Přísaha

Přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473984/bmid_prisaha-rWL-473984.jpg 4 31 10

Všechno nasvědčovalo tomu, že mrtvý mladík, kterého nalezl v lese náhodný houbař, zemřel shodou nešťastných náhod. Vyšetřující tým v čele s kapitánem Petrem Beránkem je o tom plně přesvědčen. Zlom ve vyšetřování ale nastává, když jsou povoláni k dalšímu mrtvému mladíkovi, jenž byl úzce spjat s první osobou. A bude poslední? Složité vyšetřování zavede kriminalisty do nedávné minulosti a nic nevypadá, jak se zdá. Potenciálních pachatelů je několik a vyšetřovatelé musí toho pravého. A výtvarník Ctirad Karafiát opět exceluje...... celý text

marlowe
05.11.2023 2 z 5

Jakmile mám problémy s autorovou stylistikou (a že jsem je tady měl opravdu masivní), nejsem už potom schopen posuzovat příběh nezaujatě. Pro mne je práce s jazykovými prostředky alfou omegou literatury a pakliže mi jazykový projev připomíná neumělý školní sloh, pakliže dialogy šustí papírem a pakliže charaktery a jednání postav na mě působí jako hlazení proti srsti, chuť k rozdávání hvězdiček u mne logicky povážlivě slábne.

sakro
01.08.2023 5 z 5

Ani v této knize pan Kubát nezklamal. Děj má spád, velmi dobře se čte, k rozuzlení se musíte pročíst opravdu až do konce. Už teď se těším na další díl

kokrokr
05.12.2022 3 z 5

Není to průšvih, ale ani nic objevného. Je ovšem pravda, že na rozdíl od mnoha autorů vycházejících v této řadě, si Kubát dokázal udržet dobrý standart. Většina románů vycházejících v edici „původní česká Detektivka” totiž nestojí ani za fajfku tabáku. Čtenáře, louskajícího tyto podřadné příběhy, poté dokáže nadchnout i obyčejný průměr. Kvalitní a zajímavou knihu, kterou bych si rád znovu přečetl, jsem v této řadě dosud nenašel.

Janda777
01.09.2022 5 z 5

Dobře napsaná detektivka.

babystar
03.07.2022 4 z 5

Sedmý příběh z Klášterce o tom, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě (jen někdy se jim někdo snaží pomoci). Tentokrát oběti nevyvolávají soucit a člověk by řekl, že "dobře jim tak". Kniha má napětí i spád. Autor předhazuje čtenářům mnoho možných pachatelů, kteří se pohybují na inkriminovaných místech a ve výsledku vzbuzuje opravdový pachatel spíše lítost.

konicekbily
20.06.2022 5 z 5

Moc pěkná původní česká detektivka od pro mne dosud neznámého autora. Napsána moderním stylem, formou krátkých kapitol, a tak se autorovi podařilo rychle představit hlavní postavy vztahujících se k ději. Je nám nabízeno více řešení a jak do bylo je vysvětleno dokonale! Další autorovu knihu si přečtu.

rafan65
25.04.2022 5 z 5

Další pěkná detektivka od pana Luďka Kubáta. Příběh má spád je tu hodně potenciálních pachatelů a rozuzlení na samém konci. Prostě pěkné a pohodové čtení.

ennlady
20.12.2021 4 z 5

Čtivá česká detektivka, rychle ubíhající děj, několik podezřelých, ale konec docela předvídatelný. Ale jo, líbilo se mi.

moničina
21.10.2021 5 z 5

Pre mňa najlepšia z celej série.

bedkniha
10.10.2021 5 z 5

Nevím proč, ale tato série s Karafiátem a Beránkem se mi líbí.

české detektivky

Luděk Kubát