momo01 momo01 komentáře u knih

Pohádky k neuvěření Pohádky k neuvěření Terry Jones

Děti byly z pohádek nadšené (věk 4 a 5,5). Chtěly je číst dokola a mě také bavily. Některé jsou praštěné, některé jsou víc podobné klasickým. Každopádně obsahují i morální podtext, jsou originální a plné zajímavých nápadů.

16.08.2014 5 z 5

Trhák aneb 21 kapitol o vašem mozku Trhák aneb 21 kapitol o vašem mozku Jiří Vokáč Čmolík

Populisticky napsaná kniha. Autor nemá dostatečné odborné znalosti. Skládá jen vedle sebe fakta, jak se mu hodí. Je psaná stylem vymývačů mozků.

30.06.2014 odpad!

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

pro mě velké a příjemné překvapení.

16.05.2014 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

poslouchala jsem jako audioknihu. Určitě své kouzlo ději dodal i hlas Jana Hartla. Skvěle jsem se u ní bavila.

16.05.2014 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Mám ráda knihy, nad kterými i po dočtení přemýšlím, Toto je jedna z nich. A přitom jsem tolik spěchala, abych ji přečetla... Má skvělý spád, četla jsem ji každou volnou chvilku.

11.05.2014 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Kniha má spád, dochází ke zvratům, ale podle mě je až příliš překombinovaná.

04.05.2014 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Silný příběh, nemohla jsem přestat číst. Zážitek byl umocněný tím, že v knize bylo věnování od paní Věry Sosnarové, která knihu knihovně darovala.

29.03.2014 5 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Jako audiokniha moc hezky namluvená Lábusem. Příjemná oddychovka.

15.02.2014 3 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Nedosahuje kvalit Skleněného pokoje ani Mendelova trpaslíka. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla.

28.01.2014 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Na začátku knihy jsem se hůř orientovala v množství postav a čase, kdy se děj odehrává. Kvůli skvělým recenzím a předchozím nadšení z "Než jsem tě poznala" jsem vydržela. Pak už se mi četla dobře a zajímalo mě, jak kniha dopadne, ale hlubší rozměr pro mě neměla. Byla to pro mě oddychovka napsaná čtivým stylem, ale předpokládám, že na ni poměrně rychle zapomenu. Třetí hvězdičku dávám za ty pěkné dopisy.

14.01.2014 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Krásný příběh. Z tématu mi bylo hodně úzko. Hezky vykreslené postavy. Jen u dvou kapitol jsem měla pocit,, že tam nepatří, nebo spíš, kdyby nebyly, tak by mi to nevadilo - ty vyprávěné z pohledu Marcose a Adela.

31.12.2013 4 z 5