Monicay Monicay komentáře u knih

Bavila jsem se od začátku až dokonce. Jelikož jsem knihu přečetla převážně v autobusu na cestě z/do práce, musela jsem v některých chvílích vypadat trochu divně, jelikož jsem se křenila jako o život. Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi víc líbila část o Alanově minulosti nebo přítomnosti. Na konci se to krásně prolnulo a vše se usadilo na místo. Pravda, ten konec mi připadal trošku neskutečný, ale pak jsem si připomněla, s kým vším se Alan v průběhu knihy setkal a ten pocit zase odezněl.

14.11.2013 5 z 5

Buddha – Cesta k vnitřní rovnováze Buddha – Cesta k vnitřní rovnováze Marie Mannschatz

Přečetla jsem asi půlku, zbytek jen tak prolistovala. Na můj vkus se v celé publikaci příliš mnohokrát opakovalo slovo pocity. Chápu, že se těžko hledají synonyma nebo opisy, ale po nějaké době jsem měla pocit, že to slovo jsou činely, které mi zazní v hlavě, kdykoliv ho přečtu. To je asi můj nejsilnější zážitek z celé knihy.

06.11.2013 3 z 5

Jak psát bez chyb aneb I pravopis se dá naučit Jak psát bez chyb aneb I pravopis se dá naučit František Kalandra

Pěkně členěná učebnice obsahující informace o základních češtinářských jevech + několik cvičení, ve kterých si čtenář může vyzkoušet, jak moc dával při čtení pozor.

01.11.2013 5 z 5

Skrytá pravda za jógou Skrytá pravda za jógou Marie Mihulová

Přečetla jsem, ale vlastně k tomu nemám co říct. Autoři se snaží o vysvětlení pojmů jako je láska, život, bůh a podobně, ale jedním dechem zároveň říkají, že aby člověk dosáhl svého vyššího já musí dojít osvícení, které mu nelze žádnými slovy vysvětlit. V knize bylo pár pěkných myšlenek, nad kterými jsem se zamyslela, ale nic moc mi četba nedala.
Ona celá oblast duchovna je tak zpopularizovaná a prolezlá nejrůznějšími šarlatány a podvodníky, že je dnes těžké narazit na kvalitní literaturu v oboru a navíc četba o NadJá a andělech vyvolává spíše úsměv než vážné zamyšlení. Zvlášť když to rozumová část člověka nedokáže pojmout :)

01.11.2013 3 z 5

Bikram jóga Bikram jóga Bikram Čoudhuri

Pokud hledáte jógovou sestavu, kterou můžete cvičit doma, je tohle určitě správná kniha. I když nebudete mít v místnosti teplotu, která k Bikram józe patří, i tak si dáte dost do těla. Kromě Bikramovi sestavy se v knize dozvíte také více o jejím autorovi, jeho životě a filozofii. Líbilo se mi, jak přirovnává lidské tělo k autu - oba stroje musí být neustále udržovány, aby fungovaly bezchybně. Rozhodně je v knize několik zajímavých myšlenek, nad kterými stojí za to se zamyslet.

28.10.2013 4 z 5

Závoj půlnoci Závoj půlnoci Lara Adrian (p)

Anotace tohoto dílu se mi líbila, ale příběh bohužel mé očekávání nenaplnil. Zdálo se mi to celé takové... uspěchané. Nikolaj mě vždycky zajímal ze všech bojovníků Řádu nejvíc, ale vlastně jsme se o něm nic moc nedozvěděli.

28.10.2013 3 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Stejně jako u jiných sérií mám i u Bratrstva oblíbené díly. Tenhle k nim rozhodně bude patřit. I když by kniha mohla být několika samostatnými novelami - děj přeskakoval mezi Blayem a Quinnem, Assailem, Temnými a Xcorem, všechny ty příběhy se mi velice líbily. Jsem ráda, že autorka poskytla více prostoru Temným - ti mě vždycky zajímali a doufám, že jim Ward věnuje některou z dalších knih.

