moničina moničina komentáře u knih

Takový normální den Takový normální den Will Carver

Dočítala so to a som v rozpakoch. Ako to hodnotiť? Zápletka velmi netradičná, záver a odhalenie absurdné. Súhlasím, ani mne ten štýl písania nesadol. Celé to bolo také neusporiadane, udalosti skákali hore dole a chýbal tomu systém. Viac než krimi to bola skor psychologická sonda do myslí obetí a manipulátora.

09.03.2021 2 z 5

Tři případy a otec a syn Queenové Tři případy a otec a syn Queenové Ellery Queen

Podarené všetky tri príbehy, z nich jednoznačne najlepší bol druhý. Milujem takúto atmosféru New Yorku z danej doby.

08.03.2021 4 z 5

Král je mrtev / A osmého dne... Král je mrtev / A osmého dne... Ellery Queen

Oba príbehy boli v netradičnom prostredí. Prvý príbeh mi miestami pripadal ako sci-fi, ale bavil ma i keď kriminálna zápletka bola tuctová a páchateĺ zrejmý hneď. Ale za to prostredie a jeho bravúrny popis dávam 80%. Druhý príbeh nič moc, dávam 40%.

04.03.2021 3 z 5

Případ čurací panny Případ čurací panny Jitka Ludvíková

Páči sa mi štýl akým je kniha napísaná a tiež opis postav a vtipné vsuvky. To, čo mi vadí je zbytočné pridanie veĺa postáv, ktoré so zločinom súviseli iba minimálne a to rozptylovalo moju pozornosť. Tým sa kniha zväčšila na zbytočných takmer 400 strán.

26.02.2021 4 z 5

Cviky pro zdravé nohy Cviky pro zdravé nohy Christian Larsen

Útla ale vyborna knižka. Konečne som našla knihu s posilňovaním chodidiel, vhodné pre ľudí s padnutou klenbou, plantárnou fascitídou, vbočenými palcami, slabými kotníkmi. Uz predtým som našla na internete cviky na niektoré z vyššie uvedené problémov ale cviky mi nepomohli. Až sa mi dostala do rúk táto kniha, kde sú tiež viaceré z tých cvikov v obrázkovej aj textovej forme, ale sú pri nich napísané aj chyby, ktorým sa pri ich prevedení treba vyhýbať. A veru, preto mi predtým nepomáhali, robila som chyby. Túto knihu jednoznačne doporučujem tým, ktorý majú problémy a bolesti chodidiel, táto kniha je asi jediná na našom trhu.

26.02.2021 5 z 5

Duše na zemi Duše na zemi Linda Backman

Veľmi som sa tešila na netradičnú a velmi zaujímavú tému. A prišlo velke sklamanie. Nezáživný štýl písania, málo zaujímavé prípady z praxe a málo užitočných informácií. A mnohé veci opakujúce sa naprieč knihou.

22.02.2021 2 z 5

Muž v růžové vaně Muž v růžové vaně Milena Brůhová

Tie novšie príbehy ma tak nejavia ako tie staršie. Už to nemá ten cveng a chyba mi tu interakcie medzi Novákom a Valentom.

20.02.2021 3 z 5

Případ na Zlaté horečce Případ na Zlaté horečce Jan Frána

Zase vtipné s excelentnym opisom prostredia a kempovania ako aj výborný opis jednotlivých postav a nálad pri jednotlivých dejoch. Na rozdiel od prechádzajúcich knih je tu však kriminálna zápletka menej napínava a nezačína hneď od začiatku a preto som dala len 80%. Ináč, perfektne ako vždy, a zase ľutujem, že to nikdo nesfilmuje.

16.02.2021 4 z 5

Falošná pandémia 2 Falošná pandémia 2 kolektiv autorů

Opäť, nezáživné s neustále sa opakujucimi faktami naprieč knihou, nic poriadne sa nedozvieme.

15.02.2021 2 z 5

Falošná pandémia - kritika vedcov a lekárov Falošná pandémia - kritika vedcov a lekárov kolektiv autorů

Veľmi nezáživné a ťažkopádne. Nič sa tam človek vlastne nedozvie a stale sa to iste opakuje v celej knihe.

