a také se pochválit. Vtipné to také nebylo.... zklamání.

14.09.2015 odpad!