moničina moničina komentáře u knih

Preventivní vražda Preventivní vražda Stanislav Češka

Mám rada knihy z tejto série o Berkovi, ale toto sa vobec nepodarilo. Jedna veľká nuda. Zápletka, dej, jednotlivé postavy, všetko. Kniha po prečítaní putovala do knižnej búdky. A čo mi tiež vadí, obsah uvedený na zadnej strane knihy nekorešponduje s dejom. A to je niečo, čo v literatúre nemá čo hľadať. Berka predsa nemal s vyšetrovaním nič spoločné, bol len poslucháč príbehu! Tak aký jeho prvý pripad v staronovej funkcií? A to neustále useknutie uprostred deja a umelé vytváranie kratučkych kapitol bolo otrasné. Nedalo sa to ani čítať.

09.04.2022 1 z 5

Nacistické poklady a StB Nacistické poklady a StB Jaroslav V. Mareš

Súhlasím, niektoré zaujali viac, iné menej. Akcia Neptún by si zaslúžila viac priestoru, to teda bola rafinovaná akcia.

28.02.2022 3 z 5

Priveľa podozrivých Priveľa podozrivých Václav Neuer

Opäť, výborné, absolútne bez výhrad. Zaujímavá zápletka, typická dnešná doba a dobrý opis prostredia, kde a to odohráva. A páči sami aj kolektív detektívov, je to lepšie a menej vulgárne a drsné, než dánovky.

28.01.2022 5 z 5

Záhada neskorej pomsty Záhada neskorej pomsty Brigitte Johanna Henkel-Waidhofer

Opäť vydarený pribeh s uplne novou a netypickou zápletkou. Jediná výtka sa týka trochu prirýchleho ustrihnutia záveru a trochu menej aktivnosti Jupitera pri odhaleni páchatela.

29.12.2021 4 z 5

Plán vaší duše v lásce a vztazích Plán vaší duše v lásce a vztazích Robert Schwartz

Na rozdiel od troch skvelých predchádzajúcich kníh bol toto iba slabý odvar. To som od tohto autora nečakala. A čo mi tam vyslovene prekáža a nútilo ma preskakovať texty bolo neustále omielanie toho istého v rámci kapitoly, čím sa úplne zbytočne natiahli jednotlivé kapitoly. A myšlienky boli také nejaké nevýrazné. Toto som ozaj nečakala a kniha skončila v knižnej búdke. Či si v budúcnosti ešte kúpim knihu z tejto série, hovorím skôr nie.

29.12.2021 2 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Opäť, výborná klasika od tejto autorky. Veľmi sa mi páči, ako zase vykreslila prostredie a jeho atmosféru. Ale súhlasím s jednym z názorov, škoda, že Palec nebol aktívnejší.

21.11.2021 5 z 5

Doteky zabitých Doteky zabitých Iva Procházková

Zatiaľ najlepšia zo všetkých troch, ktoré vyšli. Dúfam, že bude pokračovanie.

07.11.2021 5 z 5

Přísaha Přísaha Luděk Kubát

Pre mňa najlepšia z celej série.

21.10.2021 5 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Chvalabohu nejde o triler, ale skor o klasicku detekivku z českého prostredia. Vtipné dialógy, sympatické postavy vyšetrovatelov, moderný štýl. Dúfam, že autor bude pokračovať s písaním detektìvok, a použije opäť obe svojrázne dvojice detektívov.

18.09.2021 5 z 5

Letecké katastrofy Letecké katastrofy Christine Negroni

Veľmi slabo spracované bez podrobností. Radšej mala uviesť len niekoĺko prípadov a vyhrať sa s nimi poriadne.

25.07.2021 2 z 5

Ketamínový fantóm Ketamínový fantóm Pavol Fabian

Veĺký vydarená krimi z prostredia Bratislavy. Páči sa mi štýl, akým je príbeh napísaný, aj zápletka je netradičná. Pekný opis jednotlivých postav. Trochu mi to pripomýna štýl Václava Neuera, ktorého knihy ma tiež bavia. Je na škodu, že pán Fabian nepokračoval v písaní ďalších krimi.

20.07.2021 4 z 5

Galerie zločinu II - Tajemství policejních protokolů Galerie zločinu II - Tajemství policejních protokolů Jan Stach

Výrazne slabé oproti prvému dielu. A strohé, chýbali mi podrobnosti.

19.07.2021 3 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Celé divné a neprirodzené napísané. Chémia medzi hlavnými postavami slabá, dej o ničom. Nedočítala som to a knihu darovala do knižnej búdky.

18.07.2021 1 z 5

Osudový zkrat Osudový zkrat Luděk Kubát

Mám rada jeho sériu s Ctiradom, ale toto bolo už moc naivné a nevierohodné. Celá zapletika bola trápna, chvíľami som mala dojem, že nejde o krimi ale erotický žáner.

09.07.2021 3 z 5

Vražda v lázních Třeboni Vražda v lázních Třeboni Rudolf Ströbinger

Trápny Jost, naivné vykreslené postavy. A zbytočný opis histórie Trebone. Kniha na jedno použitie.

07.07.2021 3 z 5

Výborne spracované, detailné. Doporučujem prečítať aj s knihou Polnoc v Černobyle, obe knihy obsahujú detailné informácie o tom, čo viedlo k tragédii, jej priebeh a čo bolo potom. Skvelá práca.

04.07.2021 5 z 5

Vraždy s odstupem Vraždy s odstupem Michaela Mužíková

Výborná ľahká oddychovka, jednoduchý dej a jasné vykreslenie postáv.

30.06.2021 4 z 5

Kňažná z Lemúrie Kňažná z Lemúrie Katarína Lazarová

Naivné a nevierohodné. A vadilo mi neustále preskakovanie z osoby na osobu, chaotický dej a úplne chýbalo v závere vysvetlenie motívu vraźdy.

30.06.2021 2 z 5

Mat šachovému králi Mat šachovému králi Vlastimil Hort

Taký slušný priemer. Dobrá oddychovka, ale konce vo všetkých troch príbehoch boli moc urýchlene.

17.06.2021 3 z 5

Uplakaná jeseň Uplakaná jeseň Václav Neuer

Opäť, stará dobrá klasika s dobre zohraným tímom.

17.06.2021 4 z 5