21.10.2013 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Podobným knihám se obvykle vyhýbám, protože když mi tečou slzy z očí, špatně se mi čte :-). Byl to emotivní příběh, ukázka toho, jak by jednou lidstvo mohlo skončit. Ať už by podobný stav způsobilo EMP nebo cokoliv jiného, myslím si, že autor opravdu hodnověrně vystihl, jak by to na světě vypadalo. Kniha se moc dobře četla a děj svižně ubíhal.

19.10.2013 4 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Třetí díl pokračoval ve stejně svižném tempu jako dva předchozí. Tahle série se mi vážně líbí a strašně už se těším, až vyjde další díl.

12.10.2013 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Stejná pecka jako první díl - tahle série mě fakt chytla. Strávila jsem u ní skoro celý víkend a jakmile jsem dočetla druhý díl, hned jsem sáhla po třetím. Popis příběhu z pohledu různých osob je neskutečně propracovaný, autor si opravdu všechno perfektně rozvážil a zasadil do sebe. Maličko jsme v této knize poodhalili tajemství démonů a děj pokračuje svižně dál.

07.10.2013 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Od téhle knihy jsem se nemohla odtrhnout. Perfektní styl, zajímavý příběh a skvěle popsané postavy. Všechno fungovalo, jak mělo a já se ihned po dočtení s radostí vrhla na další díl. Maličko mi vadilo, že je příběh psaný z pohledu hned tří postav, ale to spíš z toho důvodu, že vždycky když se děje něco zajímavého, přeskočíme jinam. Samostatné příběhy hlavních hrdinů šly krásně vedle sebe, až se nakonec v jednom místě protnuly. Líbilo se mi to.

01.10.2013 5 z 5

Úvod do psychologie osobnosti Úvod do psychologie osobnosti Panajotis Cakirpaloglu

Tuhle knihu nejlépe vystihuje jedna věta z jejího shrnutí: "Styl psaní knihy vyjadřuje snahu o jednoznačný, srozumitelný a šetrný výklad se zřetelem na odborný charakter problematiky." Jako učebnice je tato kniha pro studenty nepochybně velkým přínosem (mimo jiné také proto, že shrnuje více teorií různých osob a podává jejich ucelený přehled). Pro běžného čtenáře je tam však velice málo užitečných informací, které by mohly být aplikovány v praxi. Měla jsem v plánu dozvědět se něco o osobnostních typech lidí, jejich projevech apod., avšak tato kniha moje očekávání nenaplnila.

13.09.2013

DTP a předtisková příprava DTP a předtisková příprava Zdenka Dvořáková

Na můj vkus se kniha příliš zabývá barvami - jejich rozdělením, popisy i nastavením. Nejspíš je to významná součást předtiskové přípravy, ale mě osobně to nijak zvlášť nezaujalo (možná je to i tím, že tuto oblast znám poměrně dobře). Celkově pro mě však kniha byla přínosem, jelikož jsem se dozvěděla hodně nových věcí o úpravě textu k tisku, možnostech tiskáren, počítačových fontech, sazbě nebo výstupních formátech. Velice užitečný je také přiložený slovníček pojmů, kde je všechno vysvětleno velice srozumitelně. Vlastně celá kniha je psána dobře plynoucím, srozumitelným jazykem, takže i když čtenář nemá přílišné zkušenosti s DTP, dokáže si v knize najít něco užitečného.

11.09.2013 4 z 5

Východ USA Východ USA Samantha Cook

Kniha nabízí přesně to, co slibuje její anotace. Pro člověka, který plánuje návštěvu USA je nepochybně velice užitečným průvodcem, jelikož tam najde tipy a kontakty, které mu jistě budou užitečné. Kniha obsahuje mnoho textů o městech, jejich zajímavostech a historii, a tyto texty jsou prokládané užitečnými informacemi. Ukázka: "Letiště Cleveland Hopkins International Airport leží deset mil jihozápadně od centra. Dvacetiminutová jízda taxíkem do města stojí asi 20 $, ale daleko levnější je vlak Regional Transit Authority (RTA; tel.: 216/621-9500, www.gcr-ta.org), který jede o deset minut déle, ale jízdenka stojí jen 2,25 $." Já jsem se jen chtěla něco dozvědět o Spojených státech, takže pro mě možná těch informací bylo až moc a občas jsem při čtení ztrácela pozornost nebo přeskakovala řádky.

