Případ na Zlaté horečce přehled

Případ na Zlaté horečce
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465948/bmid_pripad-na-zlate-horecce-lKj-465948.jpg 5 14 14

Vodácké detektivky série

< 4. díl >

Již čtvrtá autorova detektivka z trampsko-vodáckého prostředí. Celý kraj kdysi vzrušila série loupeží v klenotnictvích, zejména ta poslední, ze které si lupiči odnesli obzvlášť bohatou kořist. Pak ale byli odhaleni a zatčeni. Jen jejich lup se nikdy nenašel. Šéf lupičské bandy byl ve vězení zabit. A přitom to byl on, kdo lup ukryl a jediný, kdo věděl kde. Jeho kumpáni se po odpykání trestu postupně vracejí, a když je indicie zavedou na jedno tábořiště, ke svému nemilému překvapení zjistí, že už tam zlato hledá někdo jiný. Na čtyři stovky trampů se tam sjely, aby se na pár dní vrátily do časů dávno minulých a tábořiště proměnily v zlatokopecké městečko Dawson City. Střet těchto dvou světů vede k vzniku mnoha kuriózních i humorných situací. Kdo ale nakonec najde mapu k lupu a tím i skutečné zlato? Část lupu byla nalezena, Zlatá horečka skončila. Kde je ale zbytek? Peníze, drahé kameny, zbraně? Naši hrdinové se vracejí do kraje kolem Vlasákova, aby to objasnili. Zjišťují, že se o ukryté bohatství zajímá i někdo další. Na kraj padá stín, objevují se oběti. Komu se dá věřit a komu ne? Najde se lup a budou viníci potrestáni? A co skrývá tajemná mohyla, kde se podle pověsti má nalézat hrob samotného Attily?... celý text

Detektivky, krimi Literatura česká
Vydáno: , Klika
Originální název:

Případ na Zlaté horečce , 2021


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Případ na Zlaté horečce. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (9)

murdoch
05.03.2024 5 z 5

Zatím asi nejodlehčenější setkání s Hafranovým dílem, ani ne tak moc detektivka, jako spíš příjemný dobrodružný příběh, krásně čtivé, vyvolávající touhu okamžitě vyrazit na vandr... Což je v poslední době náročné jak kvůli času (rodina no, dospívající dcery, kterým se snažím věnovat, dokud o to ještě stojí), tak i kvůli nedostatku spoluvandrovníků (zvláštní, jak mí vrstevníci o vandry ztratili zájem). Díky Hafrane - a i když to letos na Zlatou horečku nezvládám, doufám, že se objevím za dva roky na té příští.

kokrokr
08.05.2022 3 z 5

Dobrodružný román z trampského prostředí začíná velkým potlachem na Spáleném potoce. Pořádají se zde různé soutěže pro účastníky a v pozadí se odvíjí krimi zápletka s hledáním ukradené kořisti z prodejny klenotů. Shromáždění trampů končí a menší část lupu se najde. V druhé části knihy známá parta pod vedením Česneka a Hároše v pátrání pokračuje. Najdou zbytek lupu, pár mrtvol i něco navíc. Celkem příjemné a vtipné čtení za tři a půl bodu.


Nočnípták
05.10.2021 4 z 5

Již čtvrtá Hafranova detektivka ze série a pro mne nový objev. Úžasný objev. Pro mne je to nejen detektivní příběh, ale i setkání s trampskými kamarády. Je úplně jedno, že mají jména, která jsem nikdy neslyšela, ale jsou tak podobní těm mým z osady Sacramento. A camp u potoka. Není to ten náš?
Čtu, čtu a najednou stojím v potoce a na pánvi se mi blýská zlato. Zlato!! Zavolám a proberu se. Sedím doma nad knihou. Ale já jsem opravdu cítila vůni ohně a jehličí.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Případ na Zlaté horečce v seznamech

v Přečtených16x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených1x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit2x