14.02.2021 1 z 5

Očkování - hrozba nebo záchrana? Očkování - hrozba nebo záchrana? Tomáš Kašpar

Výborná kniha, z ktorej som sa dozvedela podrobnejšie to, o čom som len tak povrchne predtým počula. Hlavne tá kapitola o prisadach vo vakcinach a ich účinky na rozne casti ludskeho tela su vynikajuco odprezentovane a velmi vierohodne vysvetlene. Cela kniha zase posunula moje poznanie dalej a dufam, ze autor bude aj v buducnosti pokracovat v odhalovani velmi zaujimavych a zavaznych veciach, týkajúcich sa nášho zdravia a zivota. Ďakujem.

06.02.2021 5 z 5

Krkavčí súd Krkavčí súd Václav Neuer

Súhlasím, je rozhodne lepší ako Dan. Opäť podarený i keď drsný príbeh. Som len sklamaná, že v roku 2020 nevyšla nová kniha a dúfam, že autor neprestal s písaním série Ledecký.

01.02.2021 5 z 5

Neobjasněné záhady 2. světové války Neobjasněné záhady 2. světové války Michael Fitzgerald

Bližší rozbor niektorých udalosti. Páči sa mi triezvy pohľad autora, mnohe veci, ktoré sa stali predmetom konspiracie autor dokáže vysvetliť vierohodne a pritom to robi nenásilnou formou na rozdiel od iných autorov.

30.01.2021 4 z 5

Vražda v nemocnici Vražda v nemocnici Petr Bým

Výborne, s vtipnými momentami, baví ma autorov štýl. Rovnako dobre ako Vrazda na svadbe. Dúfam, že bude v písaní krimi pokračovať.

17.01.2021 5 z 5

Žádné slzy pro mrtvého Žádné slzy pro mrtvého Pavel Verner

Dobrá oddychovka, ktorá pobavila hlavne vďaka postave Čira.

16.01.2021 4 z 5

Vražda v blázinci Vražda v blázinci Václav Bešťák

Začiatok bol dobrý ale potom ma to prestalo baviť. A chýbal tomu nejaký "šmrnc".

13.01.2021 3 z 5

Vražda domácí kočky Vražda domácí kočky Karel Štorkán

Problém je, že som najprv videla film, ktory bol výborný a to aj vďaka výborným hercom, čo tomu celemu deju dodalo dynamiku. A práve taká dynamika mi v knihe chyba, nemá to ten šmrnc. Aj preto nebudem hodnotiť knihu bodovaním, pretože film nasadil vysokú latku.

09.01.2021

Pod jabloní Pod jabloní Jindřiška Ptáčková

Oddychovka. Páči sa mi štýl, akým je príbeh napísaný, viacero svojskych postav a vtipné vsuvky. Súhlasím s už uverejnenym nazorom, kto má rád túto Edícii Moba, kniha patrí k tým vydareným.

02.01.2021 5 z 5

Velký podvod Velký podvod Philip Marshall

Chaotický a nezrozumitelny štýl, akým je kniha napísaná.

01.01.2021 2 z 5

Jasnovidec v policejních službách: Příběhy ze zákulisí současné kriminalistiky Jasnovidec v policejních službách: Příběhy ze zákulisí současné kriminalistiky Krzysztof Jackowski

Zaujímavá téma, ktorá doteraz chýbala na našom knižnom trhu. Avšak štýl, akým je kniha napísaná mi nesadol, je taký chaotický, veci nie sú dotiahnuté do konca, povrchný opis prípadov bez detailov, ktoré by to celé urobili zaujimavejsim. Chyba tomu nejaká ucelenost. Snáď jedine možné vysvetlenie, že autor mozno nie je skuseny spisovatel. Naše slovenske a české pitavaly sú ináč robené, u nás je vždy aj nejaký záver. Túto knihu by som ani nenazvala pitavalom.

01.01.2021 2 z 5