02.09.2013 5 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

Napsat knihu z úhlu pohledu devítiletého, tak trochu zvláštního chlapce, byl rozhodně úžasný nápad. Ze začátku jsem byla zmatená z prolínání dvou příběhových rovin, ale postupně se vše krásně spojilo. Všechna čest autorovi, že to dokázal tak báječně dát dohromady. Kniha je citlivě psaným příběhem o 11.září s dobře propracovanými postavami, jejichž jednání a uvažování probouzí ve čtenáři emoce. Trochu mi vadilo, že dialogy byly psány za sebou namísto pod sebou, jak je obvyklé, ale byla to jen drobnost (možná i účelová). Musela jsem díky tomu u knihy víc přemýšlet.

02.09.2013 5 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Naprosto souhlasím s komentářem kristyy, pří čtení této knihy jsem také myslela na Harryho Pottera, Město Ember a Hvězdný prach - autorka tyto příběhy pěkně zkombinovala, aby dala vzniknout něčemu novému. Město Erilian je dobře propracované a moc hezky popsané. Trošku mi vadily scény, které nijak nerozvíjely děj - např. když hlavní hrdinové slezli do podzemí. Občas jsem měla pocit, že autorka rozehrála myšlenku, načala scénu, ale pak ji nechala buď nedokončenou nebo tak nějak vyvanout do ztracena. Celkově to ale byl pěkný jednoduchý příběh, vhodnější spíše pro mladší čtenáře.

09.08.2013 4 z 5

Jak jsem dobýval Ameriku Jak jsem dobýval Ameriku Miroslav Krejčí

Spíš takový deníček z cest. Nejsem si jistá, kdy to bylo sepsáno, protože autor v knížečce hovoří o disketách, které už jsou minulostí (vydání je ale uváděno v roce 2013). Krátké a plytké vyprávění o zážitcích v USA.

08.08.2013 3 z 5

AU PAIR aneb jak jsem prožila dva roky v Americe AU PAIR aneb jak jsem prožila dva roky v Americe Marcela Bruknerová

Obsah knihy přesně odpovídá jejímu názvu. Česká dívčina se rozhodla vyrazit do zahraničí a poznat jiný svět. Kniha je psaná čtivě a srozumitelně, jedná se vyprávění o strastech a radost au-pair. Autorka popisuje rozdíly mezi naší a americkou kulturou, vzdělávacím systémem i zdravotní péčí, kterou je v této zemi velice obtížné bez problémů využít. Ukazuje, jak Američané pohlíží na své au-pair (trochu lepší služky, které by měly splnit všechna přání rodiny) a píše i o problémech, které mohou ve vztazích s rodinou nastat.

31.07.2013 4 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Slabší než jednička. Anny tu bylo poskrovnu a s koncem jsem byla maximálně nespokojená. Cas je sice prezentován jako úžasný lovec duchů, ale mě se spíš zdálo, že je to malý kluk, který všem vypráví o tom, co všechno umí, ale ve skutečnosti ho musí ze všech jeho malérů někdo tahat. No vážně, ten "hrdina" nezvládl vůbec nic sám. Já vím, já vím, každý potřebuje přátele, ale člověk by čekal, že když se někde hlavní hrdina ocitne sám, bude schopný vyřešit problém, aniž by ho někdo vedl za ručičku. Tenhle to bohužel nedokázal.

29.07.2013 2 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila. Jak už to tak bývá, hodně mě zklamala. Příběh, námět, Anna, to všechno bylo super, ale hlavní hrdina Cas... tak nějak ve mě přetrvává přesvědčení, že úžasnost a výjimečnost hrdiny příběhu by mělo vycházet z jeho chování. V případě Case to ale bylo spíše tak, že o své báječnosti vyprávěl v každém čtvrtém odstavci, zato činy to moc nedokládal. Tři hvězdy celkově, ale za Annu bych dala i pět, ta byla opravdu úžasná.

29.07.2013 3 z 5